İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

sunucudan sunucuya dosya atmaq

D

dilberler.com

Misafir
direct admin sunucudan direct admin sunucuya total commander harici başka bir program aracılığı ile nasıl dosya atarım dosyalar yüksek boyutlu varmı bilen bir arkadaş

hotr1de

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya ben birkere WS_FTP 'den 2 sunucuyada bağlandım dosyaları koplaya dedim diğer sunucuyu seçip yapıştır dedim atmıştı 10mb/s 'yle dene istersen :)

D

dilberler.com

Misafir
Denedim fakat olmadı total commander gibi sadece klasör adı oluşturuyor. :( Varmı başka fikir verebilecek

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
dosyaları alacak sunucuya ssh ile bağlanıp bir account yaratın.

daha sonra dosyaları atacak sunucuya ssh ile bağlanıp ftp sizden karşı sunucunun account bilgilerini isteyecektir ve karşı sunucuya bağlayacaktır.

daha sonra dosyalarınızı hızlıca atabilirsiniz.

konu ile alakalı bi notum vardı ama notu bulamadım, bulsam direk komut komut anlatırdım.

maxcilopez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
valla bende FlashFXP ile denedim oluyor ama
okadar hızlı değil yani

*siber*

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
İki hesabında'da ssh erişimi olduğunu varsayarak,

yedek alacağın hosta ssh ile bağlan.

tar cvzf dosyam.tar.gz tar-yapılacak-dosya

dosya tar'landıkdan sonra. tar.gz yaptığın dosyayı download edebileceğin bir alana kopyala.

cp dosyam.tar.gz down-yapılacak-dizin

Bu işlemler bittikten sonra. Yeni aldığın hosta ssh erişimi sağla.

wget http://yedekalınacak-site.com/dosyam.tar.gz

Download bittikten sonra.

tar -zxvf dosyam.tar.gz

Dosyanız 1 GB üzerinde ise bu işlem 30 dakikanızı bile almaz. Daha küçük çapta dosyalar için ise dakikalar sürer.

Ni-Osman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Sunucu senin ise scp kullanmak daha güzel olur daha hızlı

kullanım basit mesela önce tüm dosyalarını ziple httpdoc klasörü senin siten diyelim

zip -r yedek.zip httpdoc

zip oluştu sonra scp ile taşıyalım

scp yedek.zip [email protected]:/dizin

10.0.0.0 senin yeni sunucunun ip adresi olacak ssh portun 22 değil ise -p port şeklinde bir ekleme getir ama 22 ise direk RSA dan sonra sana root password dunu soracak sonra /dizin şeklinde yedek.zip yeni sunucuna gidecek...

daha sonra yeni sunucuna gir hesap kullanıcı adı mesela site1 olsun /dizin klasöründe çalışan site1 kullanıcısı için önce zip i aç

unzip yedek.zip

daha sonra dosyaları düzenlemesi için site1 in chown değerlerini değiştir ssh da root olarak işlem yapıldıgından unzip edilen dosyaların sahibi olarak root görünür dizin içinde de

chown -R site1:site1 *

yaparsan sorun düzelmiş olur...

_MuCaHiD_

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
winscp ile komut kullanmadan dosyaları tar lamaya çalıştım ilk once hata verdi ama dizinde tar var ve 4 gb gosteriyor.. scp ile komutla nasıl tarlayacağız...

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Dosya çekme ve gönderme için rsync kullanıyorum.
Daha kolay geliyor galiba :)

Dosya çekmek için dosyaları koyduğunuz dizini gösterin yeter.

Kod:
rsync avuzH --progress root@sunucuip:/dizin /yerel_suncuda_kopyalanacak_yer
Dosya göndermek için tam tersini yapıyorsunuz.

NOT : SSH erişimi gerekli

Ayrıca direcadmin kontrol panelinden kullnıcıların sql ve source bilgilerini topluca diğer sunucuya göndermek için Admin Backup Transfer bölümünü kullanabilirsiniz.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5