İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Tam bir Saçmalık! Blogger Banlandı!

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Gökhan sen ve senin gibi arkadaşlar blog servisinin hakkını veriyor olabilir.
Kimsenin buna bir şey dediği yok zaten.
Ama blog servisini Türk insanının ciddi şekilde suistimal ettiği ortada.
Bunu kimse inkâr edemez.
Bu suistimal edenlerin yüzünden blog banlanmıştır.
Ayrıca bu sustimal edenlerin çoğunluğukta olmasından dolayı; bu banlanma sonucu, Türk internetinin temizlendiği ortada.
Kurunun yanında yaşta yanıyor o ayrı..

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
ama dikkat ettiyseniz altında hangi mahkemenin hangi kararına istanaden ibaresi yok! bi işte kötü kokular seziyorum ben...

Kötü kokuların gelmesine gerek yok. Kapatılan site senin benim ahmetin mehmetin sitesi değil koskocaman blogspot biz yetkili kesimlere bunun nedenini soramasak bile soranlar mutlaka olacaktır. Yarın medya geniş yer verecektir,

LaTenT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Mahkeme kararı yazılmadığına göre telekom kurumu resen kapatmış. Yani keyfi olarak. Öyle şey olur mu demeyin. Oluyor. Bunu kendileri de söylüyor. Yapılması gereken şey basit. Bu işten zarar görenler gerekli belgelerle telekomünikasyon üst kurumunu savcılığa şikayet edecekler. Büyük ihtimalle dava açılacak. Zarar görüldüğü kanıtlanırsa bu zararların tanzimi yapılarak ilgili blogspot sitesine erişim sağlanacak. Subdomaine veya alt klasöre yasaklama yapmadıklarına göre tamamen adresi açmak zorunda kalacaklar. Çok rahatsız olan varsa bunu pazartesi yapabilir. Bu yasakçı zihniyet Ankara'da bira satan esnafı zabıtlarına dövdüren adamı sakat bıraktıran zihniyetle aynı. O yüzden önce bu zihniyetin yani baştakilerin değişmesi gerekiyor. Yoksa Google da resen kapatılır, başka siteler de...

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Mahkeme kararı yazılmadığına göre telekom kurumu resen kapatmış. Yani keyfi olarak. Öyle şey olur mu demeyin. Oluyor. Bunu kendileri de söylüyor. Yapılması gereken şey basit. Bu işten zarar görenler gerekli belgelerle telekomünikasyon üst kurumunu savcılığa şikayet edecekler. Büyük ihtimalle dava açılacak. Zarar görüldüğü kanıtlanırsa bu zararların tanzimi yapılarak ilgili blogspot sitesine erişim sağlanacak. Subdomaine veya alt klasöre yasaklama yapmadıklarına göre tamamen adresi açmak zorunda kalacaklar. Çok rahatsız olan varsa bunu pazartesi yapabilir. Bu yasakçı zihniyet Ankara'da bira satan esnafı zabıtlarına dövdüren adamı sakat bıraktıran zihniyetle aynı. O yüzden önce bu zihniyetin yani baştakilerin değişmesi gerekiyor. Yoksa Google da resen kapatılır, başka siteler de...

Mahkeme kararı yazılmadı diye, gelişi güzel kapatılmış olamaz. 2 Yıldır site kapanmasıyla ilgili mahkeme koridorlarında cebelleşiyorum. Çektiiğimi bir ALLAH bilir birde ben bilirim. Benim sitemdede Sadece bu siteye erişim mahkeme kararıyla engellenmiştir yazıyor herhangi bir karar numarası ve nedenide yazmıyor. Ama mahkemeye gittiğim zaman şöyle 5 cm den kalın dosya oluşturulmuş.

Her cümle nin ayrı ağırlığı vardır arkadaşlar oluşturmadan önce biraz oturaklı düşünmek gerekir.

KApatılan site sıradan bir site değil, bunun sorgulaması muhakkak yapılır.

X

Xman

Misafir
Blogger'ın kapanması elbette hiç hoş bir olay değil ancak ben olayın başka bir yönüne değinmek istiyorum, eğer blogger'da youtube gibi uzun süre yasaklı kalırsa bloggerdaki sitelerin ziyaretçi kitlesi başka siteler kayacak ve bu karar sayesinde birilerinin emekleri havaya uçarken birileride haybeden hit ve gelir elde edecek.

A

a.ışık

Misafir
T.C. Diyarbakır 1. Sulh Ceza Mahkemesi 20.10.2008 tarih ve 2008/2761 sayılı kararı gereği bu siteye erişim engellenmiştir.

ben bunu hala göremiyorum.

ayrıca kaynak kodlarında; iframe ile sadece index atılmış. kötü kokular iyice çağalıyor!!

Kod:
<iframe  scrolling=no width=100% height=500% marginwidth=0 marginheight=0 frameborder=0 vspace=0 hspace=0 src=http://212.156.4.8/index1.html></iframe>

aXzel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yazık ya blogger kapatılacak sitemi bence bizimkiler iyice işin suyunu çıkardılar yakında tüm büyük siteleri kapatırlar nasıl bir zihniyettir bu .. bence birileri müdahale etmeli yada biz yürüyüşe filanmı çıksak..

X

Xman

Misafir
youtube gibi bir dev bile aylardır bu yasaktan kurtulamadıysa blogger'ın hiç şansı yok bence.

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
ya beyler bunu kimin yaptığı ap açık ortada neden kastığınızı hala anlamadım.

Noktacom Medya İnternet Hizmetleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi

izlesene.com u satın aldı. Tabi değiştirince sistemi gitti bir sürü hiti yarı yarıya indi adam naaptı iki video attı youtube u kapattırdı hitler hop eski haline.

blogcu.com u satın aldı 1 ay sonra wordpress.com u banlattı. Şimdide blogger.com u banlattı.

bakalım daha neler yapacaklar.

aXzel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
orası öyle ama nereye kadar böyle gidicek ? bizim nasıl bir yargı organımız var anlamadım hala ..

ByRON

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
ben bunu hala göremiyorum.

ayrıca kaynak kodlarında; iframe ile sadece index atılmış. kötü kokular iyice çağalıyor!!

Kod:
<iframe  scrolling=no width=100% height=500% marginwidth=0 marginheight=0 frameborder=0 vspace=0 hspace=0 src=http://212.156.4.8/index1.html></iframe>

Her kapatılan siteye iframe ile yazıyı atıyorlar, kapattılar diye sunucudan index silebilme hakları yok bildiğime göre

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59

izlesene.com u satın aldı. Tabi değiştirince sistemi gitti bir sürü hiti yarı yarıya indi adam naaptı iki video attı youtube u kapattırdı hitler hop eski haline.

blogcu.com u satın aldı 1 ay sonra wordpress.com u banlattı. Şimdide blogger.com u banlattı.

şimdide virgul.com u almış bakalım google adsense i ne zaman banlatacak.

aXzel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

belki olabilir ancak yargı neden böyle yasaklamalar koyuyor yokmu bizim devletimizin bu işlere bakacak bir bürosu site yönetimine mail yada bir kaç satır yazarak yasal olmayan sitelerin Türkiye erişimi kapatılsın yada sadece oraları kapattırsınlar genelini kapatmak nasıl bir mantıga sığar bence sıra rapidshareye geldi..

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
belki olabilir ancak yargı neden böyle yasaklamalar koyuyor yokmu bizim devletimizin bu işlere bakacak bir bürosu site yönetimine mail yada bir kaç satır yazarak yasal olmayan sitelerin Türkiye erişimi kapatılsın yada sadece oraları kapattırsınlar genelini kapatmak nasıl bir mantıga sığar bence sıra rapidshareye geldi..

bence bu Noktacom Medya İnternet Hizmetleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi eğer bir arama motoru satın alırsa *** - ***** diye arama yaptırır googleda sonra savcıya derki bakın googleda *** için neler çıkıyor hemen banlayın :D

LaTenT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Evet mahkeme kararı şimdi göründü.

"T.C. Diyarbakır 1. Sulh Ceza Mahkemesi 20.10.2008 tarih ve 2008/2761 sayılı kararı gereği bu siteye erişim engellenmiştir.

Access to this web site has been suspended in accordance with decision no: 2008/2761 of T.R. Diyarbakır 1st Criminal Court of Peace."

Bu yasa çıktığında bağır bağır bağırmıştık. Birileri de yok ne olacak o öyle kalır demişlerdi. Yürürlükte olan yasaya göre kılıfına uydurulması kaydıyla firefox'u açmanız ve internette herhangi bir siteye girmeniz nedeniyle 3 aydan 1 yıla kadar ceza almanız mümkün. Olur mu? Bunlara da olmaz deniyordu. Olayın bir numaralı sorumlusu o yasayı çıkaran hükümettir. Sivil itaatsizlik, mahkeme yolları hatta insan hakları mahkemesi öneririm. Milletin ekmeğiyle oynuyorlar. İki subdomaine erişim engelleyemeyecek kadar acizler.

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
Evet mahkeme kararı şimdi göründü.

"T.C. Diyarbakır 1. Sulh Ceza Mahkemesi 20.10.2008 tarih ve 2008/2761 sayılı kararı gereği bu siteye erişim engellenmiştir.

Access to this web site has been suspended in accordance with decision no: 2008/2761 of T.R. Diyarbakır 1st Criminal Court of Peace."

Bu yasa çıktığında bağır bağır bağırmıştık. Birileri de yok ne olacak o öyle kalır demişlerdi. Yürürlükte olan yasaya göre kılıfına uydurulması kaydıyla firefox'u açmanız ve internette herhangi bir siteye girmeniz nedeniyle 3 aydan 1 yıla kadar ceza almanız mümkün. Olur mu? Bunlara da olmaz deniyordu. Olayın bir numaralı sorumlusu o yasayı çıkaran hükümettir. Sivil itaatsizlik, mahkeme yolları hatta insan hakları mahkemesi öneririm. Milletin ekmeğiyle oynuyorlar. İki subdomaine erişim engelleyemeyecek kadar acizler.

valla hocam bunlar gitti gidiyoru myneti filan banlamadıkça yada e-kolay ı kimsenin dava edeceği yok.

aXzel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bence bu Noktacom Medya İnternet Hizmetleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi eğer bir arama motoru satın alırsa *** - ***** diye arama yaptırır googleda sonra savcıya derki bakın googleda *** için neler çıkıyor hemen banlayın :D

:) olabilir diyorum sonuçta imkanı var bunun diyorum ya en iyisi webmaster forumlarındaki arkadaşları toplayıp gidelim Adalet bakanlığının önüne eger bir iki sitesi daha banlanırsa googleninin adsense serviside duracak bu gidişle..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi