İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

tag dedikleri şey.

damAster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
selam arkadaşlar.

Ben bi hastalık üzerine bilgi veren bi site kurdum. henüz yayında değil. bu hastalıkla ilgili ve alakalı kelimeler buldum (dahada bulucam nerden bulacaksam :p ? ..) bunları sayfama nası eklemeliyim? Yani sitedeki dökümanlar zaten kendince bitakım kelimeler içeriyor. ben direk sitenin altına bu kelimeleri boşluklar bırakarak eklesem ne olur? SEO acısından iyimi etmiş olurum kötümü?

ve webmasterların "sitemle ilgili tagları buldum yaptım ettim" falan derken kastettikleri nedir? Ne buluyo bular? Ne yapıyolar bulunca? ben kendi adıma ne yapmalıyım?

Valla şaşdım kaldım bu sorulara ben bile :)

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
TAg bir anlamda kategori dir. Ama biraz farklı : mesela KİTAP başlında bi sayfa var diyelim - TAG yani ETİKET olarak buna EĞLENCE HOBİ ve ALIŞVERİŞ girdin. Bu 3 bölümde de bu sayfan yer alır. Böylece her sayfayı kategorilere eklemek yerine TAG leriyle oynama yaparak sayfaları gruplamış olursun.
BOŞLUK bırakabilirsin ama BOŞLUĞU asp de raplace ile php de strreplace sanırım :) - ye çevirirsen de olur.
sitemle ilgili tagları buldum yaptım ettim --- Bu sözün ne anlama geldiğini anlamadım. site hangi konuyla alakalıysa o etiketleri buldum demek istemişler herhalde. Sağlıksa eğer sağlık terimleri ki bunları bulmak pekte zor olmasa gerek :)

BUARADA sanırım sorun SEO ile ilgili - ADSENSE bölümüne yazmışsın. Adsense açısından TAG lere uygun reklam çıkması açısından ii olur SEO açısından da tag lerin faydası elbette olacaktır.

muratozcirpici

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kelimeleri boşluk bırakarak yazmaktansa bu kelimeleri makale içerisinde kullanman senin için daha yararlı olacaktır. ayrıca makale içerisinde geçen kelimelerle ilgili de sayfaların varsa eğer onlarada makale içerisinden link vermen senin için daha yararlı olacaktır...

saygılar.

damAster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yani insanların siteleriyle ilgili buldukları bu kelimeler (taglar) sadece içerikte geçirerek mi faydalanılabiliyor? Şimdi oda kolay bi iş değil paso onları yazmaya uğraşıp nası mantıklı cümleler ve akışkan bi içerik yapabiliriz ki? içerikde zaten geçiyordur benim ekstradan yapabileceğim başka bişeyler yokmu?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5