İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Tamam.. En çok arananlar, sub domainler vs tamam da.. Abartmasak ?

E

erotika

Misafir
Arkadaşlar, iyinet'in subdomainleri.. Sitelerimizdeki en çok aranılanlar.. Vs vs tamam ve bir yere kadar, hiç bir sorun teşkil etmiyor bence. Ve Google'da öyle yaklaşıyor sitelere..

Ancak bu kadar da abartı, bence dağlara taşlara.. Şimdi, fikir değiştirmişin, demeyin, çünkü fikirlerim hala sabit, ancak abartı olursa bu kadar saçma olur. :(

http://www.odevsitesi.com/arananlar/2005_1_15.htm bakın :)..

alicanorg

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Doğru diyosun. Bunları 100 100 sayfalara bölseydi kurallara uymuş olurdu. Ya git allah aşkına ya. İçerik yok bişey yok iyinettede burdada bizim site ismimizle subdomain açıp aramada bizden üstte çıkıyor. Bumu senin adalet anlayışın? Sana gelecek hitin başka siteye gitmesi hoşunamı gidiyor. Düşünce tarzını anlayabilmiş değilim cidden değilim. Seninle tartışmak istemiyorum. Daha doğrusu istiyorum ama kavga boyutunda değil. Tek başına karşısında oldun o kadar kişinin. Bana açıklarmısın bu olayda doğru olan ne? Sence iyinetin ya da diğer sitenin yaptığı optimizasyonmu yoksa içeriksiz subdomain çöplüğümü? Bende 10bin subdomain açiyim tüm sitelerin içerikleriyle alakalı keywordler koyiyim sonrada o sitelere yönlendiriyim. Hitim artsın indexli sayfa sayım artsın. Peki bu kirlilik değilde ne? Kullanıcı o siteye birdaha girermi allah aşkına söyle bana. Lütfen içtenlikle cevap ver çünkü çok merak ediyorum

E

erotika

Misafir
benim, demek istediğim, olayların bu tarafı değil. Sayfalara bölmesi de değil. Sadece yem yapmak hoş değil, bence ve bu şekidle abartı olunca..

Neyse gene bir tartışma çıkacak.. :)

Kullanıcı o siteye birdaha girermi allah aşkına söyle bana. Lütfen içtenlikle cevap ver çünkü çok merak ediyorum

Ayrıca, sizler iyinet'e girdiğinize göre kullanıcılar, bu tip şeylere pek fazla önem vermiyor demekki.

alicanorg

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ya ama konuyu saptırıyosun. 2 medeni insan gibi tartışcaksak konudan sapmayalım. Ben iyinetin toplistine asla girmedim girmemde. Ben forumlara giriyorum ve hergün yeni birşey öğreniyorum. Forumda yapsa böyle bir kirlilik ona da girmem. Yani giren adamda kazara giriyor zaten artık. Sagopa kajmer yazıyor iyinet 1. sırada. Peki sayfanın sagopayla alakası varmı? hayır. Benim isyanım buna. Alakası olmayan linklerle sayfaları doldurup insanların sırasını düşürüyor. Bu optimizasyon değil hak yemektir düpedüz. Tek anlatmak istediğim ve burdaki insanların anlatmak istediği budur. Sen iyi bir insansın sana garezi yok kimsenin özellikle benim. Ama iyinetin yaptığı doğru bir optimizasyon değildir.

H

hitmp3tr_com

Misafir
ya iyinet konusunda bişey söylemek istiyorum

bizce bir sorun yok iyinet en tepede çıksın sorun şu

iyinet tepede çıkmak diil şu şekilde hit alıyo

mp3 diye arasan benim bütün sayfalarımda var ama sadece 1 i sonuçlarda listelenir. çünkü aynı siteden 1 sayfa birde alt dizin listeleniyo en fazla 2 sayfa.

ama iyinet subdomainlerle yapınca bir sürü iyinet çıkıyo listede yani bir kirlilik yaşanıyo yanılıyormuyum bana söyleyin.

java

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
eg-zotika, çok gerginsin güzelim..
yavaş yavaş düzeliceksin..

oyuncu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bunun sonucu şu olacak: ban gelecek googledan tabii diğer motorlardanda.
bence gelmeden durdurmalı o kadar sayfa yeterli iyinet için 6 ayı bulur o sayfaların silinmesi, ziyaretçi gene gelecektir ama ban yerse anında silinir.
kişisel fikrimdir.

Serbülent Daşkın

P

Parae

Misafir
eg-zotika' Alıntı:
Arkadaşlar, iyinet'in subdomainleri.. Sitelerimizdeki en çok aranılanlar.. Vs vs tamam ve bir yere kadar, hiç bir sorun teşkil etmiyor bence. Ve Google'da öyle yaklaşıyor sitelere..

Ancak bu kadar da abartı, bence dağlara taşlara.. Şimdi, fikir değiştirmişin, demeyin, çünkü fikirlerim hala sabit, ancak abartı olursa bu kadar saçma olur. QUOTE]

eg-zotika , bu işi yapıyorsan azı yada çok'u yok diye düşünüyorum ..

mesela sende 500 adet varsa böyle kelime o adamda 1000 tane var ..örnek veriyorum ...

Ama Herkes yapıyor artık , ben de belki yapıcam .. çünkü böyle yapan çok var..

muratozcirpici

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
alicanorg' Alıntı:
Ya ama konuyu saptırıyosun. 2 medeni insan gibi tartışcaksak konudan sapmayalım. Ben iyinetin toplistine asla girmedim girmemde. Ben forumlara giriyorum ve hergün yeni birşey öğreniyorum. Forumda yapsa böyle bir kirlilik ona da girmem. Yani giren adamda kazara giriyor zaten artık. Sagopa kajmer yazıyor iyinet 1. sırada. Peki sayfanın sagopayla alakası varmı? hayır. Benim isyanım buna. Alakası olmayan linklerle sayfaları doldurup insanların sırasını düşürüyor. Bu optimizasyon değil hak yemektir düpedüz. Tek anlatmak istediğim ve burdaki insanların anlatmak istediği budur. Sen iyi bir insansın sana garezi yok kimsenin özellikle benim. Ama iyinetin yaptığı doğru bir optimizasyon değildir.

Çok güzel özetlemişsin. tebrikler..

O

OakLyn

Misafir
alicanorg' Alıntı:

tamamiyle katılıyorum. neden boş hit uğruna kendini tehlikeye atıyor iyinet onu da anlamış değilim. böyle yapmakla Türk webmasterlarının ilerlemesinin de önüne geçtiğinin farkında değil mi? Neden bizim alabileceğimiz hitleri iyinet alıyor ki onu da anlayamıyorum yapılan çok adaletsizce bir şey. Hakkıyla kazanana lafımız yok. Sitende içeriğin yoksa koyma kardeşim koyma. Kirletmeyin interneti. İnşallah google gerekli harekatı yapar, siteyi banlar ve iyinet bunun cezasını ağır öder. Ya da inşallah iyinet masterları bunun önlemini bir an önce alır ve kirlenmeyi durdurmuş olur.

Yapılan bir ayıptır, terbiyesizliktir, haksızlıktır! katılıyorum alicanorg..

S

sevdik

Misafir
slm

iyinet sayfalari silse bile googleden silinmezki :) silinse bile 1-2sene sonra silinir 17bin sayfasi kayitli hangisi silinecek zaten iyinet sabah aksam yeni sayfa yapiyor basi agrimiyor galiba yazar kadar yapar herhalde yazin da tatile gider yorgunlugunu atar lafim cok cunku bende az cok yapiyorum boyle konulari cok actik burda ama farkindaysaniz hala bir sonuca ulasamadik...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5