İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

sunucudan bilgisayara dosya aktarma

_MuCaHiD_

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhabalar..

sunucuda 20 gb gibi bi yedek var bunu bilgisayarıma en hızlı şekilde nasıl aktarabilirim.....

ssh komutu var mı ?

_MuCaHiD_

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
teşekkürler

aslında 5 saattir o programla indirmeye başladım %20 si bitti gosteriyor oysa altta açıklamada 700 mb indiğini gosteriyor. dedigim gibi dosya boyutunun 15 gb filan tahmin ediyorum...bi matematiksel orantısızlık var ama hadi hayırlısı bitince anlarız ne olduğunu..

daha hızlı bi yöntemde yok sanırım :(

Neb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
linuxta da tar ile dosyalarını tar.gz yapip cp ile hostlardan birine atacaksin. sonra ei veya ff i açıp bağı adres cubuguna yazıp download edeceksin. tar yapma komutlarım fln memleketteki ajandanda kaldı :D hepsi vardı. buraya yazardım step step fakat işte bayram sonrası okula döndüğümde unuttugumu fark ettim. linux bilgisi olan birisi icin bu komutlar cok basit komutlardır. mesela ceasar forumu görüntüler ise yardımcı olabilir. çünkü linux bilgisi baya yükseklerde diye tahmin ediyorum. iyi calısmalar

_MuCaHiD_

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
linuxta da tar ile dosyalarını tar.gz yapip cp ile hostlardan birine atacaksin. sonra ei veya ff i açıp bağı adres cubuguna yazıp download edeceksin. tar yapma komutlarım fln memleketteki ajandanda kaldı :D hepsi vardı. buraya yazardım step step fakat işte bayram sonrası okula döndüğümde unuttugumu fark ettim. linux bilgisi olan birisi icin bu komutlar cok basit komutlardır. mesela ceasar forumu görüntüler ise yardımcı olabilir. çünkü linux bilgisi baya yükseklerde diye tahmin ediyorum. iyi calısmalar

sunucu linux .. su yukardaki programdan daha hızlı bi yolu varmı indimenin..

bu arada indireceğimiz yedekte tar lı.
hatta indirmeye devam ettigimiz :)

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Webden erişilebilir bir yere taşı sunucuda. Sonrada flashgetle yada herhangi bir download hızlandırıcı ile indir.

N

Netlojik.Net

Misafir
sunucu linux .. su yukardaki programdan daha hızlı bi yolu varmı indimenin..

sunucudan sunucya dosya atmıyorsunki 20 gb lik siten bir çırpıda insin.

kendi pc ne indirdiğn için önemli olan senin bağlantının hızı.

cyberturk un dediği yöntem iyi aslında. elekrikler filan kesilirse tekrar kaldığın yerden başlama ihtimali var.

yalnız olayın riskli bir tarafı var yüksek boyuttaki dosyaları sunucu üzerinden sıkıştırdığınız zaman bazen eski sıkıştırabiliyor. (yani zip veya tar.gz dosyasını açtığınızda dosyaların bir kısmı eksik olabiliyor).

ama en iyi en sağlam yol dosyalarınızı parça parça zipleyip indirmek. başıma geldi çünkü 10 gb lik siteyi indirdim 3 gb çıktı. 7 gb kayıp?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5