İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Takımını kur, maçı al, para kazan: GoalTycoon

Dr1980

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
GoalTycoon tarayıcınız üzerinden oynayabileceğiniz ücretsizbir oyundur. Klasik futbol oyunlarının aksine gelişmiş bir altyapıya sahip olan GoalTycoon size oyun oynayarak para kazanma fırsatını sunmaktadır. GoalTycoon oyundaki tüm kazançlarınızı gerçek paraya çevirebilirsiniz. Oyunda kendi futbol şehrinizi ve takımınızı yöneteceksiniz. Şehrinizde Banka, Stadyum , Antreman Sahası , Hastahane , Otopark , Restorant yönetimini yapacaksınız. Takımınız için antreman programları , taktiksel diziliş yapabilirsiniz futbolcularınızın daha hızlı gelişimi için yeni antrenörler , yiyecek ve içecekler satın alabilirantreman sahalarınızı geliştirebilirsiniz ayrıca genç oyuncular satın alabilir ve onları geliştirebilirsiniz.. Kendi sahanızda oynadığınız maçlar için bilet fiyatlarını belirleyebilirsiniz ama unutmayın çok pahalı biletler taraftarları kaçıracaktır.GoalTycoon oyunu MarketGlory oyunu ile bağlantılıdır. Bu yazımda sizlere oyunun nasıl oynandığını anlatacağım. Umarım faydasını görürsünüz.

Oyunu buradan kayıt olabilirsiniz --> KAYIT

Refsiz link: Kayıt

-Oyuna 20 tane oyuncu ve 2 tane hoca ile başlıyorsunuz.
-Her oyuncunun belli başlı mevkileri ve her hocanın özel olarak eğittiği bir mevkisi vardır. O mevki haricinde başka mevkileri eğitmez.

-Oyunda oyuncuları geliştirmenin yolu oyuncuları antremana sokmaktır.
-Oyunları antremana sokmak için "Training"e tıklamanız gerekiyor. Burada oyuncuları hangi alanda eğitmek istiyorsanız oraya sürükleyerek eğitebilirsiniz. (Oyuncu mevkileri konunun altında belirtilmiştir.) Örneğin forvet oyuncusunu "shoot" bölümüne koyarak ya da kaleciyi "GK" ya da "Goalkeeper" bölümüne koyarak geliştirebilirsiniz.
-Antrenman sonrası oyuncularınızın gelişimini "Training Logs" bölümünden öğrenebilirsiniz.

-Taktiklerimizi ve oyuncu dizilimini ise "Tactics" bölümünden yapabilirsiniz.
-Taktiğinizi belirledikten sonra oyuncularınızı ona göre yerleştirin. Ayrıca takımınızın ofansif ya da defansif futbol oynayacağını da buradan belirleyebilirsiniz.

-Her takımın bir stadyumu vardır. Bu stadyumu geliştirmek için de hammaddeler gerekmektedir. Hammaddeleri almak için ise "TRY" yani oyununun parasına ihtiyacınız vardır.

-Maçlar evinizde yapıldığı zaman bilet parası kazanırsınız. Bu paranın bir kısmı size kalırken bir kısmı da oyuncularınız ihtiyacı vb. harcamalar için otomatik harcanır. Maçlarda çok fazla mağlubiyet almanız durumunda ya da üst üste deplasman maçlarında paranız eksilere düşebilir. Telaşlanmayın, evinizde yapacağınız maçları belirtin.

-Başlangıçta stadınızda 1000 adet sandalye bulunur ve bu sandalyelerin fiyatlarını Stadium>Supporters bölümüne tıklayarak belirleyebilirsiniz. (Supporters, Stadium'a tıkladıktan sonra kalabalık bir kitle çıkacak orasıdır.)

-Oyun içerisinde kazandığınız "TRY"leri gold ve euroya çevirebilirisiniz. 20 euro olduğunda paranızı çekebilirisin. Parayı çevirmek için "Market>>Financial Market" bölümüne gitmelisiniz.

-Belirli bir miktar TRY biriktirdikten sonra kesinlikle daha fazla kazanç sağlamak için stadınızdaki koltuk sayısını artırmalısınız. Bunun için de TRY'leri Euro'ya çevirerek koltukların istediği kadar hammadde satın alarak koltuk sayısını yükseltebilirsiniz.

-Maçlar saat 19:40 gibi olmaktadır. Maçlarınızı canlı takip edebilmek ve maç esnasında oyuncu değiştirmek için "Live match" bölümüne basın.

-Sıralamanızı, gelecek günlerde yapacağınız maçları, diğer liglerde olan biteni öğrenmek için "Stages" bölümüne girin.

Önemli Uyarı : Bu oyundaki para değişiminde dikkatli olun. Sadece gold alıp satarak bile zenginleşebilirsiniz. Oyunda çok fazla kişi gold aldığı zaman gold fiyatları artar. Oyuna gold satıldığı zaman ise gold fiyatları aşağıya iner.

Oyuncuların Özellikleri:

MO: Moral
EN: Energy
FO: Form
EXP: Experience(tecrübe)
SP: Speed(hız)
STM: Stamina(dayanıklılık)
GK: Goalkeeping(kalecilik)
TK: Tackling(mücadele)
DR: Dribbling
LS: Long Shot
HS: Head Shot
PS: Passing
PC: Position Coefficient(yer tutabilme)
EC: Efficiency Coefficient(yeterlilik)
GS: General Score(genel puan)
AS: Actual Score(Gerçek puan)

Oyuncu Mevkileri:

GK: Kaleci,
FLB: Sol bek,
CB: Stoper,
FRB: Sağ bek,
DM: Ön libero,
RWB: Defansif Sağ,
SLM: Orta Saha Sol,
CM: Orta Saha Orta,
SRM: Orta Saha Sağ,
LW: Sol Açık,
RW: Sağ Açık,
IF: Forvet Arkası,
CF: Forvet,
OM: Ofansif Ortasaha

Oyuna kayıt ---> KAYIT

hassanmetin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dr refinden kayıt olcam da sana ulaşamıyorum :) skype den ekler misin

skype metindiablo

hassanmetin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
:D bekliyorum. Biliyosun diğer oyunlarda senin refin olmak istemiştim ama olamamıştım bu sefer pas geçmeyeyim istiyorum :)

mmnet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Mantığı çok iyiymiş bence umarım tutar bu site.

hassanmetin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
refiinden üye olum dr 24 saat içinde yeni lige atanacaksın diyo :) sanırım şimdi sadece beklicez

hassanmetin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hw yaw 5 maç yapmış takım haberi yok :D 3 galibiyet 2 malubiyet :D skype den eklesen de görüşsek artık :(

Dr1980

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Oyuna çok hızlı katılım var
Şimdiden 8. liglere dolmaya başladı
Ligler doldukça maç kazandıkça gelen kazanç azalıyor
O yüzden ne kadar erken kayıt olursanız o kadar yüksek ligden başlıyorsunuz :)

Dr1980

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Şu an maç başı hasılatım 8 gold seviyesine geldi ( 45 gold: 1 euro )
Oyunda geliştikçe ve lig yükseldikçe kazancınız artıyor..

Dr1980

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu pazartesinden itibaren Türkiye kupası ve Şampiyonlar Ligi de başlıyor
Şampiyonlar ligi birincisi 700 Euro civarı kazanacak
Son 512'e kadar kademeli ödüller var..
Ne kadar çok maç, o kadar kazanç..

Dr1980

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu sezon ikinci lige çıktım
Şu an sezonda (bir ay) 10-15 Euro arası kazanıyorum
kazancımı şimdilik takıma yatırım olarak tekrar yatırıyorum
Ne kadar erken takımınızı kurarsanız o kadar hızlı gelişir, çok kazanırsınız ;)

vatanda

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dr 1980 6. ligdeyim 1. bitirdim getiriyle ancak koltuk ve yeni oyuncu antrenör aldım. Sistem guzel ama getiri cok yavas. kupada ilk 128 de elendim. daha bonusu da yatmadı

Dr1980

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dr 1980 6. ligdeyim 1. bitirdim getiriyle ancak koltuk ve yeni oyuncu antrenör aldım. Sistem guzel ama getiri cok yavas. kupada ilk 128 de elendim. daha bonusu da yatmadı

Takımınızla ilgilenirsenz lig yukselmek çok kolay
ben bu sezon 2. lige yukseldım
lig yukseldıkce gelırlerınız katlanıyor, bılıyorsunuz
kupa gelırlerı mactan hemen sonra yatıyor, bir yanlısınız olmasın..

vatanda

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu sezon 2. ligden birisiyle eslestim ik macta yattım. adam 125 gucle geldi bende 65 guc var sadece. ligde 1. yim ama

Dr1980

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu sezon 2. ligden birisiyle eslestim ik macta yattım. adam 125 gucle geldi bende 65 guc var sadece. ligde 1. yim ama
Bu sene lig yukselmeye bakın hocam
Üst lige cıktıgınızda bir alt ligin tam ıkı katı maç bonusu almaya başlıyorsunuz

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5