İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Süper bi domain kistirdim "TurkeyTube" :)

Cky

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bakalim ne getirebilecek bu site bize :s

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ciideen güzel nasıl alınmadan kalabilmiş acaba?
hayırlı olsun.Bari Turk Tube yide siz yapın :)

Cky

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tsk ederim mucit ama bak bunu kacirmissin :p

bakalim kismet baba elimden geldiğince domaine iyi bakmaya ve türkiye adina birseyler yapmaya calisicam, zaten olurda yetisemedigim konu ve konular olursa sizlerden ricada bulunucam.

bi script var elimde LuCeLaS in scriptti onu kuruyor www.delirdim.net 'e olmazsa onun üzerinde LuCeLaS 'in bilgisi ile biraz değişiklikler yaparak daha genişletmeye çalışıcam olmazsa phpde cok iyi arkadaslarla güzel şeyler cikartmayi düşünüyorum ;)

yada bi clone script kurariz :p

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
:) inş. o scripler youtube den video çekme scripti değildir yoksa.TurkTube olmaz kopya olur.Artık kendi tube miz olma zamanı geldi de geçiyor :)
kolaylıklar..

M

MasterTR

Misafir
turkeytube bence anlamsiz sacma bi domain olmu$

tube cilginligi cikardi ya ah ben bu google i ne yapayim

Cky

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
simdilik delirdim.net te cekiyorlar baba :p ama gelistiricem scriptti beceremezsem LuCeLaS tan veya Caesar dan yardim isterim

bakalim baba güzel planlar düsünüyorum hem kendim hemde webmasterlar adina ama tutarsa tabi. bide çuvallamak var :D

Cky

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
MasterTR : düşüncene hayranim :)

ben Caesar kulp takar zannediyordum ama sen hizli davrandin :p

Balkan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
turktube olsa neyse de turkeytube saçma olmuş :)

OnurSQL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
turkey kelimesi hakkında bir yazı ;

Turkey kelimesi Osmanlı imparatorluğunun son zamanlarında ilk defa İngiliz kaynaklarında, biraz da alay ifade ederek kullanılmıştır.
Bazı ülkeler kendilerini “GREAT = BÜYÜK, ÖNEMLİ” olarak nitelerken ülkemizin bir kümes hayvanının ismi ile anılması kabul edilemez. Kelimenin iticiliği ve ülkemizi ne şekilde ifade edeceği düşünülmeden adete ülkemizin isminin İngilizce ifadesi imiş gibi Türkler tarafından da kullanılmış ve kullanılmaktadır.

Özel isimler bir başka dilde de aynı şekildedir.
Bir zamanlar Habeşistan olarak bilinen ülke tüm Dünyaya adının Etiyopya olduğunu ve bundan böyle Habeşistan olarak gönderilen hiçbir postanın alınmayacağını açıklamış ve tüm dünya Etiyopya adını kullanmaya başlamıştır.

Ya Türkiye, bir kümes hayvanının adı ile anılıyor. Uluslararası
toplantılarda ülkemizi temsil eden başta sayın cumhurbaşkanımız
olmak üzere tüm görevlilerin önünde "HİNDİ" anlamında "TURKEY" yazıyor. Bundan rahatsız olmamak mümkün mü ?

Örneğin Mısır. Bu ülkeye Mısır adını biz veriyoruz. Kendileri
Mısır adını kullanıyorlar mı? Uluslararası alanda adı Mısır olarak mı geçiyor. O ülkenin adı "Mısır Arap Cumhuriyeti”dir. İkinci adı yoktur. Arapça yazılışı ile mim , sad ve r harflerinden oluşur ve "şehir, ülke" anlamındadır. Bizim kullandığımız mısır ile ilgilisi yoktur. Benzerlik nedeniyle ve Türk dilinin fonetiği nedeniyle “Mısr” yerine kullanılıyor. Ama
sadece biz kullanıyoruz. İngilizler Egypt diyor. Ülkelerden bir tanesi kendi dilinde bize hindi dese dikkate almayabiliriz.

Bir başka örnek ise Hindistan. Siz hiç uluslararası bir
toplantıda Hindistan diye bir kelime gördünüz mü? Aynı hata. Hindistan bu ülkeye sadece Türklerin verdiği bir isimdir. Uluslararası isim değildir.
Malezya, mal mı oluyor diyenler de aynı şekilde. Bizim ismimiz Türkiye kelimesi bir ülkenin dilinde başka anlama gelebilir. Bu önemli değil. Bütün dillerde tek tek ülkemizin adının iyi anlama gelmesi gerekmez. Ancak bir de uluslar arası ülke isimleri vardır.

Uluslararası toplantılarda bu isim kullanılır. Türkiye’nin uluslararası toplantılarda adı İngilizlerin söylediği Turkey olarak geçiyor. Varsın İngilizler Turkey demeye devam etsin. Ancak bize Turcia, Turkia gibi değişik şekillerde söyleyenler de var. Onlar da devam etsinler.
Ancak uluslararası bir toplantıda ülkemizin adı bizim söylediğimiz şekilde Türkiye olarak geçmelidir.

Diyorlar ki Türkiye kelimesinde bulunan ü harfi Avrupa dillerinde
yokmuş. Bu nedenle sorun oluyormuş. Avrupa Birliği toplantısında Türkiye delegesinin önünde Turkey = Hindi yazarken Yunanistan delegesinin önünde bırakın Latin harflerini Yunan alfabesi ile ELLAS yazıyor. Yunanlıların hiç bir harfi batı alfabesinde yok. Ülkesini ve dilini seven Yunan delegesini kutluyorum.

Türk delegesine söyleyecek söz bulamıyorum.

ASLINDA YAPILACAK TEK ŞEY HÜKÜMETİN BİR AÇIKLAMA YAPARAK 1 YILLIK
GEÇİŞ SÜRESİ SONUNDA TURKEY YAZILI HİÇ BİR POSTA'NIN KABUL EDİLMEYECEĞİNİ DÜNYAYA AÇIKLAMASIDIR. HABEŞİŞTAN BÖYLE YAPTI. ETİYOPYA OLDU. BİZ BÜTÜN LOGOLARIMIZI TÜRKİYE DİYE YAZSAK DA TURKEY DİYENE ENGEL OLMAYACAKTIR. BU NEDENLE RESMEN BELİRTTİĞİMİZ YOL İZLENMELİ.

Medya ve Hükümeti göreve davet edelim.

"Republic of Turkey = Hindi Cumhuriyeti". Bu ismi istemiyoruz.

"Republic of Türkiye" olmalı.

Bu kampanya sonuç alınıncaya kadar sürecektir. Elbet bir gün bu
ülkenin adının Türkiye olduğu ve Turkey olarak gönderilen postaların alınmayacağı dünyaya ilan edilecektir. Uluslararası toplantılarda cumhurbaşkanımızın önünde Turkey (Hindi) değil Türkiye yazdığı günler gelecektir. Sadece eski fotoğraflara bakarken Turkey yazısını görüp "Ne kadar duyarsız" olduğumuza
şaşıracağımız günler gelecektir...

Melih AKGÜNGÖR

İstanbul Valiliği
Protokol Müdürü

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sizi alkışlıyorum .Bir dönem bu manada bir girişimi olmuştu sanırım yine İStanbulda belediye de birilerinindi.Ancak sonucu olmadı.Sanırım bunu yapacak güçte kimselerin Hindi ismi altında takdim edilmesi zorlarına gitmiyor.
Ayrıca neden TUrkiye değilde turkey
yani TÜRKİYE de Ü var Bari TURKİYE olsun .
neden TURKEY

bu tamamen küçümseme.İnş. Düzelir.

Cky

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
googlede yaptığım arama sonuçlarında

türkiye için yaklaşık 39.000.000

turkiye için yaklaşık 40.300.000

turkey için yaklaşık 174.000.000

sonuç elde ettim :s

M

MasterTR

Misafir
turkey diye arattiginda hem turkiye sonuclari hemde hindi sonuclari cikiyor

mesela chicken diye arattiginde 114.000.000 sonuc cikiyor

Cky

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
işte bende "turkey" kelimesini içerdiği için ilk sayfaya kadar cikip oraya "TÜRKİYE" diye ve Bayrağı bayrağı dikicem !

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar saçmalamayın.O koca yazıyı üşenmeden okudum.Tamamen milliyetçilik duyguları ağır basan birinin bilgisizce yazdığı duygusal bir yazı.

Türkiye'nin karşılığı sadece İngilizce'de Turkey.Bunun Türkçe'de bulunan Hindistan ve Mısır'dan farkı yoktur.Nasıl ki biz Hindistan dediğimizde,Hindi Vatanı yerine Hindistan adlı ülkeyi anlıyorsak İngilizce kullanılan ülkelerde de Turkey denilince Türkiye akla geliyor.

Unutmayalım ki her dilde Türkiye'nin adı değişik yazılmakta ve okunmaktadır.Almanca'da bildiğim kadarıyla Turkei..Çince'de ise Tuerqi.Bir ülke isminin her dilde aynı şekilde yazılıp okunması çok zor.

Anlamsız bir tartışma bu..

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Ben başlığa çok güldüm " Süper bi domain kistirdim" uzun zamandır kaçıyormuydu :)

Cky

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
zaten yiyecek v.s maddelerinde dikkat edilirse "made in turkey" yaziliyor :p

tiva sabahtan beri ariyorum tubeli isim en son bu denk geldi onun sevinci :D

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar saçmalamayın.O koca yazıyı üşenmeden okudum.Tamamen milliyetçilik duyguları ağır basan birinin bilgisizce yazdığı duygusal bir yazı.

Türkiye'nin karşılığı sadece İngilizce'de Turkey.Bunun Türkçe'de bulunan Hindistan ve Mısır'dan farkı yoktur.Nasıl ki biz Hindistan dediğimizde,Hindi Vatanı yerine Hindistan adlı ülkeyi anlıyorsak İngilizce kullanılan ülkelerde de Turkey denilince Türkiye akla geliyor.

Unutmayalım ki her dilde Türkiye'nin adı değişik yazılmakta ve okunmaktadır.Almanca'da bildiğim kadarıyla Turkei..Çince'de ise Tuerqi.Bir ülke isminin her dilde aynı şekilde yazılıp okunması çok zor.

Anlamsız bir tartışma bu..

Bence Turkiye TURKEY den kurtulmalı .Duygusal değil .Bu önemli bir meseledir.
Ülkemizin adının hindi manasında olması hiç hoş değil.Üstelik aslen bu manada değil ama TURK den sonra aslı İYE ama neden EY haline gelmiş telafuzu mümkün değilmiymiş yani. Ben bunda kasıt ararım adı duygusallık değilde hassaslıktır.
Kişi ancak hassas olduğu mevzularda bu kadar derine iner yoksa.Amaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaan dedikten sonra ne ülkenin adı ne itibarı vs.vs.. Kimse umursamaz .

saygılar..

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
O zaman tüm dünyada ülke isimlerinin değişmesi gerekli.Biz de Almanya'ya Deutchland diyelim.İngiltere'ye England diyelim.Çin'e Gongzuo diyelim..

Saçmalamayın lütfen..Bunun altında kasıt olduğunu düşünmeden önce dilimizden Hindistan'ı silmemiz lazım.

Bunlar ülkeyi karıştırmak için ortaya atılan saçma laflar.Şimdi ben gidip Hindistan forumlarında "Türkçe'de Hindistan hindi memleketi demek.Türkler size hindi diyip duruyor.Siz hindi misiniz?" desem ne güzel karışır ortalık değil mi?

Halbuki alakası yok..Bilmem hiç yabancılarla görüştünüz mü?Ben çok görüştüm.Ve bugüne kadar Turkey dediğimde anlamayanı görmedim.Hepsi ülkemizden bahsettiğimi anladı.

Lütfen araştırmadan yorum yapmayalım..

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1-saçmalama vs gibi konuşmayın.Ben o şekilde konuşmuyorum sizinle
2-Hindistan bu hindi değil
3-Elalem ne yapar bizi bağlamaz
bağlarsa arkadaşın verdiği örnekle bağlanalım yani Tüm dünyaya artık benim uluslararası ismimi ancak şu şekilde kullanırsanız kabulumuzdur diyebiliriz.
4-Bu arzuyu taşımak ülkeyi karıştırmaz.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5