İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Taşınabilir Harddisk tavsiyesi ?

ruen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
o zaman bunu şiddetle tavsiye ederim...zaten alışverişten önce git bi yerde bak çok seveceksin...hafif oldugu gibi çokta kullanışlı...hemen hemen sigara paketi kadar

160gb
http://www.mavibilgisayar.com/yeni/index.php?Page=DetayliBilgi&No=3401

250gb
http://www.mavibilgisayar.com/yeni/index.php?Page=DetayliBilgi&No=5179

hımm evet bu olabilir
markası : Passport mu bunun? servis vs vardır umarım. ilk kez duydum da.
birde son sorum : windows kuruluyormu bunlara.
mesela aldım bu aleti. windows kurdum. tatile çıktım. herhangi bir bilgisayara taktım.direkt benim windows açılırmı?
çok mu abarttım yoksa:))

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
hımm evet bu olabilir
markası : Passport mu bunun? servis vs vardır umarım. ilk kez duydum da.
birde son sorum : windows kuruluyormu bunlara.
mesela aldım bu aleti. windows kurdum. tatile çıktım. herhangi bir bilgisayara taktım.direkt benim windows açılırmı?
çok mu abarttım yoksa

yok hayır abartmadın...
xp nin portable sürümü var zaten ;)
ayrıca hemen tüm programların portable sürümleri mevcut...
Bir çok programı protable olarak sorunsuz kullandım ama xp kurmadım hiç...sanırım xp kurunca diğer programların portable olmasına gerek kalmayabilir ;)

bu arada marka sağlamdır..WesternDigital ;) Passport kısmı ürün adı oluyor.

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
o zaman bunu şiddetle tavsiye ederim...zaten alışverişten önce git bi yerde bak çok seveceksin...hafif oldugu gibi çokta kullanışlı...hemen hemen sigara paketi kadar

160gb

250gb

250 gb olanı şu anda kullanıyorum. Mükemmel bir alet, şık ve küçük olması gerçekten fark yaratıyor.
Yazıcıoğlu iş merkezinde 250 ytl 6 ay taksit.

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Adaptör yok. Usb kablosunu takıp hemen kullanmaya başlıyorsun.
Windows kurmak aklıma geldi ama pratikte kullanılamayacağını düşündüm.
Benim yapmak istediğim sistemin komple yedeğini alıp yanımda taşıyabilmek. Tabi bunun nasıl yapılacağını araştırmak ve uygulamak için yeterince zamanım olmadı.

Usb kablosu 30 cm civarında tek problemi bu.

buraklee

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dostum bu programla kendi windowsumuzu yanımızda taşıyoruz degilmi? mesela flash fotoşop şu bu herşeyi kurduk peki ghost da kurup yedekliyormuyuz D: gibi bir yere?

birde philips ın kalitesi nasıl ?

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benim soyledigim program sizdeki winxp yi kuruyor harici diskte hatta internet explorerin sık kullananlarını da dahil ediyor o yeni kuruluma kendi usb diski de c olarak goruyor gittiginiz her hangi bir makinada da usb diskten kendi calisiyor normal xp calisirken usb den oda calisiyor her turlu program kurabilirsiniz kendi usb diskini c gibim goruyor zaten

buraklee

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
anladım.araştırıp almak lazım. dedigine göre xp ise ghost bile alabiliriz.

lovemove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

160gb

250gb

Bunun aynısının 80 GB lığını kullanıyorum 1 sene oldu neredeyse 1 kere bozuldu içindeki tüm bilgilerim gitti. Servise götürdüm yenisini verdiler. Fakat bilgilerin yenisini veremediler tabi.. Size Tavsiyme bu ürün evet çok kullanışlı fakat çok nazik kullanmanız gerekli. Darbelere dikkat edin. Ben o kadar nazik kullanmama rağmen bozuldu.

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Bunun aynısının 80 GB lığını kullanıyorum 1 sene oldu neredeyse 1 kere bozuldu içindeki tüm bilgilerim gitti. Servise götürdüm yenisini verdiler. Fakat bilgilerin yenisini veremediler tabi.. Size Tavsiyme bu ürün evet çok kullanışlı fakat çok nazik kullanmanız gerekli. Darbelere dikkat edin. Ben o kadar nazik kullanmama rağmen bozuldu.
Her üründe sorun olabiliyor.
Daha önce usb kutusuyla birlikte seagate 250 gb hdd aldım. 4 ay kullanabildim. Garantisi olmasına rağmen geri götürmeye fırsatım olmadı.

Favorites
http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=100225&productid=bd82042#tablnk
evet aynı ürün, 160gb olanıymış.

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
ya hepsiburada sitesinde baktımda " 1 ürün arızalı şekilde " serviste bekliyor filan yazıyordu.
ben çok pirpirikliyim bu konuda. şimdi aldım bu aleti. dosyalarımı yedekledim. 2 ay sonra bozuldu. tüm veriler uçtu. al sana skandal:)

gerçi ben asla PC ye takıp işlem yapmam. benim tek amacım " yedekleme ".
yani dosyaları atacağım içine ve sandıkta saklayacağım :D
yani oradan oraya taşımak için almıyorum

lovemove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya hepsiburada sitesinde baktımda " 1 ürün arızalı şekilde " serviste bekliyor filan yazıyordu.
ben çok pirpirikliyim bu konuda. şimdi aldım bu aleti. dosyalarımı yedekledim. 2 ay sonra bozuldu. tüm veriler uçtu. al sana skandal:)

yani dosyaları atacağım içine ve sandıkta saklayacağım :D

bende oradan oraya taşımadım ama her nedense durduk yere bozuldu. bozulası varmış diyelim :)

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
ben çok pirpirikliyim bu konuda. şimdi aldım bu aleti. dosyalarımı yedekledim. 2 ay sonra bozuldu. tüm veriler uçtu. al sana skandal

yani dosyaları atacağım içine ve sandıkta saklayacağım
Durduk yere niye bozulsun yahu :)
Eğer sadece saklama derdindeysen bence adaptörlü bir hdd al, daha ucuza gelir ve bozulma riski daha az olur. Çünkü taşımak yer değiştirmek sorun olacaktır:D
Bu ürünlerde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta hdd okunurken usb kablosunu çekmemek ve sarsmamak.
Donanımı güvenle kaldır yapılmadan asla fişten çekmeyiniz.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5