İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

SubDomain yönlendirme konusunda yardim lütfen

G

gibigibiyim

Misafir
subdomain yönlendirme servisi kurmak istiyorum oyun.xxxx.com gibi,myred diye bir script aldim scriptim cok güzel calisiyor,domain ekliyorum admin panelinden buraya kadar hersey tamamda baska ne yapmam gerekli,sunucu kendi sunucum, 3 tane domain ekledim kullanici uzun url sini girdikten sonra domainlerimden birini secioyr, oyun.xxxxx.com subdomainini acmak istiyor diyelim ancak bu subdomain calismiyor,yani bisey yapmak gerekli,ben iyinet.com u da eklesem panelden ekleniyor ancak tabi bu sekilde hic bir ise yaramaz,bu isi bilen ve beni kendine rakip görmeyen arkadaslardan yardim istiyorum,amatörce ve hobi maksatli girisiyorum bu ise.

saygilar.

I

Illumina

Misafir
Kurduğun scriptin dökümantasyonuna baktın mı? Bu tarz birşeyin çalışması için bir wildcard DNS ve yönlendirmelerin tutulduğu bir şey lazım (veritabanı, text dosyası, ht access)

Wildcard DNS, *.xxxx.com -> 212.12.12.12 (sunucu ip adresi) gibidir.
xxxx.com domainine ait bütün subdomainlerin ip kayıdı belirtilen sunucudur anlamına gelir.

Bu DNS tanımlandıktan sonra ip ye yönlenen subdomainler bakarlar ikinci adıma, text, htaccess veya veritabanı her ne kullanılıyorsa, der ki ben oyun.xxxxx.com'um bu ip ye geldim, beni nereye yönlendireceksin. Cevabını ilgili merciden alıp http:/uzunurl/3056/altsayfa/2.html der oraya yönlenir.

Basitçe alt yapı bu, bu kadar lafa gerek yoktu aslında, bence dns ayarını yapmamışsındır. Onu kontrol et:)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5