Sürekli Bacaklarınız Ağrıyor İse…

Msnr

0
İyinet Üyesi
Katılım
13 Şubat 2016
Mesajlar
396
Reaction score
0
Konum
Elazığ
Akşamları oturur iken ya da uyurken bacak ağrılarından mı şikâyetçisiniz? Bu ağrılar yüzünden uyku düzeniniz mi bozuluyor? Bu ve bunun gibi sorunların geneli “Huzursuz Bacak Sendromu ”dur. Gebelik, hormonal değişiklikler, kalıtım, demir eksiklikleri, böbrek sorunları, alkolizm ve diyabet gibi hastalıkların sonucunda da meydana gelmektedir. İyi bir tedavisi olmadığı zamanlarda rahatsız edici sorunlardan bir tanesi olacaktır. Sizin de böyle şikâyetleriniz var ise, sizler için bazı yöntemler araştırdım.

kalca-kisminda-sol-bacaga-dogru-agri.jpg


Yürüyün

Geceleri huzursuzluk yaşıyor iseniz, bacaklarınız için yapacağınız en iyi şeylerden bir tanesi de yürümektir. Yürüyüş bacaklarınızda oluşan ağrıları da hafifletir.

Sıcak Banyo

Bacaklarınızı mutlaka sıcak su ile ıslatın. Böylece bacak kaslarınız gevşeyecek, bacaklarınız daha rahat hareket edecektir.

Sıcak Ve Soğuk Terapi

Eğer ağrılardan şikayetçi iseniz bir diğer yöntem de sıcak ve soğuk terapi uygulamaktır. Bir soğuk ve bir sıcak paketler uygulayarak bacaklarınızın daha rahat etmesini sağlayabilirsiniz

Masaj

Masaj da kasları gevşetmek için en iyi yollardan bir tanesidir ve huzursuz bacak sendromuna da rahatlık sağlar.

Yoga Ve Meditasyon

Yoga ve meditasyon gibi sinir dengelemek için uygulanan teknikler de stres giderici olduğu için huzursuz olan bacak sendromu tedavisinde etkili bir yer almakta.

Yeterli Uyku

Huzursuz eden bacak ağrıları genelde akşamları uyuduktan sonra başlar ve ağrı giderek şiddetlenir. Ancak uykusuzluk bacaklarınızın ağrısını daha da arttırır. Bunun için düzenli bir şekilde uyumayı alışkanlık haline getirin ve uyumadan önce sizi rahatlatmak amaçlı da papatya çayı için.

bacak-estetigi.jpgKalsiyum Ve Magnezyum Takviyesi


Belirtilen minarellerin eksiklikleri de huzursuz bacak sendromuna neden olabilir. Günlük olarak 800-2.000 mg kalsiyum, 500 mg magnezyum ve 800-1.000 mg potasyum takviyelerini almayı unutmayın

Demir

Yeşil sebzeler, karaciğer, fasulye, buğday tohumu ve yağsız sığır eti demir açısından zengin besinlerdir. Bu gıdaları gün içerisinde tüketmeye çalışın.

Bacaklarınızı Gerin


Yatmadan önce, yatakta bacaklarınızı ve kalça kaslarınızı biraz gerin. Bu hareketleri alışkanlık haline getirmekten de çekinmeyin. Kaslarınızın gevşemesini ve rahatlamasını sağlayacaktır.

Varis Çorapları

Uyumadan önce bacaklarınızı rahatlatmak için varis çoraplarını tercih edebilirsiniz. Veya bir bandaj yardımı ile de sarabilirsiniz.

Bacaklarınızın Arasına Yastık Koyun

Bacaklarınızın arasına alacağınız bir yastık ile uyur iseniz, sinirlerin sıkışmasını engelleyebilirsiniz. Yastık ağrılarınızın hafiflemesinde yardımcı olacaktır.

Elma Sirkesi

Elma sirkesi ile suyu karıştırarak bacaklarınızı bu karışım ile ıslatın. Bacak ağrılarınızın hafiflemesine yardımcı olacaktır.

Kabartma Tozu

Ilık suyun içerisine bir kaşık kabartma tozu ekleyerek karıştırın ve bacaklarınızı bu karışım ile ıslatın. Ayrıca bu karışımın içine birazcık epsom tuzu da ekleye bilirsiniz. Bacaklarınızın rahatlamasını sağlayacaktır.

Akupunktur

Huzursuz olan bacaklarınız için haftada birkaç defa uygulayabilirsiniz.

Kinin

Yatmadan önce ¼ su bardağı kinin alın. Kinin huzursuz bacak sendromu semptomlarının hafifletilmesinin yanı sıra sinir sistemi için de faydalıdır.

B Vitamini

B vitamini vücut içerisinde çok önemli bir kaynak olduğu gibi huzursuz bacakların ağrılarını hafifletmek içinde iyi bir takviyedir.

Kaynak
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Elektronik Sigara
pubg mobile uc
Üst