İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

T.Telekom a karşı ..

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
http://telekazik.org/default.asp
"Angelina Jolie yi aramak indirimli Karımı aramak %25 zamlı"
"T.Telekom un tarife oyunlarına gelme tepkini göster "
ilanlarını aynen yazdım :) Kaldı incelemesi.
Telekom elinde muazzam bir güçle ve ,ele gelmeyecek bir kaypaklıkla belden aşağı tüm vuruşlarını kullandığı bir ticari anlayışa sahip.
CEMYılmaz gibi insanlar da alet oluyor işin açığı.Yani milletinden bu kadar para kazanmış ibri varsın bu reklamlara çıkmasın "Yok kardeşim beni seven inanan kitleye sizi sempatik dost gösteremem çünkü değilsiniz,haklı gösteremem çünkü değilsiniz " demeliydi.Herşey para mı?
Bu millet kime güvenecek bir avea ve turkcell kaldı bizde (ne oranda, ne zaamana kadar belli dğeil) yarın iyi bir paraya bakmışız onlarda satılmış.

senolcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İletişim sistemlerinin yabancılara satılmasına ki özellikle altın yumartlayan tavuk konumundaki telekomun satılmasını hiçte hoş karşılamıyorum.Telekom gibi bir şirket iyi idare edildiğinde çok büyük karlar bırakmakta devlet bu kuruluşu neden sattı anlamış değilim.

i.ari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Telekomu hangi zihniyet ile satıldıgını anlıyamıyorum. düşünce yapılarını bir kez daha göstemiş oldular. (bakınız iran da internet ne kadar? )

Yavaş yavaş iran gibi olacagız. İletişime kapalı. Yakında forumlarda bayan üyelerin çarşaflı avatar kullanılma zorunlugu gelecek :)

Bu site bayan üyelerin çarşafsız avatar kullanmasından dolayı kapatılmıştır :)

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Telekomu hangi zihniyet ile satıldıgını anlıyamıyorum. düşünce yapılarını bir kez daha göstemiş oldular. (bakınız iran da internet ne kadar?

Yavaş yavaş iran gibi olacagız. İletişime kapalı. Yakında forumlarda bayan üyelerin çarşaflı avatar kullanılma zorunlugu gelecek

Bu site bayan üyelerin çarşafsız avatar kullanmasından dolayı kapatılmıştır

senin dediğin hayatta olmaz hocam...kadın-erkek aynı forumda yazamaz bence :D...yazarsada kapatırlar siteyi :D

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
Telekomu hangi zihniyet ile satıldıgını anlıyamıyorum. düşünce yapılarını bir kez daha göstemiş oldular. (bakınız iran da internet ne kadar? )

Yavaş yavaş iran gibi olacagız. İletişime kapalı. Yakında forumlarda bayan üyelerin çarşaflı avatar kullanılma zorunlugu gelecek :)

Bu site bayan üyelerin çarşafsız avatar kullanmasından dolayı kapatılmıştır :)
Türk kadını bunları süpürür :)

ManuaL

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Yabancılara satılmasa iletişim araçları amerika ne konuştugumuzu nerden bilecek :D

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sorunumuz hükümetin yaptıkları değil.Sorunumuz insanlarımızın iyi kötü ne varsa devlete maletmeleri.
Devlet telekomu sattı zira biz öyle bir millet haline geldik ki , iş diyince devlete kapak atmak anlar olmuşuz bu yüzden de devletin kanını emip yaşama niyetine bürünmüşüz.
Devlet satar satmaz özel kurum bizim şehirden 180 memur çıkarmış ve bunları 7 si müdür. Bu memurlardan başka bir kuruma katılanları 2,5 milyar alıyormuş .Demekki devlet sadece çıkarılanlara ayda 400 milyar fazladan para ödüyormuş.+ türlü türlü müsriflikler ve her daim kayırmayla yeni icat edilen bölümler masalar...
Biz kendimizi değilde devletimizi düşündüğümüzde devletimizde yakasını kurtarmak ve borçlanmayı azaltmak için satmak zorunda kalmayacak.
YAzık evet az önce elin yabancısına 150 ytl telefon parası yatırdım ve be hatları hesaplı hatta geçirip pasif kullanıma alma ve yerine türkcell cephat açmaya kara verdim uygularsam ayda 30-40 ytl kar edebiliriz.En azından aynı parayıda versek T.Telekom a gitmesin paramız.!
Nihayetinde suçu birazda kendimizde ararsak iyi olur.Özelleştirme develti satmak değildir.Heleki insanımız devleti kan bankası gibi görüyorsa.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
aslında bir yana hakkın var ancak devleti sömürenlerde yapılan atamalar değil mi ? Bugün başa gelen bi parti emeği geçen 3. kişilere verdiği sözleri ya da minnetini yaptığı atamalarla gerçekleştirmiyormu? Bu 3. kişilerde yanındaki heriflere kıyak olsun diye belli yerlere yerleştirmiyomu?
dolaylı gibi gözüksede ortaya çıkan sonuç yine devletin içten içe kendini sömürdüğüdür...Ama bu sadece şu anki yönetim için değil, hepsi için geçerli

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet dostum zaten tartışılınca herkes kendi partisini savunuyor.Önyargısız bakınca her parti döneminde olduğu görülür.Olacaktır da zira parti içinde herkes aynı kafada olamaz.Parti başı iyi parti üyesi kötü olabilir tersi de olabilir.Bu yüzden parti bazlı bakmadan görülür ki ülkede her zaman kayırma olacaktır o yüzden Devlet özelleştirmeye önem vermeli.Zamanında Tansu çiller de niyetlenmiş Telekom u satmaya o zaman çok daha fazla para ediyormuş yanlış hatırlamıyorsam. Bu gün satılmasa 5-10 sene sonra mecbur satılacaktı.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
yani...
bende karşıydım eskiden bu tarz özelleştirmelere ancak ciddi anlamda sömürü oluyor ve cepten devamlı para gidiyor...tabiki birde şunu bilmek lazımki satılan dediklerimiz mülk olarakta satılıyor değil tabi...49 yıllığına kiralanıyor falan...Ayrıca konularla ilgili sözleşmeleride bilmediğimiz için pek bişi konuşmakta saçma...İlla düşünülen ve şart koşulan onlarca ana madde vardır...Bence özelliştirme gayet mantıklı ama türktelekomu bu skaladan çıkararak söylüyorum ;)

hakimi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya siz hiç ÖTV diye bir şey duydunuz mu. bu gün bir tek nefes alırken ötv ödemiyoruz. Malum bu mered deprem sonrası geçici olarak geldi (hiç bir vergi geçici olarak gelmez sonra yerleşir - iktsat hocası cümlesi) Ama gitmek bilmiyor. Nedir devleti biz mi soyduk ta ödeye ödeye bitiremiyoruz. 4 GB internete ayda 46 milyon ödüyorum (kota aşımı). Bir de internet kullandiyorlar. inanın bu gün bir çok mal ucuzlasa devlet kızar vergi geliri düşecek diye.
Kominizimde bir mantık varmış devlet bir sobaymış halk da odunu :)
bizde az daha farklı devlet çoban bizde inek sağıp duruyorlar :) sözüm meclisten dışarı.
Türkiyede tasarruf yokmuş (doçent sözü) bende dedim ki kendisine (derste) bir japonu getirin türkiyeye öğretmen maaşı ile tasarruf yapsında göreyim. ( hoca haklısın dedi) Türkiyede vergilerle tüm tasarrufu devlet yapıyor (halkı yolarak) ama bunlar nereye gidiyor belli değil işte.
Biz bu gidişle çok daha bekleriz internet ucuzlayacak, mazot benzin inecek işsizlik bitecek,
Bu arada TT nin hepsi satılmadı arkadaşlar ayrıca Türkselinde diğerlerinde yabancı oratkları var bu biraz göze batıyor sadece.

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yok yabancı ortakları olur illaki halka açılmış ancak yeterki Türk elinde olsun çoğunluk.Yinede onunda tam olarak ne durumda olduğunu bilmiyoruz.Bizim ki kötünün iyisi .

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5