İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Tamam vazgeçtim pokerden. Sehemgame travian tarzı oyun !

zırdeli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar bu türde oyun yazabilecek olan varmı ? asp php farketmez ancak php daha uygun olur. Özellikle sehemgame konu ve uygulama olarak çok iyi ve ogame ile benzer yönleri var. bu tarz ama senaryosu bana ait olan bir scripti ne kadara yazabilirsiniz. ben daha cok savaş tarzı arıyorum ancak Türkler ermeniler yunanlılar gibi olacak. :D

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Tüm detayları yazarsan ne kadara olacağını söyleyebiliriz.

zırdeli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mesaj atmasını istediğim kişilerden biri attı tüm samimiyetimle söylüyorum :)

http://www.sehemgame.com/

bu tür bir oyun olabilir yada ogame.com.tr tarzı

Örnek olarak şu anda aklıma gelenleri yazıyorum.

4 Tür Ülke olacak. Türkler , Yunanlılar , Ermeniler , Amerikalılar

Her birinin değişik hünerleri olabilir güçleri dengelemek açısından. Örneğin Türkler saldırı bakımından çok iyi. Yunanlılar casusluk bakımından. Diğerleri v.s.. gibi :D Onları iyice düşünürüz artık.

Ogame üzerinden konuşacak olursak. Herkesin kendine ait bir bölgesi olur. Türkler yunanlılara saldırmak için önce bir casus gönderir yunanlılar hakkında bili toplar. Mesela savunmalarında neler var. Sur varmı topçuları varmı okçuları varmı v.s
Daha sonra saldırılır diyelim. Köylerin yakınlıgına göre gidiş geliş süresi değişir. Saldırı yapılır ve ona göre savaş sonucu gelir. Sağ kalanlar eve döner. Türkler kazanırsa ganimet alınır gelinir. Mesela rakibin tüm ganimetinin yarısı. Aynı ogamedeki gibi. Orada nasıl komuta gemisi hafif avcıdan iyiyse bundada öyle birşey olabilir. Zırhlılar veya atlılar okçulardan iyi olabilir. Tabi oyunda metal kristal deuterium gibi şeylerle beslenemeyeceğimiz için onun yerine odun taş altın gibi şeyler olabilir. Bunların daha hızlı birikmesi içinde seviye arttıırımı olabilir.

Kısacası bu tür 4 ülkeden oluşan bir savaş ve strateji oyunu. Sadece ogameden farklı olarak gerkeli olan şeyler yiyecek odun taş altın gibi şeyler ve savaşı yapanlarda askerler.

Travian.com.tr ye bakarak ayrıntılarda hesaplanabilir.

Son olarak aklıma gelen. Travian da şöyle birşey var. Altın azaldımı oyunda belli bir nokta da kilitleniyormusun. Adamlar 600 Altını 40 ytl gibi bir fiyata satarak kazanc saglıyorlar. Bizde böyle bir sistem yapabiliriz.

Ayrıca yeni serverlar içinde gerekli bir admin paneli veya senin karar verebileceğin birşey olabilir. Şu anlık aklıma gelenler bunlar.

zırdeli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
parti parasınıda buradan cıkarıyorsun gibime geliyor :D
diğer arkadaşlarda teklif versinde ben herkese pm atacam zaten. arkadasımla da gorusecem cunku . tam olarak senaryoyu ve istediğimiz tarzı düşünmemiz lazım iyice. baya buyuk bir proje olacak cunku bizim için.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Bir öneri bence bu fikirden de vazgeçin ben bu türden bir çok oyun yazmış biri olarak ve şansımı denemiş biri olarak şunu derim: Masraftan başka getirisi yok.

Onun için buraya şu fiyata yaparım diye birşey yazmıyorum. Çünkü bu işin bir getirisi olmayacağı için paranızı boşuna harcamanızı istemem.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Kılıçla kalkanla değilde daha gerçek hayata yönelik bir sanal oyun yapılırsa ve oyuncusu olursa getirisi olur bence, en kötüsü adsense damlatır, iyi affiliate seçimiyle de akıtır.

zırdeli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
caesar valla dediğin gibi olur büyük ihtimal ama bende ogame tarzı veya travian tarzı bir sistem kurmak istiyroum. örneğin travian da belli bir süre sonra altın sıkıntısı cekıyorsun. sıkıntı cekmememk için 600 altını 40 ytl ye satın alabilirsin ve alan da çok insan duydum. bu şekilde gelir elde edebilirim. yoksa adsense miş affilate miş pek umrumda değil. tabi sen daha tecrübelisin iyi bilirsin :D

angelo aslında öyle birşeyde olabilir ama ne bileyim işte o zamanları anlatan güzel bir oyun ilgisini çekebilirdi insanların. Türk yunan savaşı her zaman dikkat çekmiştir. İnsanlar hırslarını çıkartabilirler :D

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
barafranca.gen.tr
buna da bir bakabilirsin yabancısı ve türkçesi çok tutmuş benim de (yabancı versiyonunu)bir dönem oynadığım bir oyundur. Bağış adı altında bir kod satarak para topluyorlar kod oyunda işinize yarıyor vs.

mafiaturk.com
bir de böyle bir clone u var ama bu çok uyduruk birşeye benziyor.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Bu işe girmeden önce baya düşünülmeeli örneğin ilk soru niye insanlar benim oyunumu oynayıp saatlerini harcasın? Bunu başarabilmek için yenilikçi bişeyler lazım , gördüğüm kadarıyla senin yapmak istediğin sadece kopya bişeyler .Bence para harcamadan oturup düşünmeni tavsiye ediyorum

zırdeli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
o mantıkla yola cıkarsak hiçbirşey gerçek olmaz o zaman. ogame dururken neden baska oyun oynansınki ? zaten ogame yeteri kadar vakit alıyor değilmi ? ama bugun 1 hafta önce acılan sitelerde bile 1000 lerce aktif var ve henüz ben başaramayan göremedim.

uygarliksavasi.com
sehemgame.com
travian.com.tr
ogame.com.tr
bitefight
mafya oyunu siteleri

bunların hepsinin binlerce kullanıcısı var ve cogu amatör yonetılıyor. yani neden insanlar benim oyunumu oynasınki diye düşünmeme gerek yok. kaldı ki çok farlı bir senaryo ile bu projeye girişiyorum.

M

maiL

Misafir
şu travian a bi sardım kendimi gece gündüz yağmalıyorum ülkeleri :p
şu pc hayatım boyunca 1 kere oyun oynamıştım oda championship manager di şimdi bu oyun sardı beni. böyle birşey yaparsan güzel olur.
mesela bu oyunu bana kız arkadaşım tavsiye etti. mafya oyunu gibi bişey yaparsan sanmıyorumki bayanlarda oynasın :)

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
bu tür oyunların sahibine iyi kazandırdığını düşünüyorum

google ve diğer ortaklık programları çerez kalıyor.

bu tür oyunlarda kullanıcıların oluşturduğu klan'lar bile siteye reklam vermeye başlıyor bize katılın diye. bir de bi kaç yeni özellik ekleyip gold üye olayını çıkardınızmı oyunun fanatikleri hiç düşünmeden para verebiliyorlar.

M

maiL

Misafir
ama unisex bi oyun düşünmen senin yararına olacaktır. bayanlarda erkeklerde rahatlıkla oynayabilmeli.

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
www.barafranca.com 'dan özenti olarak yapılmış sehemgame.com...
ASP ile oyun yazılmasınada karşıyım ben, oyun dediğin hız ister.
Ayrıca oyunların yazılması konusu çok hassstır. Herkes aynı amaç peşinde koşmamalı, mesela kimisi savaşçı yönünü arttırırken kimisi çiftçilik yönünü arttıracak. Savaşçı çiftçiye muhtaç olabilecek mesela... Yani sonu olmayan oyunlar yazılabilirse veya sürekli yeni şeyler keşfedilecek kadar ayrıntılı şeyler yazılabilirse o oyun tutar ve kazanacağınız paranın haddi hesabı olmaz :)

Gördüğüm en iyi browser oyunu " www.palantis.com " Ama onlarda oyunu belli aralıklarla kafalarına göre sıfırlıyorlar, kısacası o da 5 para etmez :D

aooksar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
www.barafranca.com 'dan özenti olarak yapılmış sehemgame.com...
ASP ile oyun yazılmasınada karşıyım ben, oyun dediğin hız ister.

barafanca.com ornek alınmadı. sehemı yazarken ben barancaya bıle uye olmadım.
benım bıldıgım ilk browser oyun olan hattrick.org da asp yazılımı.. ve mılyonlarca oyuncusu var.

bu tarz oyunlar eger konu ve işleyıs olarak bırbırını tamamlıyorsa maddı olarak kazancı guzel olabılıyor. tamamen işletme ıle alakalıdır ve istiktar..

M

maiL

Misafir
mesela sehemgame.
bu mail size 1 defa gelecektir yazmış 10 kere oldu halen geliyor. her sabah mailime baktığımda sehemgame in spam i ile karşılaşıyorum. buda işletmenin bir parçası sanırım.

aooksar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
spamları sehemgame yonetıcısı gondermıyor.
bukonuda zaten cesıtlı calısmalar yapıyorlar.

hatta ılgınctır. googlede reklamı bıle cıkıyor. ama bu reklamı verende sehemgame degıl..

GuvenliHosting

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir öneri bence bu fikirden de vazgeçin ben bu türden bir çok oyun yazmış biri olarak ve şansımı denemiş biri olarak şunu derim: Masraftan başka getirisi yok.

Onun için buraya şu fiyata yaparım diye birşey yazmıyorum. Çünkü bu işin bir getirisi olmayacağı için paranızı boşuna harcamanızı istemem.

Bence sen sınırlı kalmışsın. Ve illaki masraf edeceksin ki para kazanacaksın. O yüzden biraz da kafayı çalıştırdıktan sonra çok güzel para kazanabilirsin...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5