İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sunucuya Koruma

hikmetbaysal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba Arkadaşlar

benim bi sunucum var sunucuya hemen hemen hergün saldırı oluyor bu saldırıları önlemek için sunucuya hangi korumaları kurmam gerekir hangi programları önerirsiniz ?

Makine özellikleri
p4 2.4 1 gb ram 80 gb cpanel

cpu kullanımı 60 - 70 lere kadar çıkıyor sitelere girilemiyor ve sunucudada işlem yapamıyorum

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba Arkadaşlar

benim bi sunucum var sunucuya hemen hemen hergün saldırı oluyor bu saldırıları önlemek için sunucuya hangi korumaları kurmam gerekir hangi programları önerirsiniz ?

Makine özellikleri
p4 2.4 1 gb ram cpanel

cpu kullanımı 60 - 70 lere kadar çıkıyor sitelere girilemiyor ve sunucudada işlem yapamıyorum

Merhaba,
Saldırının boyutuna göre korunma yöntemleri var. ancak gördügüm kadari ile server özellikleri düşük bu tür serverlarda saldıradan önce forum gibi cpu sömürecek yazilamlardan uzak durmalısınız. Korumaya gelince iptables konusunda yetenekli iseniz işinizi görür.

hikmetbaysal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
forumlar var yalnız öyle fazla bi etkisi olmuyor normalde cpu 0.30 gibi çalışıyor

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba,
O zaman iptables , apf gibi koruma duvarlarını deneyiniz ancak dedigim gibi iptables iyi düzenlenirse en iyi koruma yolu olacaktır sizin için.

hikmetbaysal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya arkadaşlar sunucu çöktü çökecek cpu 240 ram 91 oldu acil yardım

SeVeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Aynı sunucuyu bende kullanıyordum. Yoğun saatlerde bu hale geliyor. Yani saldırı olarak düşünmemek lazım direk olarak.

psycho

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Several dediğin doğru ama saldırı da olabilir...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5