İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sunucu reboot zamanı?

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
bir de bana sunucu aldıracaktınız. kim uğraşacaktı bunlarla? hostun gözünü seveyim..

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bir de bana sunucu aldıracaktınız. kim uğraşacaktı bunlarla? hostun gözünü seveyim..
yok ya bakma sen onlara, benim bile makinem var anlamam bu isten. zamanla öğrenirsin yani, gerçi öğrenecek bir sey de yok, ben 2 kere patlattım sunucuyu :D

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba,
Sunucu'yu yorgun bir insan gibi düşünün 30 gün 40 gün çalışmış dinlenmemiş ne olur? tabiki halsiz düşer şöyle konsolu karşınıza alsanız shutdown -r now yapsanız oda birazcık dinlense sonra servisler toparlasa kendini kötümü olur? hiçte kötü olmaz dimi..

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
System Integrity Monitor

bu linkte , detaylı açıklamalar türkçe olarak bulunmakta ,

SIM’in Genel Özellikleri

1-) HTTP, FTP, DNS, SSH, MYSQL,PSQL ve bir çok servisin 7/24 gözlemlenmesi loglarının incelenmesi.
2-) Kapanan servisleri otomatik olarak yeniden başlatması.
3-) HTTP log boyutu kontrol sistemi,Apache nin 2 gb ın üstündeki loglarda sisteme aşırı yük getirmesini engeller.
4-) Web sitenize HTTP yolu ile ulaşıp Apache’nin kilitlenip kilitlenmediğini kontrol eder.
5-) Programa vereceğiniz değerlere göre sunucunuzu yeniden başlatması veya uyarı maili göndermesi.

adres:http://www.zone.org/linux/951-sim-system-integrity-monitor-kurulumu.html

uslanmam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaslar bu reboot olayini whmden forcefull seklindemi yapalim yoksa puttyden reboot olarakmi konulari okudumda cikan ortak sonuc 30 gunde 1 gerekiyor sanirim. Reboottan sonra bazi bilgiler istiyormus. Onlari nasil gireriz?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5