İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sunucu Toplama olayı nasıl oluyor?

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
"sunucu topla co-location hizmeti al " diyorlar
peki sunucu nasıl toplanıyor?Normal masaüstünde kullanılan PC lerden mi alıp veriyoruz datacentera?anlamadığım için soruyorum
yoksa özel sunucu makinalarımı var?
Mesela benim ofiste bir adet p4 var 80 gb hdd 1 gb ram windows xp kurulu
onu datacentera versem ve hat alsam olurmu?

bana biraz anlatırmısınız bu olayı lütfen:)

aldım makinamı kapıya dayandım. alın bu sunucuyu datacentera mı koyun diyorum. yoksa oraya vermeden önce ayar filan yapmam lazım oluyormu?yoksa ayarları onlar mı yapıyor? ayar yapmak lazımsa hiç anlamıyorum da o yüzden sordum:)

hadi beni aydınlatın:)

Ekstra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Hat kiralama hizmeti için iki çeşit makina seçeneğin var.

1- piyasada hazır olan sunucu serverlardan alcaksın. smc,hp , dell
(smcnin fiyatı uygundur genelde). bunların güç kaynakları gerçek 350-400 wattır. 2 yada 3 sene sistemin garantisi vardır.açıkcası şu ana kadar smcden başka server kurcalamadım.(kurdum demiyorum).

2- gidersin bilgisayar donanım satan yerlere(penta olur,gold pc olur,bilgisayarcı hasan olur:) )
kafana göre toplatırsın yada parçaları alıp sen takarsın.iş gücüne göre sistem gereksinimlerini ayarlarsın.

şu ana kadar sadece satko ile çalıştı eski çalıştığım şirket.
kabin vardı orda, 10-15 serverlık bize ait. oraya koyardık.
işletim sistemini ayarları falan sen yapıyorsun.sorun olduğu zaman serverda sen gidip bakcaksın.

ama diğer dcler aynımı bilemicem.ama destek varsa ek ücret kesin vardır.
bence hat falan kiralama server kirala daha ucuza geliyor hem aracı falan varsa o destek verir sadece plesk panel kullanırsın :)

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
ben mi bakacağım? iyi de ben mouse kablosunu takmasını bile bilmem:)donanım özürlüyüm ben:)
neyse en iyisi unutayım ben bu olayı:) saol bilgiler için

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
ben mi bakacağım? iyi de ben mouse kablosunu takmasını bile bilmem:)donanım özürlüyüm ben:)
neyse en iyisi unutayım ben bu olayı:) saol bilgiler için
aslında bende düşündüm ,ama farklı benim fikrim evden sunucu ; olur; (mu),
mesele 1024mü tam bilemiyorum, adsl hattına bağlasak birde ip alsak , ne dersiniz ,

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
adsl hattı ile karıştırmayın sunucu hatlarını dc ler 1024 verdiklerinde size downloadda 1024 uploadda 1024 olur. siz adsl e baglarsanız uploadınız 256 oluyor. sunucudada upload önemlidir. 1 kişiye maximum 45 ile upload yapabiliyor 1024 adsl ler web sitesine 20 kişi girse iptal olur.

WebTR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Server sisteminiz

adsl hattı ile karıştırmayın sunucu hatlarını dc ler 1024 verdiklerinde size downloadda 1024 uploadda 1024 olur. siz adsl e baglarsanız uploadınız 256 oluyor. sunucudada upload önemlidir. 1 kişiye maximum 45 ile upload yapabiliyor 1024 adsl ler web sitesine 20 kişi girse iptal olur.

Selamlar,

Bunu biraz daha açıp net bilgi vereyim istedim. 1 ADSL Port / 8 Kullanıcıdır.
1024 / 8 : 128 KBit sizin Download unuzdur.
128 / 8 : 16 KBit sizin Upload unuzdur.

Yani bu şu demektir. Web Server larda Upload önceliklidirki, gelen ziyaretçi her sayfayı Download edebilsin.

Daha fazla bu konuyla kafanızı yoruyorsanız http://forum.iyinet.com/web-hosting...nuculari-kim-satiyor-ve-nerede-satiyor-3.html bakabilirsiniz.

Kolay gelsin.

WebTR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Caeser selam,

ADSL de, Download un 8/1 i, Upload değilmi?

Kolay gelsin.

Ekstra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
evet 8 de biri webtr.ceaserde onu anlatmak istemiş 256 yı 8 le böl sonuç upload hızını verir.
ama ben o rakamı bulduğunu görmedim.
hele bartında adsl hatları çok kötü 56k gibi giriyor bazen.

sunucu hatlarında 2mbit hattın varsa 2 mbit download ve upload yapabilirsin.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5