İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sunuculardan Hangisi Alınmalı?

Kiralık sunuculardan hangisinden stok çekilmeli?

• NITEL-TRS2

Kullanılan: 0 0.0%
  • NITEL-TRS3

Kullanılan: 2 100.0%
  • NITEL-TRS4

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    2
  • Anket kapatılmış .

Ni-Osman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Merhaba,

Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında stoklarda kiralık sunucu olarak satmak üzere i7 i930 sunucular satın almıştık. Önümüzdeki Temmuz ayında artık i7 alımına devam etmeyeceğiz Veri Merkezinde yeterince i7 olduğunu düşünüyoruz artık.. Önümüzdeki ay HP DL120 serisi ilo lisanslı 1U Rackmount sunucular alınacak bu alımla ilgili görüşlerinizi almak amacıyla konuyu başlatıyorum

Alt kısımda yer alan URL adresinde özellikleri belirtilen hangi paketten stok çekmemizi isterdiniz?

http://ni.net.tr/tek-islemcili-rack-sunucular.html

Konuyu yorumlayanlara şimdiden teşekkürler.

PaylasWeb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benimde seçimim TR-S3 ten yana olurdu. Xeon işlemcilere yönelme var i7 lerden sonra TR-S3 ten stok yapmanız daha iyi bir seçim olur.

Z.YÜKSEL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
İhtiyaç neyse o olur, bu şekildeki amaç ne açıkcası anlıyamadım tamam stok açacaksınız fakat herkesin isteği farklı olur kimi kullanıcının ufak çaplı siteleri vardır ufak paketi seçer kimisi ihtiyacına göre olan paketi seçer, sanırım atladığım birşey var ?

Ni-Osman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
İhtiyaç neyse o olur, bu şekildeki amaç ne açıkcası anlıyamadım tamam stok açacaksınız fakat herkesin isteği farklı olur kimi kullanıcının ufak çaplı siteleri vardır ufak paketi seçer kimisi ihtiyacına göre olan paketi seçer, sanırım atladığım birşey var ?

Seri olarak sunucu alımı yapıyoruz yani her sunucudan 3-5 tane almıyoruz bir seri 40 adet olmak zorunda alacağımız indirim oranı ve stok devamlılığı için.. sunuculardan TRS3 veya TRS4 modelinden 40 adet almayı düşünüyorduk ancak hangisini alalım buna karar veremedik..

Burada yorumlara bakarak çoğunluğun hangi sunucuyu daha iyi gözle baktığını görüp o modelden 40 adet alacağız..

Ağustos dan sonra ise diğer üründen 40 adet alım yapacağız ancak yeni 40 adet alımı mevcut sunucuların %50 kısmını satınca yapmamız gerekmekte bu nedenle insanların hangi sunucuyu daha iyi gördüğü bizim için önemli olduğundan araştırma amacıyla konu açtım.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5