İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Taşınabilir Harddisk tavsiyesi ?

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
siyah-1.JPG

1) Dexonic Hard Disk Kutusu DXC-EL25-BK (2.5 inç IDE HDD)

2) SEAGATE ST980825A 80GB 7200RPM 8MB CACHE IDE NOTEBOOK DISK
http://www.vatanbilgisayar.com/product_details.aspx?I_ID=23617

3 senedir ben notebook kullanmıyorum, 1.5 senedir de yukarıdaki birleşim ile notebook u cebimde gezdirebilmiş oluyorum. Önerilen birçok bütünleşik harici disk sisteminde HDD hızları 5400 rpm, SATA olanlar zaten yüksek fiyatlı.
Maliyeti şu anda 170$ + kdv kadar.

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
WESTERN DIGITAL 160GB 2.5" PASSPORT USB TAŞINABİLİR DİSK (WDXMS1600TE) 189,87 YTL
TOSHIBA 4GB U3 USB 2.0 MEMORY 49,23 YTL

bu ikisini şimdi sipariş verdim hepsiburada sitesinden

inş yorumlara göre güzel ürünler gelir:)

olaya bakın ya..ödemeyi yaptım..siparişi verdim..anasayfaya döndüm 2 dakika sonra..bi baktım " bu ürün tedarik edilemiyor "yazdı ürüns ayfasında

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=100225&productid=bd82042

bir daha tövbe edeceğim hepsiburada.com dan alışveriş yapmaya ya. geöen ay yılbaşı için 3 sipariş verdim. eşe dosta hediye. yılbaşı geçti bayram geçti. 25 gün geçti tedarik edemediler.

sorumsuz heriflere bak ya

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
gelince yorumlarını yazarsan sevinirim nitekim bu sıralar bende araştırıyorum, fakat bu senin aldığın ürünü almazdım şahsen yine de hayırlı olsun...

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
neyse bi gelsin bakalım nasıl birşeymiş
ilk kez kullanacağım bu aletlerden
bu deneme versiyonu olsun:)yorumları yazarım burada

birde bunu aldım : TOSHIBA 4GB U3 USB 2.0 MEMORY

buda yedek olsun dedim. ufak tefek önemli dosyaları atarım diye. birine birşey olursa diğeri yedek olsun diye :)

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Lacie ABD de tutulan ve yagın olarak kullanılan bir marka, önceleri (3-5 yıl önce) sadece Apple store larda görürdüm sonra heryerde görmeye başladım, tavsiye ederim.

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
acaba türkiyede servis ağı nasıldır onu araştırmak lazım
gerçi bu HDD olayında zarar geldiği an içindeki bilgiler ölüyor. öldükten sonra servise versen de nafile.

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
o nedenle yedekleme sadece harici diskte değil arada bir dvd ortamına da yapılmalıdır.

lacie nin yorumlarını bekleriz senden....

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
bugün geldi hard diskim
şimdi takılı ve 10 GB yedeğimi atıyorum:)
4-5 dakikadır yedekliyor. %35 civarında işlem çubuğu
ses yapmıyor çalışırken
2 kablo geldi. ne işe yarıyor bilmiyorum
birini taktım önce. ışık yandı ama bi hareket olmadı. diğerinide takınca çalışmaya başladı
tek kablo ile olmuyormu yani onu anlamadım:D

neyse şimdilik birşey anlamıyorum zaten. yedeklerimi alsında kaldıracağım zaten bir köşeye

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
gelince yorumlarını yazarsan sevinirim nitekim bu sıralar bende araştırıyorum, fakat bu senin aldığın ürünü almazdım şahsen yine de hayırlı olsun...

olurmu yaa lacia sağlam markadır, ajansa özellikle lacia lcd monitörler aldım, monitörde tek geçtiğim markadır, muhtemelen hdd olarakta sorunsuzdur.

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hayırlı olsun,
kablonun 1 cisi veri aktarım 2 cisi güç yani elektrik beslemesidir sanırım, 2.5' lik aletlerde genelde tek kablo olur ama bunda 2 sanırım.

ısınma filan nasıl? bir dizinde sayısı fazla olan dosyalar atıp bir denermisin...

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
valla ısınma filan yok. normal yani
hiç ses yok.
E dizinini komple aktardım zaten. 16 GB tuttu
binlerce dosya var, yüze yakın klasör var. yani abartmış olabilirim ama o civarlarda yani
16 GB veriyi yaklaşım 15-20 dakika arasında aktardı

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
güzel o zaman hayırlı olsun tekrardan... birde mojopac yükle diske gittiğin herhangi bir pc den kullan aleti

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5