İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

.tc .gs .ms uzantılı domainler

aslanbey34

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar

google arama motorunda .tc gs ms türü uzantılı domainler ön sıralara çıkarmı.
yani bu domainler internet aleminde tutuluyormu.

*siber*

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Ön sıralara çıkmanın domainle pek alakası yok. Her domaininde PR alacağına göre sorun olmayacaktır.

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Halk arasinda yayginligini kastediyorsan, pek olumlu bakmiyorum. com, net, org ve diger kategori, com.tr, gen.tr. Genel olarak Turk internet kullanicisinin gozunde sadece bu uzantilarla biten siteler var.

Surf yapan internet kullanicisi icin sorun olmaz.

*siber*

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Gamend' Alıntı:
yanlış bir düşünce.

Google domainlerede önem veriyor, .com tercih ediliyor google tarafından.

yokturun artık rutinleşmiş örneği :p
http://www.google.com.tr/search?hl=tr&q=gazeteler&meta=

ben ön sıralarda çıkmanın domainle alakası olmadını söylüyorum.

Google domainin uzantısına bakmıyor inanın buna. İlla'da hangi domainlere önem veriyor diyorsanız mesela gov.tr lere çok önem veriyor.

Demem o ki bir kelime de ön sıralarda çıkmak istiyorsanız domain uzantısı önemli değil. O domainin o kelimeyi taşıyacak PR ve SEO su önemlidir. Bazen bir kelime yazıp en ilk aramada sub domain görebiliyorsunuz. Bunun'da com net org la alakası yok google "domain.com" bunu domain uzantısı olarak algılıyor, biraz mantılı düşünürsek.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5