İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Tarih sorunu ?

izuner

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
geçen ay almanya server aldım . çok sorun çıktı . son olarak tarih olarak 2009 gözüküyordu . serverın yedeklerini alıp kapattık. abd den yeni server aldık . büyük bir forum sitesi barınıyor serverda . forumda yazdığınız mesajlar yeni mesajlarda gözükmüyor ve online kişiler hiç değişmiyor . çünkü bir kere 2009 tarihiyle yazmışız . bunu nasıl önleyebilirim ?

not : 5 6 gün kullanmışım öyle bayağı bir mesaj var. silerm dedim ama bitmiyor bir türlü . cookie de resetlenmiyor tools.php ile .

Sql dan editlemem gerek birşey varsa yardımcı olursanız şimdiden teşekkür :)

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
SQL komutu ile tarihten ne kadar uzaksan onu çıkartabilirsin.

izuner

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
örnek bir komut varmıdır ? varsa editleyip sorgulayayım hemen .yada bu komutu yazabilirmiyiz ?

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
UPDATE TABLO SET TARIH_ALANI = DATE_SUB(TARIH_ALANI, INTERVAL 1 YEAR);
Bu komut tarihi 1 sene geriye çeker.

UPDATE TABLO SET TARIH_ALANI = DATE_SUB(TARIH_ALANI, INTERVAL 400 DAY);
Bu komut tarihi 400 gün geriye çeker.

izuner

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iyinet öncelikle ilgilendiğiniz için teşekkür ederim ,
Vbulletin kullanıyorum . verdiğiniz kodu sorguladım ancak hata oldu . kodda neresini nasıl editleyeceğimi tam net bilmiyorum . vbulletin de zaman tablosu ne ? yada bu kodda nereleri edilteyeceğim ?
Sistem en son 24-12-2007 tarihinde normalmiş . bu zamana nasıl getirebilirim.
Teşekkür ederim .

izuner

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iyinetadmin ,
verdiğin kodları sorgulattım . ancak bir işe yaramadı .
01-02-2009 00:44 en son mesaj o zaman yazılmış.
bizdeki sorun iyinetteki sorun gibi değil . bizde yıl ilerde idi.
10 gündür bu sorun yüzünden kapalı site . Cookie , sistem zamanı , istatistikler felan tüm herşey 2009 da kalmış geri alamıyoruz . tek bir kodla yada teker teker yapabilceğimiz bir kod varsa daha faydalı olabilir.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
iyinetadmin ,
verdiğin kodları sorgulattım . ancak bir işe yaramadı .
01-02-2009 00:44 en son mesaj o zaman yazılmış.
bizdeki sorun iyinetteki sorun gibi değil . bizde yıl ilerde idi.
10 gündür bu sorun yüzünden kapalı site . Cookie , sistem zamanı , istatistikler felan tüm herşey 2009 da kalmış geri alamıyoruz . tek bir kodla yada teker teker yapabilceğimiz bir kod varsa daha faydalı olabilir.

O kodlar sizde işe yaramayabilir, sizin sorununuz daha büyük.
Ama örnek olması açısında o sorgulara bakarak sorununuzu kendiniz çözebilirsiniz.
Forum yazılımınız neydi?

izuner

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kullandığım script : vbulletin
tüm sistemi kapsıyor , farklı kodlar deniyorum. olmuyor . ancak serveri 2009 a aldığınız zaman herşey düzeliyor . 10 gündür uğraşmaktayız . yoruldum ...

izuner

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mesajınıza gerekli pm i attım.
Konu kapanabilir .

Chester_Turk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar aynı sorun bendede var tamamen aynısı. izuner arkadaşım eğer sorununu düzelttiysen benide bilgilendirirsen sevinirim. Yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa çok sevinirim eski konuyu hortlattım farkındayım ama sorunun aynısı bendede mevcut.

LaTenT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Vbulletin tarih formatını saklarken unix time kullanıyor. Şunu yapacaksınız:
2009'un ve 2008'in unix time karşılığını bulup tablodaki ilgili fieldin tüm verilerini 2008 ile değiştirin.

Chester_Turk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Vbulletin tarih formatını saklarken unix time kullanıyor. Şunu yapacaksınız:
2009'un ve 2008'in unix time karşılığını bulup tablodaki ilgili fieldin tüm verilerini 2008 ile değiştirin.

Mantığı anladım ama unix time karşılığını nasıl bulup nasıl değiştireceğimizi anlamadım. Daha açık anlatabilirmisin :) Şimdiden teşekkürler LaTenT

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5