İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

SuperOnline Irc Sunucusu

T

t4n3r

Misafir
Superonline irc sunucusu uzun bir aradan sonra tekrar açılmıştır.Şu anki yönetim:

- [Network Admin] x7even
- [Sunucu Sorumlusu] aLLeyezonme
- [Teknik Sorumlu] Soldy
- [Help Koordinatoru] x7even
- [Sunucu Operatorleri] Star , kunt , Absinthe , Advanced
- aXe , Centilmen , DarkLine

şeklindedir.Arkadaşlarıma başarılar dilerim.

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
SOL'un diğer isslere kapandığı zamanki performansını yakalayamaz. keşke açılmasaydıda en doruk noktasında kapanıp efsane kalabilmesini sürdürebilseydi.

T

t4n3r

Misafir
bence gene yükselebilirler.yeni yönetim elinden geleni yapıyor ve bence başarılılarda.

FrontPage

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
başarılar diliyorum. Kısa sürede başarılı olacaklarına eminim.

M

maiL

Misafir
başarılı olurlar inşallah. bende takılmaya başladım gene sol de :) efsanevi helper gene aynı görevde :p

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
başaralı olacaklardır ama eskinin IRC si malesef şuan yok. Msn ICQ gibi bir devi öldürdükten sonra IRC yide öldürdü. Gerçi IRC kendi kendini öldürdü, amacının dışında çok ama çok fazlasıyla kullanıldı.

Arkadaşlara başarılar umarım istedikleri performansı yakalarlar.

S

SYMPHONIC

Misafir
öncelikle kendilerine başarılar. Ama şu dünyadaki tek irc client mIRC değildir bunu da sanırım anlamaları lazım biraz.. böyle bir kısıtlama herhande dünyada hiçbir irc server yapmamıştır. kendilerini tebrik ederim gene bir ilke imza attılar.

Closing Link: [88.6.8.x] Z:Lined (Kullandiginiz sohbet programi risk verici bulunmustur. Orijinal mIRC indirdikten sonra tekrar giriþ yapmayý deneyiniz. SuperBot)
* Disconnected (Remote host closed socket)

Malatya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bundan 10 sene öncesini bilenler, ilk efsannin dalnt olduğunu hatırlayacaklardır.Sonra dalnet kendini Türk kullanıcılara kapattı.(belki başka ülkelere de kapatmıştır, bilemiyorum, o zaman forumlar yoktu)Biz de (o zaman takıldığımız irc kanalı, 50 60 kişi vardık) sol a geçtik.Ve Süperonline dalnet'in de yardımıyla üm pastayı topladı.Sonra ne oldu , Süperonline'dan paket almayanları sunucusuna almadı.Sırf paket aldırmak için yaptığı bu hamle mynet'e yaradı.Sol bitti ve daha yeni açılan mynet pastayı topladı. Sonra web sitesine eleman çekmek isteyen mynet, irc programlarını yasaklayıp sitemden java ile girin dedi.

Bunları niye anlatıyorum, irc devdi, o tadı şu an hiçbir şeyden alamıyorum.O zaman da icq vardı, net conferans vardı, msn vardı...Ama irc yöneticilerinin bu saçma sapan stratejileri irc'yi öldürdü.Superonline belki 10 pakt satmıştır ve mynet'e de 1 milyon kişi girmiştir.Değdi mi? Değmedi.

Bu zamandan sonra conferans room javası ile sohbet için bile olsa irc yaşayamaz, irc öldü. 5 yıllık irc serverımı kapatalı 2 yıl olacak.Yazık.

DincerAydogdu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
29
Geçmişte gerçekten derin bir yeri vardır IRC'nin bende. Ancak IRC'nin şu an kullandığı teknolojiyi göz önünde bulundurarak; elektronik posta adresini bildiğiniz birine nostaljik bir yaklaşımla el yazısı ile mektup göndermek olarak değerlendiriyorum.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
tabi canım ırc mırc yalan oldu artık. bu saatten sonra eski kadro vs olacak iş değil. o zaman bir ilkti bu. ve bu ilki kendileri öldürdüler. şimdi tekrar mahallenin delikanlısını ön plana çıkarmaya çalışıyorlar ama çok geç

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
bu gun şans eseri girdim mynet e mirc girişlerini acmışlar ama yine bir düzine sacmalık. yonetime bildirmeden yasaklanan kanal acmalar, kanalları 200 user ile limitlemeler vs vs... bir sürü gereksiz sacma salak yasaklar var

*siber*

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
mirc halen daha popüler. Fakat bilinçli kullanıcı sayısı çok düştü. Sohbet için site açan kişi sayısı %80 oldukça irc falan ölmez. Sohbet sitelerinden sohbet'e giren kullanıcıların %90 nına "irc nedir" diye sor bilmezler.

GuvenliHosting

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Superonline dediğiniz gibi bi daha açılmayacaktı. Bence tamamen eski performansına kavuşamaz...

OrhanGuzel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bundan 10 sene öncesini bilenler, ilk efsannin dalnt olduğunu hatırlayacaklardır.Sonra dalnet kendini Türk kullanıcılara kapattı.(belki başka ülkelere de kapatmıştır, bilemiyorum, o zaman forumlar yoktu)Biz de (o zaman takıldığımız irc kanalı, 50 60 kişi vardık) sol a geçtik.Ve Süperonline dalnet'in de yardımıyla üm pastayı topladı.Sonra ne oldu , Süperonline'dan paket almayanları sunucusuna almadı.Sırf paket aldırmak için yaptığı bu hamle mynet'e yaradı.Sol bitti ve daha yeni açılan mynet pastayı topladı. Sonra web sitesine eleman çekmek isteyen mynet, irc programlarını yasaklayıp sitemden java ile girin dedi.

Bunları niye anlatıyorum, irc devdi, o tadı şu an hiçbir şeyden alamıyorum.O zaman da icq vardı, net conferans vardı, msn vardı...Ama irc yöneticilerinin bu saçma sapan stratejileri irc'yi öldürdü.Superonline belki 10 pakt satmıştır ve mynet'e de 1 milyon kişi girmiştir.Değdi mi? Değmedi.

Bu zamandan sonra conferans room javası ile sohbet için bile olsa irc yaşayamaz, irc öldü. 5 yıllık irc serverımı kapatalı 2 yıl olacak.Yazık.

Hey gidi eski günler :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5