İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sunucu kiraladım siteyi manuel taşıyacağım yardım

by_carizma

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar merhaba, bir sunucu kiraladık siteyi manuel taşımam gerekiyor. Sitemin eski Vps'de ki yedeğini hain arkadaş otomatik taşımak için uğraşmıyor ayazda kaldım. Tüm yedeklerim bilgisayarımda mevcut yeni sunucumun bilgileride var. MSN de ufak bilgi vererek nasıl manuel taşımam gerek yönlendirebilecek arkadaş varsa çok sevinirim. Şuanda sitem kapalı hit kaybetmeden yapmam gerek :(

Ekleme: not : biraz yarıdm aldım. ALdığım yedekteki FTP içerisindeki httpdocs klasöründekileri yeni sunucudaki public_html klasörüne atıyorum.. ondan sonra ne yapmam gerekli? yedek alırken mysqldumper ile db yedeği almıştım yine mysqldumper kurup bu programla db yi import mu etmem gerekiyor? bu işlemden önce yeni db oluşturmam gerekiyormu yoksa mysqldumper otomatik oluşturuyormu db yi ?

DehaNet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
hocam sunucunda kaç tane hesap var bilmiyorum ama ben sana yedek aldıktansonra yeni aldığın yere sunucu hattıyla taşımanı anlatıyım aşağıdaki tekil taşıma içindir.

cd /home
wget http://www.siteadin.com/backup-7.27.2011_01-23-22_örnek.tar.gz
/scripts/restorepkg örnek

şimdi vereceğim ise 2 sunucu arasında tüm hesapların yedeğini alıp yeni aldığın sunucuya toplu halde aktarmak için

cd/home
for b in $(ls /var/cpanel/users); do /scripts/pkgacct $b;done

Bu kod ile ssh den tüm makinayı yedeğini almış olduk

şimdi tek yapmanız gereken 2. makinaya yine ssh yada ssh tarzı program ile root olarak girişinizi yapın ve aşağıdaki komutu yazın

cd /home
for r in $(ls | grep tar.gz | cut -d- -f2 | cut -d. -f1); do /scripts/restorepkg $r;done

Umarım yararı olur.

mehmet-ali

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
mysqldumper otomatik db oluşturmaz siz db ve kullanıcısını oluşturun sonra import edin.

by_carizma

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@mehmet-ali

oluşturdum db yi ve mysqldumper ile db yi yüklediğimde %95 yüklüyor ve server 500 error hatası veriyor. Bu mysqldumper ile aldığımız yedeği @bobois arkadaşımızın dediği gibi ssh'den yükledik sorunsuz açıldı site :)

DehaNet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
İşinizi gördüyse ne mutlu hocam bundansonraki yedeklemelerinizi bu şekilde yaparsanız daha iyi olur vakit nakittir :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5