İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Superonline kazığı ( Duyarsız kalma , destek ol )

Line

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
Bilenler vardır belki , bilmeyenler için ben konuyu tekrar anlatayım.

Superonline firması , fiber optik bağlantı götürerek belirli illerde "10 MBİT SINIRSIZ 49 TL" tarifesi düzenlemiştir.

Ardından hatların yetemeyeceğini hesap edemeyen superonline yönetimi , "adil kullanım " sözde kaidesinden 10 MBİT SINIRSIZ HATTA 50 GB KOTA KOYMUŞTUR .

Evet yanlış duymadınız " Sınırsız " hatta " 50 GB KOTA " uygulamasına geçmek üzereler.

Ancak şaşılacak bir ayrı konu ise " Sizin hakkınızı başkası yiyor deyip " yeni bir tarife açıp " 10 MBİT SINIRSIZ 99 TL " demeleridir.

Aşağıdaki resim olayı tamamiyle özetlemektedir.

xkug5d.jpg&p1=&p2=&p3=38525534

Sizde Superonline müşterisiyseniz ya da bize destek olmak istiyorsanız

BURAYI tıklayarak belirtilen yönergeleri gerçekleştirerek destek olabilirsiniz.

Ayrıca webmasterler olarak sitenizde konu açarak , size soranlara tavsiye etmeyerek Superonline'nin bu haksız uygulamasını protesto edebilirsiniz.

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Süperonline, Turkcell gibi değildir.
Adam gibi kalkamaz bu işin altından

Line

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
Süperonline, Turkcell gibi değildir.
Adam gibi kalkamaz bu işin altından

Yapabildiğim herşeyi yapıyorum bu saçmalığın iptal edilmesi için.

Ayrıca burda superonline müşterisi varsa , sözleşmesini 15 Nisan'a kadar iptal ettirebilir.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Adamlar bakmışki türk insanı kazığa alışmış bizim çabamız yersiz demiştir... Yani bi yanda telekomun

8LİMİTSİZ
.8 Mbps'ye kadar / limitsiz
.Ayda 99 TL

varken adamların o hizmeti vermeleri ve yayılmaya çalışma beklentileri zaten çok taktire şayandı.Akıllanmışlar ve az bir farkla hizmet vermeyi seçmişler.Üzüldüm doğrusu ben sırf onun için taşınmayı düşünüyordum.Ama hala etraflarında olan varsa en iyisi o. Aksi görüş varsa buradayım...

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Süper online la aynı değillerde Turkcell anlaşmaları var biliyorum bende.Stratejik ortaklık...

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
SOL, Turkcell'e ait değilmi zaten?
Yada sahipleri aynı diyelim.
Hem aynı, hem değil...
SOL bir bakıma deneme tahtası ve bildiğim en son bayilerini mağdur ettiği...
Anlayış farklı, yönetim farklı ama uzaktan sahibi aynı...

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Zaten ttnet varken kalkıp bir başkasının öyle bir hizmeti sağlıklı ve devamlı vermesi ironik olurdu, olduda. Üzüldümde böyle olmasına iyi hizmet verdiğini düşünüyordum.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Bende bu habere çok şaşırdım. Superonline'dan böyle bir yaklaşım beklemezdim...

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Eee şimdi hatlar milletin elindemi patladı? Hiç kimse gitmemişmi tüketici heyetine? En azından konuyu açan arkadaş gitmiştir heralde.

theersin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Bende superonline kullanıyorum. 10 megabit bağlantı hızına 50 gb kota koymaları çok kötü oldu. Bence ne kadar uğraşsak bir çözüm alamayız diye düşünüyorum.

DincerAydogdu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
29
Kazık gerçekten büyük.

Ancak dışarıdan bir göz olarak, şu durumda hala en avantajlı servisi sunuyorlar. 10Mbps sınırsız için 99TL bence bu şartlar altında en iyisi (8Mbit'e kadar ile kıyaslanamaz bile). Gerek telefon hattı ihtiyacı olmaması, gerek telefon ihtiyacını da üzerine alması tercih edilmesi için yeterli görünüyor.

Line

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
Kazık gerçekten büyük.

Ancak dışarıdan bir göz olarak, şu durumda hala en avantajlı servisi sunuyorlar. 10Mbps sınırsız için 99TL bence bu şartlar altında en iyisi (8Mbit'e kadar ile kıyaslanamaz bile). Gerek telefon hattı ihtiyacı olmaması, gerek telefon ihtiyacını da üzerine alması tercih edilmesi için yeterli görünüyor.

Başta deseler " 50 GB KOTA , 10 MBİT HIZ 49 TL " Diye ben yine geçerdim .Ancak sınırsız diye toplayıp " Alın size sınırsız " dermiş gibi böyle birşey yapmaları vurgun gibi.

9 Dakika boyunca telefonda bekledim , ancak operatöre bağlanamadım.İptal ettirmek için uğraşıyorum şimdide.

DincerAydogdu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
29
Başta deseler " 50 GB KOTA , 10 MBİT HIZ 49 TL " Diye ben yine geçerdim .Ancak sınırsız diye toplayıp " Alın size sınırsız " dermiş gibi böyle birşey yapmaları vurgun gibi.

9 Dakika boyunca telefonda bekledim , ancak operatöre bağlanamadım.İptal ettirmek için uğraşıyorum şimdide.

Bu konuda kesinlikle haklısınız. Taahütlerini sözleşme süresi dolana kadar yerine getirmeleri gerekliydi. En azından eski üyeler için.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Insanların örgütlenmeye çalışıp haklarını bu şekilde aramaya çalışmaları gerçekten çok güzel. Destekliyorum sizi, bana SOL hakkında soru soranlara tekrar düşünmesi konusunda uyarılarda bulunacağım.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5