İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

table id" "

Metro

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar ASP çalışıyorum bu kodun fonksiyonunu ne işe yaradığını nasıl kullanıldığını çözemedim..

table id=" "

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
arkadaşlar ASP çalışıyorum bu kodun fonksiyonunu ne işe yaradığını nasıl kullanıldığını çözemedim..

table id=" "

table id yarattığın tablolara verilen bir etikettir.Asp değil Html ile ilgilidir. Mesela frontpage te bunları otomatik olarak veriyor. Yarattığın her tablo otomatik olarak bir id alıyor...
id neden veriliyor dersende ;
mesela bir haber listen var ya da forumunda topikleri listeliyosun. Atıyorum 40 tane listen varsa ve sen linki 22. ci konuya verdiysen,
www.siteadi.com?forumoku=neokiyim#22 yazarsan otomatik olarak browser 22. sıradaki topiğe yani aslında 22. sıradaki tabloya gider.
Listeleme sırasındada tablo id lerini db den veri çekerek id ile birleştirirsen her tableid otomati konu id si ile birleşmiş olur

Umarım anlatabilmişimdir.

Metro

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Teşekkür ederim... kendim bir şeyler yapmaya çalışıyorum id="" kullanmassam sorun olurmu?

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
id kullanmazsan sorun olmaz.. aynı ID yi kullanmaman da da fayda var..
table id leri asp.net de daha çok kullanılıyor.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5