İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Tanınmış bir sitenin adını almak ?

B

BİZİMFORUM

Misafir
Arkadaşlar şimdi varsayalımki ben büyük bir sitenin adını başka uzantıyla aldım.
Misal: onun adı site.com benim aldığım da site.net vs..vs.. ve yine varsayalımki bu site.com Türkiye'den ben'de site.net Yurtdışındayım.
Yine varsayalımki benim site.net büyüdü ve bu site.com a ciddi rakip olmaya başladı.
Bu site.com bana(site.net) dava açabilirmi? başımı ağrıtabilirmi? O kurum veya kuruluş ben ise kişiyim.
site.net = site.co.uk ama ingiltere'den değil'de başka bir ülke'den kayıt edildi ve kurumsal=ticari olmak için yine yurt dışında gerekli yerlere başvuruldu.
Acilen bilgilerinize ihtiyacım var.. gösterebileceğiniz örnekler varmı?
TEŞEKKÜRLER!

MadDriver

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benim aklıma showtv.com geliyor. Sahibi buralarda sanırım.

SaintOne

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
valla kurtlarvadisi.com un yaptığını gördük kapatılabilir eğer sen adamın materyallerini kullanıyorsan bunu engeller..

G

Geveze.at

Misafir
SaintOne' Alıntı:
valla kurtlarvadisi.com un yaptığını gördük kapatılabilir eğer sen adamın materyallerini kullanıyorsan bunu engeller..
Bu konuda sanirim yeterli bilgim var. Cünkü yillardir domain alip satarim.
Kurtlar Vadisi olayi olmadan yüz kere dedim, bu siteler gider diye.
Senin soruna gelince. Eger site.com site isminin haklarini satin aldiysa seni dava eder. Senin site.net i iyi durumlara getirmeni bile beklemez.
O birde kurum veya kurulus diyorsun. Bu durumda inan sansin koskocamam bir SIFIR.
Eger sen o ismi satin almadan önce siteyi acmis olsaydin o zaman o hak talep edemezdi.
Durum bundan ibaret. Agrisiz basini agritmak istemiyorsan bence uzak dur.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5