İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Tango, Hayat, vs.

F

fenerli

Misafir
Aşağıda adı geçen Muhan Soysal, ODTÜ İşletme Bölümü hocalarındandır.

Öğrencilerine birkaç ders üst üste sözlü olarak tango nasıl yapılır diye anlatıyor Muhan . Kağıtlar dağıtarak hareketleri gösteren şekiller üstünden tangonun inceliklerinden bahsediyor.

Normalde işletmeyle ilgili bir konu anlatması gerekirken tango konusunu niye böyle vaaz verir gibi anlattığına bütün öğrenciler şaşırıyor; ama yine de dersi dinlemeye devam ediyorlar. Daha sonra Muhan sınıfa tango konusunda sınav yapacağını bildiriyor. Sınav günü elinde bir teyp ve tango kasetleriyle içeri giriyor ve öğrencilerden çiftler halinde sırayla müzik eşliğinde tango yapmalarını istiyor. Öğrencilerin hemen hemen hepsi müzikle alakasız ve tangoyla uzaktan yakından ilişkisi olmayan hareketler yapıyor ve sonuçta tabii ki başarısız oluyorlar.

Muhan ’ya işletme dersi yerine tangodan sınav yaptığı için teessüflerini bildiren öğrencilere Muhan ’nın cevabına gelince:

"Çocuklar size burada hayat dersi verdim ben, ama anlayamadınız. Bu tango meselesi, öğrencilerin teorik olarak öğrendiği şeyleri pratikte uygulayamadıklarını gösteriyor."

Çoğumuz okulda öğrendiğimiz, sayfalarca okuyup ezberlediğimiz ağır derslerimizi gerçek hayata aktarmakta zorlanmıyor muyuz?

Marjinal Reklam ve Tanıtım e-bülteninden alınmıştır.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5