İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Subdomainler

haksever

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba

Ben resimler.net te il resimlerine kolay ulaşılabilmesi için izmir.resimler.net erzurum.resimler.net gibi bütün iller için subdomainler oluşturdum. Fakat sonuçta içerik müşterektir. Şöyle ki her bu subdomainler normalde sitede kategorileri takip ederek ulaşılan adreslerdir.

Bu acaba google kurallarına aykırılık teşkil edebilir mi?

Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

Metro

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hayır Google kurallarıyla bir alakası yok bunun.

Ama Google Optimizasyon açısından düşündüümüz zaman; Googlesiteismi.com/ankara şeklini subdomainden çok daha çabuk indexlere. Subdomainleri yeni domain gibi algılar.

Benim önerim eğer il resimleri tek sayfalardan oluşmuyorsa, subdomain açıcağın her il için hatırı sayılır içeriğin varsa illeri subdomain şeklinde kullanman ilerisi açısından daha avantajlı olacaktır.

Açtığın subdomainmlerede dediğin gibi katagori şeklinde hersayfadan link olsun. Bu şekilde yaparsan çok faydasını görürsün ;)

B

Baria

Misafir
yahoo veya google la baktıgımızda subdomainlere açıyor katagori isimlerini.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5