İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Süper ve basit DMOZ Link Scripti!

T

türkelit

Misafir
Süper Fırsat !!
Arkadaşlar Script bedavaya..
Tek tek link eklemeye üşenen veya webasterların link eklemelerini beklemek istemeyen arkadaşlara güzel bir fırsat.
Script DMOZ dan istediğiniz kategoriyi/kategorileri doğrudan Mysql inize yüklüyor..Bazı Scripler sadece gerekince alıyor DMOZ dan Kategorileri ve Linkleri ama DMOZ da herzaman açılmıyor biliyorsunuz..aşırı yüklenmeden dolayı .Ayrıca database nizin dolmasından veya aşırı yüklenmesindende korkmanıza gerek yok..(sadece istediğiniz kategoriyi/kategorileri alıyorsunuz)
ve ayrıyeten isteyen istediği kategoriye link ekleyebiliyorda...kısaca DMOZ den alma dışında tüm tanınan Link indexleme scriptlerinde olan fonksiyonlar bulunmakta scriptte(silme..onaylama..vs.vs..)Benzer scriptlerin çoğunu denedim bunun gibi iyi ve basitini görmedim...ayrıca sayfaları 'html' olarak hazırlıyor..(arama motorları için!!)
Sitelerin Linklerinide doğrudan url olarak kuruyor..dinamik değil php,cgi gibi..
Kendimde kurdum.. tam bitmediği için adresini vermek istemiyorum ama beş dakika içinde DMOZ den 41 kategori ve 155 link indirdim mysql e.
Gerçekten süper bişey..Birçok arkadaşın işini kolaylaştıracak!
Sizin yapmanız sadece serverinize yükledidkten sonra,scripti 'readme'deki gibi install ettikten sonra ve DMOZ den transfer yaptıktan sonra 'directory' dosyasını 'directory.php' olarak değiştirmek...birde tabii dizayn (size kalmış bişey)
179$ dan bedavaya yapmışlar (legal).
Kaçırmayın derim !
...........
Yaf adresi unuttum yazmaya :)
http://www.onlinemarketingtoday.com/

Kayıt olmak isemeyenler buradan indirsin:
http://www.turkelit.net/lma-final-1.20.zip
Bu ara bw la başım dertte olduğu için 3 gün sonra silecem serverden scripti

Majestic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yaklaşık 1 hafta 10 gün önce bu tarz bir script arıyordum, bulmuştum aradığımı ama aşırı yawaş olduğu için kullanamadım.. 1-2 güne kadar bu scripti kuruyımda birde bunu deniyelim.. Paylaşım için teşekkürler..

İyi çalışmalar..

S

Sticks

Misafir
Bugünlerde deneyeceğimi sanmıyorum ama çok işime yarayacağına eminim.
Teşekkürler.

T

türkelit

Misafir
Sandığımdan süpermiş gerçekten...
14 dakikada 3003 Kategori ve Alt Kategoriler...39453 Link (Açıklamalı) 3.4 MB
Linklerin tümünün transferi bitmedi daha..

Majestic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google aramalarda PR veriyor mu peki alt sayfalara.. ve aramalarda çıkıyor mu?

İyi çalışmalar..

T

türkelit

Misafir
Benim hazırladığım sayfa daha yeni,resmen online değil yani..google e eklemdim daha ama google indexlememesi için bir engel olmamalı sanırım..
Örnek directory :
http://www.onlinemarketingtoday.com/software/link-management/lma/demo/
Dikkat edersen sayfalar html olarak hazırlanıyor..benim kurduğumda öyle yapıyor.
Ayrıca linkleri PR e göre sıralıyor...DMOZ den de öyle alıyor..PR e göre

T

türkelit

Misafir
Google kesinlikle indexliyor sayfaları.. supportlarında scripti kullanan sayfaların örneklerine baktım!

A

amatorSitesahibi

Misafir
Guzelmis de,
Herkes bunu kurmaya ugrasacagina kuran birisi veritabanini bir kenara koysa daha hos olurdu.

T

türkelit

Misafir
abi ben DMOZ dan türkçenin tamamını 15 bin almanca da 47 bin link indexledim mysql de 10 küsür mb yerimi aldı toplam 60 binin üzerinde link olmasına rağmen (açıklamalı) aramayı gayet hızlı yapıyor gerçekten

dewilsdance

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tam olarak skriptin neyi nasıl yaptıgını biri açıklarsa memnun olurum..

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Dikkat

Verilen scriptin PHP kodunu inceliyorum.
Henuz tam bir sonuca varmadim ama sizi yinede uyarmak istiyorum.
Kodda soyle bir satir var :

PHP:
 base64_decode("aHR0cDovL3d3dy5vbmxpbmVtYXJrZXRpbmd0b2RheS5jb20vbG1hZG1vei9ncmFiLnBocD9jYXQ9");

Burdaki kod tahminimce ozellikle encode edilmis, gorulmesin diye.
Bunu decode ettiginizde aslinda bu kodun asagidaki kod oldugunu gorursunuz:

PHP:
 http://www.onlinemarketingtoday.com/lmadmoz/grab.php?cat=

Benim tahminim, adam bu scripti indirenler uzerinden kendi databaseini indexliyor.
Ayrica bu programi kurdugunda adamin sartlarina uyacagini belirtiyorsun aksi taktirde minimum 100,000$ dan baslayan davalar acacagini belirtiyor.

Henuz kesin sonuca varmadim ama dikkat ederseniz iyi olur.
Yukaridaki kuskularim umarim dogru cikmaz...

Z

zeynelkoc

Misafir
boyle bir scripti bedava dağatıyorsa elbet birşeyler yapmaya hakkı vardır.

phuture

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
guzel bir script .. dikkatli kullanmak kurallara uymak lazım tabi :p

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya boyle dandirik bir script icin 100.000 dolar tazminat acarmi hic ya, sacmalamis resmen bende okudum bu yazilarini. dandirik diyorum cunku dmozu calmak disinda yaptigi birsey yok,onu guzel yapmis ama. ben de baktim kodlarina, hala bakiyom ama veritabanindaki linkler disinda scripti sanirim kullanmam. linkleri de localden kaydederim,siteden degil

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
o decode lanmış adresin amacı script sayesinde DMOZ da seçtiğiniz kategorinin linklerinin listelenip size gösterilmesi...

hotweb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bence bu script daha cok link degisimi projecleri icin ise yarar.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5