İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sygate personal firewall msn sorunu?

Majestic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar Sygate personal firewall kullanıyorum fakat bilgisayar açıldığında Sygate açıkken MSN'e bağlanamıyorum..

Firewallı kapattıktan sonra sorunsuz bağlantı kurabiliyorum.. Bağlantı kurulduktan sonra Sygate'i çalıştırdığımda bir sorun olmuyor..

Sonuna kadar erişimde verdim MSN'e firewall'da.. Bu sorunla karşılaşan ve çözümünü bilen var mı ?

İyi paylaşımlar..

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Sygate i kurup denemiştim. Piyasadaki firewallar arasında çok tavsiye edilen, testlerde çok başarılar elde eden bir firewall olduğu halde ben pek sevmedim. Nedense sanki bir antivirüs programı gibi makineyi kasıyordu. Ama kullanım açısından gerçekten güzel bir firewall. İnce ayarları da hoş.

Soruna gelince bazı firewalları açarken o anda kapatması gereken bütün portları kapatır. Olması gereken de budur zaten. Ama Sygate açılırken o anda aktif ve kapatması gereken portları kapatmadığı için msn de kapanmıyor.. bağlantın kesilmiyor. Bu dezavantajlı bir durum. Yani makinende açık bir kapı var.. Firewallu açıyorsun ama kapı kapanmıyor.. Firewall sadece açıldıktan sonra yeni kapıların açılmasını engelliyor demek..

Firewallun msn ye izin vermemesine gelince.. Msn yahoo messenger tekniğini kullanmıyor. Bağlanmaya çalışırken çok fazla port kullanıyor. Her ne kadar şu programa Full yetki ver demiş olsan da farklı bir programda msn nin kullandığı portları yasaklamış olabilirsin. Ve bir çakışma söz konusu olabilir.

Not : Son yazdığım paragraf gereksizdi :) Çünkü bir firewall da şu programa full yetki ver dedikten sonra ne olursa olsun izni vermesi gerekirdi.. izin vermiyorsa başka bir açıklama gelmiyor aklıma.

Bence o firewalu sil. Outpost Firewall kur : )
Eğer çok iyi anlarım ince ayar iyi olur dersen de Milattan önce çıkan bir firewall var. Gözümde halen 1 numaradır.. Conseal Pc Firewall .. Benzeri bir programın adı da Visnetic.

Majestic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Açıklaman için teşekkürler :)

Fakat bir başka bilgisayarda aynı şekilde SYGATE-MSN ikilisi sorunsuz olarak çalışıyor.. Kablonet kullanıyor.. Denediğim bilgisayarın ADSL bağlantısı var..

Acaba bağlantıyla mı alakalı diyordumda kesin bir sonuca ulaşamıyorum :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5