İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Tavsiyeler firefox'u tavan yaptırmış

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
oo sonuçta bütün kapılar google cıkıyor sen meraklanma... mutlak bir ortak cıkar vardır.

A

aborjin

Misafir
Elbet ortak çıkar var... Maksat microsoft'a kıllık olsun! Zannediyormusunuz çok fahiş bir rakam aldığını firefox'dan.. Yani umursamıyordur bile. Maksat İnternet Explorer'dan soğutmak milleti. Firefox'da pek kesmedi beni. Birçok Web özelligini desteklemiyor en basitinden bazı Dhtml kodlarını... Sayfayı bi firefox ile aciyorum iğrenc gozukuyor, birde ie ile sonuc tabii ki göze hoş gelen bi sayfa... İşin ucunda dediğim gibi maksat gıcıklık olsun! :D

troy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Alexanın hatası var burda ne alakası var tavsiyeler ve mozilla.com un. Google sayfasına gidiyorsunuz tavsiyeyle ff indirmek için. alexa saçmalamış olabilir arada yapıyor.

A

aborjin

Misafir
Alexa'yı pek kaale almıyorum ben şahsen. Neye göre emin bir istaistik sunuyor anlamış değilim. Dmoz'dan felan bakıyor herhalde. Yoksa kodunu koymuyoruz heriflern yani nerden bilecekler...

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
dünyadaki tüm siteler dmoza kayıtlı değil ki aborjin, (bu burda daha önce söylenmiş olabilir, ama) alexa, tüm browserlarla bu konuda anlaşma yapmış diye düşünüyorum ve spycıklar da hangi siteye kaç sefer, ne süreli, ne sıklıkla gittigiğimizi falan haber uçuruyorlar...

bilgisayarımızda göremediğimiz onlarca spy olduğunu hepimiz biliyoruz. yani bunların bi tanesi de bunları uçurmuş, çok mu?

G

guajira

Misafir
aborjin' Alıntı:
Alexa'yı pek kaale almıyorum ben şahsen. Neye göre emin bir istaistik sunuyor anlamış değilim. Dmoz'dan felan bakıyor herhalde. Yoksa kodunu koymuyoruz heriflern yani nerden bilecekler...

alexa bot uğramıyormu senin siteye?

S

Sporty

Misafir
Her kurulan windows ta linux de otta bokta, 1 adet alexa spy ı mevcut.. yani buna göre istatistik tutuluyor ve %90 doğru sonuçlardır..

S

Skeleton

Misafir
Bu yükseliş bir başka önemli nedeni ise geçen ayın sonunda beklenen FireFox 1.5'in çıkmasıdır.

M

Metalirik

Misafir
Bu kadar yükselişe rağmen, genede bazı elimizdeki site verilerine baktığımızda Mozilla kullanım oranı en fazla %6 gördüm. MS'in teknolojisinden insanlar pek kolay kolay vazgeçemez, düşüncesindeyim.

Genede, hayırlısı.

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Microsoftu yıkmak bu kadar dolay olabilirmi sizce.
Google zenginse microsoft daha zengin.
Yakında çıkacak savaşlara hazırlıklı olun :)

serki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu arada bilmeyenler için bilgi vereyim :) Alexa spy anlaşması falan yapmış değil tarayıcılarla, sadece alexa toolbar kullananların girdiği sitelerin istatistiklerini tutuyor. O yüzden güvenilirliği %1 civarlarında. Sadece kabaca fikir verebilir ama benim hitlerini bildiğim siteler arasında çoook çok yanlış istatistikler verdiği de bir gerçek.

A

aborjin

Misafir
serki' Alıntı:
Bu arada bilmeyenler için bilgi vereyim :) Alexa spy anlaşması falan yapmış değil tarayıcılarla, sadece alexa toolbar kullananların girdiği sitelerin istatistiklerini tutuyor. O yüzden güvenilirliği %1 civarlarında. Sadece kabaca fikir verebilir ama benim hitlerini bildiğim siteler arasında çoook çok yanlış istatistikler verdiği de bir gerçek.

Bende buna katılıyorum işte... Spycıklarla dönmez o devran. Koskoca microsoft alexa uğruna otu boku mahkemeye veren amerikan halkının ağız kokusunu çekmeye kalkarmı hiç? Benim makinemde yok spy filan. Orjinal ayrıca XP'm!!!

Şunuda diyeyim, biz tasarımcıların dizaynlarını perfect gösteren ve bazı java vs bilmemne kodları destekleyen tek browser IE'dir... Ne cıkarsa cıksın üstesinden gelemez.

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaslar alexa internetin RTUK u, RTUK nasıl bazi evlere izleme dalgasi koyuyor ve tvlerin izlenmesi buna gore oranlaniyorsa alexa da ayni sey o kadar
browserindaki eklenti alexa ya bilgi gonderir bu kadar

haberturk misal nasil o degerlerde millete sitesinden toolbar indirtiyor da ondan

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5