İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Şikayetim Var Taylan'dan şikayetçiyim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Deae

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kendisinin 2011 yılı aralık ayında paypal bozma karşılığı, paypal hesabıma gönderdiği 160 usd Paypal tarafından şüpheli bulunarak incelemeye alınmış ve o ödeme yüzünden benim hesabım ve içerdeki tüm bakiyem bloke edilmiş, Taylan ın gönderdiği 160 dolarda Paypal tarafından onun hesabına iade edilmiştir. Bunun üzerine kendisine bu 160 dolar karşılığında ödediğim tutarı istediğimde ise nakiti olmadığını bir tanıdığından yine pp olarak gönderim yapabileceğini söyledi, bende kabul ettim ve arkadaşı bana 160 usd pp gönderdi, ancak 2-3 gün geçmeden gönderdiği tutarı dispute ederek geri çekti. Taylana durumu bildirdiğimde ise kendisinin artık konuyla ilgisi kalmadığını ve dispute çeken kişiyle olayı aramda halletmem gerektiğini söyleyerek kendini olaydan sıyırmaya çalıştı. Bunun üzerine re10 da bir konu açtım ve PP bölümünden sorumulu iki moderatör ( Mener ve Boşgezen ) in ortak kararı ile ödeme sorumluluğunun Taylana ait olduğu, ödeme gönderen kişiyi benim tanımadığım ve Taylanın borcunu gönderdiği için, Taylanın ya 160 usd karşılığını bana ödemesi gerektiğine yada forumdan süresiz banlanmasına karar verdiler. Taylan karara uymadı ve banlandı, halende re10 dan süresiz banlı durumdadır.

Bende o parayı kendisine haram edip işime gücüme baktım ve 2 sene aradan sonra iyinet gibi bir forumda moderatör olduğunu görünce bu konuyu açma ihtiyacı hissettim, umarım iyinet yöneticileri duyarlı davranır ve bu nitelikteki bir kişiyi aralarında tutmazlar.

Herkese iyi forumlar.

Not: PP hesabının hareketlerine ait dekont bilgileri iyinet ve yeniçeri ye iletilmişir.

Taylan

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Meblağ 160 dolar değil o günün parası ile 160 lira civarı 90 dolardı sanırım net hatırlamıyorum.

2011 Aralık ayına doğru PayPal hesaplara inceleme başlattı ve forumda Xman(Deae) ile alışveriş yapan kim varsa herkesin PayPal hesabı kısıtlandı. PayPal paraları gönderenlere iade etti. Yani Xman'in parasını bana, benim paramı benim PayPal aldığım kişiye gönderdi. O dönemde PayPal ve diğer alacaklıları ile iletişim kurulmasına kadar kendisine yardımcı oldum. Benim Xman'e, benim PayPal aldığım adamında bana borcu vardı ama bu durumda onu bu durum ilgilendirmezdi yani ona bu parayı ödemem gerekliydi. Bende biraz süre istedim, adamdan alıp ödemek için ve tamam dedi kabul etti. Adamla iletişim kurduktan sonra, elinde PayPal bakiyesi olduğunu ve isterse bozdurup garanti bankası hesabına atılacağını söyledim güvenli olması adına ve yine tamam deyip kabul etti. Ardından yarım saat geçmeden tekrar mesaj attı(bekleyemedi sanırım) ve sana borcu olan adam (kendisine aracı olan bir başka kişinin PayPal hesabını göndererek) bu hesaba atsın dedi. Tamam dedim ilettim bende. Sonra bana borcu olan adam parayı Xman'in aracı kullandığı kişiye (toplam 4 kişi muhatap şu an) gönderdi ve olay halloldu. Ondan sonra kendisine aracı olan kişinin hesabına PayPal soruşturma başlatmış ve geri göndermiş yani gönderen kişi parayı geri çekmiyor PayPal inceleme başlatıyor ve gönderen kişiye iade ediyor. Dolayısıyla parayı gönderen kişinin de hesabı kısıtlı. Ardından ben mağdur oldum paramı öde şeklinde davrandı. Bende bir konuşayım adamla durum nedir diye dedim. Tekrar para gönderen ile konuştum ve bu sefer durumum yok şu an ödeyemem dedi ama olunca ödeyecekti daha öncede ödedi çünkü. Xman aylarca bekledi ama 2 gün daha bekleyemeden beni r10 üzerinden banlattırdı. 150 tane iTrader'ımın olduğu eski sağlam üyeliğimdi. Eğer bu şekilde davranmasaydı ben kendi meselem gibi adamla sürekli iletişim kurup parayı ona iletmesini sağlayacaktım ama bu davranışları yüzünden bende adamla tekrar iletişim kurmadım ve yardımcı olmadım. PayPal alım-satım işlemi illegal bir olay olup bu illegal işlemi gerçekleştiren kişiler her türlü sorumluluğu ve riski göze almış demektir ve her iki tarafta mağdur olabilir. Ben ilk durumda üzerime düşeni yaptım para karşı tarafın istediği şekilde ödendi ve benim borcum bitti. Ardından kimin parası kimden geri dönmüş bu benimle ilgili bir sorun değil çünkü ortada bir dolandırıcılık suçu yok, ki ilk durumda ben banka hesabına ödemeyi önermiştim kendisi riski olan bu yolu seçti.
Borç benim borcumdu ödendi daha sonra yaşanan olaylarda benim bir suçum yok. Benim bugüne kadar kimseye borcum olmadı.

Deae

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İki tarafta yazacağını yazdı sanırım, yönetim açıklamaları inceleyip gereğini yaparsa sevinirim, ben o paranın gelmeyeceğini zaten biliyorum ama en azından forum halkı bilgilensin istedim. İyi forumlar.

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
Ortada bir dolandırıcılık olmadığı açık ve net. Fakat ortada bir mağduriyet var ve uzun bir süre geçmiş. İşin içine aracılar girince karışık bir hal almış durum. İkinizinde yazdıklarını 2'şer 3'er kez okudum anlamak için.

Taylan, " Xman aylarca bekledi ama 2 gün daha bekleyemeden beni r10 üzerinden banlattırdı. " sözüne katılmıyorum. Aylarca beklemiş zaten. Bu Xman'i kusurlu yapmaz. Seni banlattırması, onun mağduriyetini karşılamaman için bir sebep değil. Sonuçta ortada bir mağduriyet var. Her ne şekilde olursa olsun bu karşılanmalı. Paypal alım satımın illegal birşey olup olmadığı tartışılabilir. Fakat sizin durumunuzu değiştiren bir durum değil.

Ortada iki tarafında farklı rakamlarla telafuz ettiği bir rakam var. Önce bu rakamın kaç olduğu belirlensin. Var ise konuya kanıtlarınızı ekleyin. Eğer okuduklarımda bir hata yoksa, Taylan senin Xman'in mağduriyetini gidermekle yükümlü olduğun ortaya çıkıyor. Tabii ki bu durumda sende mağdursun. Ama senin mağduriyetini karşılayacak olan kişi de, aracı olduğun arkadaştır.

Orta yolda buluşup anlaşmanızı temenni ediyorum.

Taylan

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Hesaba giriş yapıp geçmiş hesapları inceledim. 2011 Aralık'ta PayPal inceleme başlatmış ve toplam 63+32.5+32+5 olmak üzere $132.5 bakiyeyi 27 Aralık 2011'de hesabıma iade etmiş. Yine aynı miktar benim PayPal aldığım kişiye iade edildi. Bu ödemenin 63+32 yani $95 kısmı aracı olan kişiye yapıldı. 2-3 gün geçmeden PayPal tarafından yine ödeme iptali yapıldı ve hesap kısıtlandı. Burada bahsedilen $160 değil 2011 Aralık ayındaki $95 karşılığı olan 160 Türk Lirasıdır. Benim PayPal aldığım kişi dürüst bir insandı. Şu an bu para onun hesabında ve para çekme kısıtlaması çoktan kalkmıştır. Eğer kabul edilirse ben kendisiyle tekrar iletişim kurmaya çalışıp parayı iletmek için elimden geleni yaparım.

Deae

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben aracıyı falan bilmem Taylan, rakam 160 dolar değilde 160 lira olsun ama ben seni bilirim, o adamdan aldım alamadım kısımları beni ilgilendirmez, benim ticaretim seninle. Bak yine böyle davrandın diğer forumda da yönetimin ortak kararıyla haksız bulunup banlandın, hala aynı tezi savunmaya devam ediyorsun ama öyle bir ticaret yok, mahkemeye gitsek hakim de sana aynı hükmü uygular emin ol..

Holigan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
2 yıl susup arkadaş moderatör olduktan sonra bu konuyu açmanız ilginç. Gördüğüm kadarıyla Taylan 2009 üyesi, o zaman niye konu açmadınız?

İki arkadaşı da tanımıyorum, konuyu tam okuyamadım. Yeniçeri ilgilenmiş zaten, doğru olan neyse o yapılır.

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
Hesaba giriş yapıp geçmiş hesapları inceledim. 2011 Aralık'ta PayPal inceleme başlatmış ve toplam 63+32.5+32+5 olmak üzere $132.5 bakiyeyi 27 Aralık 2011'de hesabıma iade etmiş. Yine aynı miktar benim PayPal aldığım kişiye iade edildi. Bu ödemenin 63+32 yani $95 kısmı aracı olan kişiye yapıldı. 2-3 gün geçmeden PayPal tarafından yine ödeme iptali yapıldı ve hesap kısıtlandı. Burada bahsedilen $160 değil 2011 Aralık ayındaki $95 karşılığı olan 160 Türk Lirasıdır. Benim PayPal aldığım kişi dürüst bir insandı. Şu an bu para onun hesabında ve para çekme kısıtlaması çoktan kalkmıştır. Eğer kabul edilirse ben kendisiyle tekrar iletişim kurmaya çalışıp parayı iletmek için elimden geleni yaparım.

En güzeli kardeşim. O kişiyle görüşüp, Daea'nın ücretini yatırmasını sağla. Geç olsun güç olmasın. Bu sorunda ortadan kalkmış olur zaten.

Ben aracıyı falan bilmem Taylan, rakam 160 dolar değilde 160 lira olsun ama ben seni bilirim, o adamdan aldım alamadım kısımları beni ilgilendirmez, benim ticaretim seninle. Bak yine böyle davrandın diğer forumda da yönetimin ortak kararıyla haksız bulunup banlandın, hala aynı tezi savunmaya devam ediyorsun ama öyle bir ticaret yok, mahkemeye gitsek hakim de sana aynı hükmü uygular emin ol..

Tamam hocam. Sende biraz daha yapıcı olmaya çalışırsan daha iyi olur. Sonuçta bir mağduriyetin var. Geçte olsa karşılanmalı.

2 yıl susup arkadaş moderatör olduktan sonra bu konuyu açmanız ilginç. Gördüğüm kadarıyla Taylan 2009 üyesi, o zaman niye konu açmadınız?

İki arkadaşı da tanımıyorum, konuyu tam okuyamadım. Yeniçeri ilgilenmiş zaten, doğru olan neyse o yapılır.

Daha önce farkına varmamış olabilir kardeşim. Ne zaman olduğundan çok, nasıl giderileceği önemli. Konu benim takibimde.

Deae

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

Ben buraya 2 ay önce üye oldum, Taylan ıda burada geçen gün gördüm ve konuyu açtım, ister mod olsun ister admin ne farkedecek, hangi gerçeği değiştirecek nickin üzerindeki renkler..

Deae

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Konuyu açalı 10 günü geçti ama halen bir gelişme yok, yönetici arkadaşlar ilgilenirse sevinirim.

melancholia

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2

Yanlış bir mesaj olmuş sanırım. Aradan 10 yıl geçsin arkadaş başbakan olsun, Deae hocam da hala mağdur olsun, o kişiyi o koltukta görünce şikayetçi olması, koltuktan değil, mağduriyetini ve mağdur edeni hatırlamasındandır.

2 üyeyi de tanımadığım için tarafsız yorumumu yazmak istedim.

Benim Deae'ye 100 lira borcum var, hesabım da para yok bir arkadaşımdan rica ettim, şu hesaba 100 lira gönder diye, o da gönderdi, sonra da geri çekti. Borç kimin benim, rica eden kim ben, mağdur eden kim ben, parayı geri çeken muhatap değil, direkt ben muhatabımdır burada. O parayı ödemediğim sürece rahat koyamam başımı yastığa.

Zamanında forumda ben de yöneticilik yaptığım için bir tek Yeniçeri'yi tanırım. Belirttiğim gibi iki üyeyi de tanımam; fakat Deae'nin haklı olduğu gün gibi aşikar.

Deae

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Herşey gün gibi ortada ama sanırım Taylan yine aynı sabit fikirde deam ediyor, birazcık onuru olan bir insan şu kadarcık para için bunca süre kendine laf söyletmez....

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
Herşey gün gibi ortada ama sanırım Taylan yine aynı sabit fikirde deam ediyor, birazcık onuru olan bir insan şu kadarcık para için bunca süre kendine laf söyletmez....

Bu süre zarfında Taylan ile iletişim kurdunuz mu ? Malum Bayram tatili dolayısıyla pek aktif olamadım.
Taylan, Daea'nın mağduriyetini gidermen için 4 gün yeterli bir süredir sanırım. Daea için de uygunsa, 4 gün sonra bu konuyu çözüme ulaştıralım. İki tarafı da hemen hemen aynı oranda tanıdığım için, orta yolun bulunmasını isterim. 4 Gün içinde birbirinizle iletişim kurup, bu olayı çözümlendirin lütfen.

Deae

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu süre zarfında Taylan ile iletişim kurdunuz mu ? Malum Bayram tatili dolayısıyla pek aktif olamadım.
Taylan, Daea'nın mağduriyetini gidermen için 4 gün yeterli bir süredir sanırım. Daea için de uygunsa, 4 gün sonra bu konuyu çözüme ulaştıralım. İki tarafı da hemen hemen aynı oranda tanıdığım için, orta yolun bulunmasını isterim. 4 Gün içinde birbirinizle iletişim kurup, bu olayı çözümlendirin lütfen.

Ben buradayım hocam :) Taylan Pm atsın ne şekilde ödeme yapacaksa ben ileteyim bilgilerimi, yalnız o olaydan sonra PP kullanmıyorum hiç bir şekilde, banka havalesi yada şans oyunları şeklinde ödeme alabilirim.

Bu arada ilgi ve alakanız için teşekkür ederim ;)

Deae

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu Taylan böyledir işte Re10 da da aynı şeyi yaptı ve süresiz banlandı, burada da ödemez bu parayı ve buradan da banlanır görün bakın.

Verilen 4 gün süre dolmasına rağmen kendisinden ses soluk yok, gerisini yönetime bırakıyorum, konu kapatılabilir.

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
Bu Taylan böyledir işte Re10 da da aynı şeyi yaptı ve süresiz banlandı, burada da ödemez bu parayı ve buradan da banlanır görün bakın.

Verilen 4 gün süre dolmasına rağmen kendisinden ses soluk yok, gerisini yönetime bırakıyorum, konu kapatılabilir.

Konu takibimdeydi her zaman. Taylan eski bir üye olduğundan ve mağduriyeti telafi edeceğini söylediğinden bu süreyi verdik kendisine. Siteden uzaklaştırmak işin en kolay yoludur. Ben sizin mağduriyetinizi karşılamasını bekledim. Kendisine süre verdiğimiz günden beri siteye giriş yapmamış. Skype'ta da göremiyorum. Bu geceye kadar herhangi bir gelişme yaşanmazsa, üzülerek kendisini uzaklaştıracağız. Mağduriyetin giderileceğine de inanıyorum. Giderildiğinde, bilgi verilirse banı kaldırılıacaktır. Tekrar geçmiş olsun.

Ekleme : Taylan uzaklaştırılmıştır. Mağduriyet giderildiğinde bana bilgi verin, banı kalkacaktır. Geçmiş olsun.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5