İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

super hek

bedavaonline

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
re:

Superonline, çok komik bir açıklama yapmıştı.Yanlış hatırlamıyorsam şöyleydi:

"Firma içinden yetkisi olmayan bir kişi, sunucularımızdan telefonla destek istemiş ve site şifrelerinide bazı bilgiler vererek elde etmiştir.Bu kişinin kim olduğu tarafımızdan tespit edilmiş olup, hem bu şahıs, hemde şifreyi verdiği için sunucu hakkında gerekli yasal işlemler yapılacaktır" :)

herbalife_tr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
açıklamaya baq. Zaten Tamer Şahin'i kendileri barındırıyorlardıki.. O kadar sorumsuzlardıki Güvenlik görevlisi vardı orada bir tane ona bile zurna kanalında op vermişlerdi...

S

seydichelik

Misafir
artık edit leme ile de hek yapılabiliyor...

explorer ınızda print screen yapın. adres yerine hek lenecek site adresini yazın. explorer site alanına hek resminizi ekleyin..

sonra bu resmi hek_site adi olarak export edin.

işte size en kolay hek olayı...

C

CoMMaNDeR

Misafir
Hmm konu açılışı zarar üzerine açmış :) Ben super'le ilgilenmemde mynet'le ilgilenmiştim, alın bi screen'de benden olsun:

mynets.jpg

derdim ama mynet cimri olduğundan sitemynet'lerden resim bile linkletmiyo :)

Mynet hatırası
Şu üsttekine tıklayıp bakın artık nediim :D

C

CoMMaNDeR

Misafir
Yasak ne? Açılışı faul'lemi yaptık yoksam :) Yasa dışı bişe göremiyom ;)

B

burak

Misafir
Verdigin linkte yaziyor, Mynetten baska bir URL cagrilmasi YASAKTIR diye :)

bedavaonline

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
re:

Arkadaşlar,
Bu bölümde; hek,crack marez tarzı yöntemler hakkında herhangi bir bilgi vermemeniz gerekiyor.

D

DodRio

Misafir
hek bir insana ne kazandırır bu supeonline yi heklayan arkadaş ne kıazandı ünlü birimi oldu para mı kazandı sayılan sevilen birimi oldu yokkkk bence hek la uğraşacağınıza site yapayı ögrenin size para kazandıracak işinize yarayacak şeyler öğrenin bu benim düşüncen
saygılarımla......

bedavaonline

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hek aslında bir savaş stratejisi gibidir.Sunucularını hek'e karşı koruyamayan firmalar, savaşta kaybeden ülkeler gibidir.hek sayesinde yazılımların açıkları ortaya çıkmakta ve yazılım firmalarıda daha sonra yapacakları işlerde daha dikkatli olmaktadır.
Burada önemli olan, saldırının geleceği yeri önceden tespit etmek (heker gibi düşünmek)
Sunucularını,network'unu bu saldırılara karşı hazır yazılımlarla değilde, kendi geliştirdiğin yazılımlarla korumaktır.Bu nedenle bir çok ülkede başarılı hek işlemleri yapmış kişiler, büyük şirketlerin Network güvenlik sorumlusu olmuşlardır.İşte sana hek'ten para kazanma yöntemi :) Bizim ülkemizde, bir siteye hekey by ... yazıldığında, "vay be bu siteyide hek'lemişler" diyorlar. heker'lık öyle büyük kapsamlı bir iş ki...

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
eskiden meliksah diye bir coder vardı. oda tamer şahine takmıştı da lamersahin.com diye site açmıştı, pijamalı heker diyordu ona. tamer sahinin sitesini merak eden varsa http://www.securityoffice.net/ adresi. daha dün pijama atlet mayın tarlası oynamaya çalışan adam bu gün karşımızda güvenlik uzmanı olarak geliyor....

M

malatyasporlu

Misafir
dodrio kardeş bu superi hekleyen ne kazandı biliyomusun ?

+superonlinedan ücretli kurs
+microsofttan microsoftun güvenlik elemanlarına kurs (saati 1400$a vermiş)
+şu an hangi firmada bilmiyorum fakat abdde bir firmada günlük 5 sa çalışmayla ayda binlerce $ maaş...

kaynak: Türkiye gazetesi'nin o tarihli sayısı

M

MrCooL

Misafir
malatyasporlu' Alıntı:
dodrio kardeş bu superi hekleyen ne kazandı biliyomusun ?

+superonlinedan ücretli kurs
+microsofttan microsoftun güvenlik elemanlarına kurs (saati 1400$a vermiş)
+şu an hangi firmada bilmiyorum fakat abdde bir firmada günlük 5 sa çalışmayla ayda binlerce $ maaş...

kaynak: Türkiye gazetesi'nin o tarihli sayısı

O siteyi hek(!)leyen kisi izmirde Orca'da calisiyordu. Kisa bir Amerika macerasi oldu sanirim. Ama tr'de. tamersahin.gen.tr aldi. pespese heklendi. Kapatti. tamersahin.net aldi. Host ettigi sisteme yapilan saldirilardan sitenin goruntulenemedigi zamanlar oldu. Onunla ugrasan kisilerde aslinda teknik acidan pek iyi olmayan biri ile ugrastiklarini anladiklarinda gec olmustu. Zaten yeterince un katmislardi ona. Tamersahinin onun hakkinda forum yorumlari yapanlardan tek farki bildigi ingilizce ile securityfocus'u takip etmesiydi. Halende takip ediyordur eminim.:)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5