İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

TATA İndica Hakkında Düşünceleriniz

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Tipo 1996 model arabamı sattım.
Araba sitelerini ararştırırken Tata gözüme çarptı.
Birçok kişi arabayı kötülerken kullananların bir çoğu arabalarından memnun.

Tata indica uzun yıllar kullanılabilecek bir araçmıdır, tavsiyelerinizi, yorumlarınızı yazarmısınız?

Gookhan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Tata 20 yıllık bir Hindistan markası. Hindistan'ın dağı taşı Tata ile dolu. Yolları bozuk, araçlara hattinden fazla yük doldurulan bir ülkeye iyi dayanıyor.

Ama Türkiye piyasasındaki araçlarının en eskisi çift kabinli pick-up. O araca detaylı bakıldığında rakiplerinden daha fazla yıprandığı görülebiliyor. Zaten fiyatı da rakiplerinin çok altında.

Indica ise 2004-2005'ten bu yana Türkiye'de satılıyor. Fazla satamadı. Alanlar memnun mu bilmiyorum ama ikinci el sitelerindeki resimlere baktığında fazla yıpranmış araç görüntüsü vermediğini görebilirsin. En çok km yapan 250.000'i görmüş. İkinci el değeri de fazla düşmüşe benzemiyor. Sorunlu bir araç olsa idi ikinci el fiyatları daha da düşük olurdu.

Unutmadan periyodik bakım hakkında bu sayfada bilgi verilmiş. Bu tablo sana az çok kalitesi hakkında bilgi verir.

Kısacası bende kararsız kaldım. Ama yerinde olsam almazdım.

leventt

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
3
Motoru dışında hiç birşeyi yaramaz Motoru da mercedes motoru o yüzden iyi.

T

trgy

Misafir
Arabadan o kadar iyi anlamasam da Tata alacağına opel corsa gibi 2.el bir araba al daha iyi.

Silence-

0
İyinet Üyesi
Reaction score
26
Bütçeniz nedir tam olarak bunu yazsaydınız bütçenize göre bir araç önerebilirdim..

Tata duyduğum kadarıyla Hindistanli bir iş adamı tarafından kendi işçilerinin ihtiyaçlarini karşılamak amacıyla imal etmiştir.(Ne kadar büyük olduğunu düşünün artık) Daha sonra Tr gibi bir çok ülkeye ithal edilmiştir.Tata pikap kullandım 4x4 sürüşü güzel fiyatı azda olsa pahallı ancak Hep avrupa arabasına binmiş biri olarak notum ''0'' oldu.

Almak istediğiniz araci sürmedim ama gördüm.Servis ağini son zamanlarda genişlettiğide aldiğim bir diğer haber arasında.24 yaşinda 7araba satmış biri olarak, TATA almanızı tavsiye etmiyorum:) 0 arabaya binmek için, paranızı yakmayın.2.eli berbat.Neden berbat?

Siz tata'yı neden alıyorsunuz? 2.el fiyatına, sıfır arabaya binmek için değil mi? Başkalarıda sizin gibi düşünüyor emin olun.2.el olduğunda bu araç müthiş düşüş yaşiyor.Çünkü hem 0 piyasası yok,hem 2.el olduğunu olayı bitiriyor.Yani tata kullananların geneli 0 alayım ilk ben bıneyımden yana oluyor.Ama asla Tata alayım uzun ömürlü kullanayım demez ve demiyor..Bana göre tata'nın tek artısı çok ekonomik olmasi ve peryodik bakımlarını yapmaya kalktiğinizda 100tl gibi Cuzi bir miktara tüm periyodik bakımlarini tamamlamanızdır.Çok uzun süreli bineceğin bir araç olmadiğini kesinlikle bilmeni isterim! 100.000km'den sonra elinden çıkarmanı gerektirecek bir araçtir.

Bir forumda indica hakkında gördüğüm bir yorum ; ''Aracım 30.000de hala gidiyor öneriyorum'' Yoruma Dikkat!

Eğer bütçeniz 15.000tl kadar varsa, ww Grubun araçlarından şaşmamanızı tavsiye ederek,şiddetle öneririm.Ww grup dediğim (Seat Skoda Wolkswogen Audi) 2000 üstü olur 10 yaşinda araç olur ama araç olur güven verir.Sağlam olur oturaklı olur karizmasi olur piyasasi olur.Rahatça binersin, şiddetle tavsiye edersin asla vazgeçemezsin.Servis aği yaygın olur parça çokta olmasa ucuz olur.2.el piyasası ekmek peynir gibi olur.

Tüm bunlari göz önünde bulundurmak gerekiyor.Elbise almıyorsunuz ekmek peynirde almıyorsunuz arabadir.Hem binersiniz hem ufakta olsa yatırım yapmış olursunuz.

Yazdıklarım benim kendi düşüncemdir.Düşünceni etkilemiş olmak istemem çünkü dediğim gibi sürmedim, sadece dişardan edindiğim bilgiler doğrultusunda yazdım..

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Alıp satmayı düşünmüyorum, uzun süre 5-6 yıl, en azından kredi borçlarım bitene kadar (4 yıl) araç değiştirme derdinde değilim.
Benim için kliması olması ve ekonomik olması yeterli.
2005-2006 model 9-10 bin lira arasında değişiyor.
Bu fiyatlara alıp 5 yıl sorunsuz kullanıp 5-6 bin liraya satmayı göze alıyorum.

Bütçem maximum 10bin lira.

96 model tipo dan bıkmış biri olarak 2005 model klimalı bir araç beni memnun eder diye düşünüyorum.

Silence-

0
İyinet Üyesi
Reaction score
26

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
TATA Indigo 1.4 TDI aldım. İstanbul dan Çanakkaleye getirdim arabayı.
Şu ana kadar beni rahatsız eden tek sorun debriyaj, fren ve gaz pedalının çok yüksek oluşu. İstanbul Trafiğinden çıkana kadar ayak bileklerim sızladı :)

Kliması mükemmel, aracın hızlanması mükemmel, yakıt tüketimi iyinin ötesinde, görüş açısı çok güzel, ilk bindiğimde kendimi otobüs kullanır gibi hissettim.

Bulduğum kusurları ve beğendiklerimi fırsat buldukça yazmaya çalışacağım.

Yorum yapan arkadaşlara teşekkürler.

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
2005 model 102.000km 10.000 tl.
Toplam 6 araç baktım, aldığım araç dışında hepsiyle 9.000 anlaşmıştım, araçları gördükten sonra verdiğim teklif 7,500 oldu ve haliyle satmaktan vazgeçtiler.
Aldığım araç sanki hiç kullanılmamış sıfır bir otomobil gibi, hiç çizik problem yok.

Silence-

0
İyinet Üyesi
Reaction score
26
Az para değil.İnşaAllah seni pişman etmez.Sen memnun olduktan sonra beğendikten sonra bizim yorumlar pekte önemli değil.Allah kaza bela vermesin ne diyelim.Bende aracı satalı 1hafta olmadi ama, büyük bir eksiklik hissediyorum.Varliği dert, yokluğu yara abicim=)

hakomon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ARKADAŞLAR BOŞVERİN GİTSİN HERKES AKIL VERİR PARA VERSİNLER BURDA YORUM YAPANLAR TATA İCİN BİR KERE SORALIM ARABALARI VARMIŞMI TATA YI BAHANE BULUYORLAR BOŞ ADAMLAR MİLLET DER BİZİM MİLET ÖYLE HERŞEYE BAHANE BULURLAR HİÇ BİRZAMAN DA BİR BALTAYA SAP OLAMAZLAR AKILLARINI KENDİNE SAKLASINLAR ALIN TATA PİYASATAKİ BÜTÜN ARABALARDAN BİN KAT SÜPER HERKES SÖYLER SORUYORUM TATA İCİN BAHANE BULANLAR SÖYLEYİN BAKALIM SİZİN ARABANIZ VAR MI YOK SA VERİN PARA İYİSİNİ ALALIM YAAAAAAA İŞTE BİZİM MİLLET HERKES DER BİRŞEYLER AKLINIZI KARIŞTIRIRLAR SİZ SİZ OLUN KENDİ KARARINIZI KENDİNİZ VERİM BIRAKIN BU GİBİ İNSALARI BU TÜR İNSANLAR HERZAMAN VAR VE VAR OLACAKLARDIR KENDİSİ ALIR TATA AMA BAŞAKASINA ALDIRMAZLAR SİZ SİZ OLUN KENDİ KARARINIZI KENDİNİZ VERİN BİR ŞEY DİYEN OLURSADA ARABAN VARMI BAKALIM SENİN SENDE GİT AL BAKALIM TATA PARASI YOKKİ ALSIN APTAL BÖYLE YILLARCA İNSANLARIN KAFASINI KARIŞTIRIRLAR EN İYİ Sİ BOŞ VER GİTSİN.SAYGILARIMLA HAKOMON@HOTMAİL.COM SAYGILARIMLA ...........................?

cleiner

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
6
Hocam almasına alırsın da geri nasıl satarsın bilmem Türkiye de piyasası olmayan bir aracı tavsiye etmiyorum. Al bende bir araba var satmaya çalışıyorum satamıyorum.

shiberu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tata İndica

Bu aralar ben de Tata İndica almayı düşünüyorum genelde istanbulda var şuan aklımda 3 tane var bu cumartesi gidip bakıcam fakat kullanan arkadaşlarönerir mi acaba genel bi sorunu var mıdır benim bütçem 10.000 ve az yaktığı için almayı düşünüyorum yardımcı olursanız sevinirim..:peh:

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Aracın sorunu yoksa problemsiz alabilirsiniz.
Piyasası yok denilse de 10.000 liraya aldım, 1 yıl kullandım, 11.000 liraya sattım.

1 yıl boyunca hiç sorun yaşamadım, hiç masraf yapmadım.

Araba çok gürültücü dizel motor fazla ses yapıyor. 150km hızdan sonra daha fazla basmamanız gerektiğini hemen anlıyorsunuz.

Tatayı tavsiye ederim, ama bu fiyatlara başka araba tavsiye ederim.
Ben Tatayı satıp, 13.000-14.000 aralığında chevrolet kalos 1.2 aldım.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5