İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sunucudan giden spam/viruslu mailler?

MTW

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bazen sunucu üzerindeki email hesaplarının birbirlerine [email protected] , [email protected] ,[email protected] vs.. gibi olmayan email adresleriyle ve konu bölümü "pics" , "Laura And John" , "private" , "read this" gibi bilgim haricinde spam/viruslu email yolladiklarini farkediyorum. Tabii sunucu disina da otomatik olarak bu maillerden yolluyor olabilirler.

Bunu önlemek için sunucuya ne kurabilirim? hangi ayarlara bakabilirim?

WHM'de bununla ilgili bi ayar varmıydı? Giden posta için şifre sorgulaması gibi bişey?

iyi çalışmalar,

MTW

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sanırım sorunu WHM'de "Security" - "Tweak Security" altındaki "SMTP Tweak" i enable ederek çözdüm. Yorumu olan?

Mickey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sanırım sorunu WHM'de "Security" - "Tweak Security" altındaki "SMTP Tweak" i enable ederek çözdüm. Yorumu olan?

zaten SMTP Tweak demek SMTP Güvenlik ayarları demektir, başlığını şimdi gördüm daha öncesinde görseydim yardımcı olmaya çalışırdım ayarları yaparken dikkatli olmalısın aşağıdaki yazı sana yardımcı olacaktır..

...This SMTP tweak will prevent users from bypassing the mail server to send mail (This is a common practice used by spammers). It will only allow the MTA (mail transport agent), mailman, and root to connect to remote SMTP servers. çoğu serverda sisteme login olabilmeden bile temel komutlarla o sistemden mail gönderilebilmektedir bu olay ise bu dediğimiz şeyi önlemektedir
configureye basıyoruz
Allow connections to localhost on port 25. seçeneğini seçiyoruz.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5