İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Tek sayfa ile google aramalarında üst sayfalara çıkmak?

desoLate

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
3desktop.net üzerinde çalışmama rağmen hala google "wallpaper" aramalarında ilk 1.000 site arasına giremedim.Domainin içinde wallpaper kelimesinin geçmesi gerektiğini düşünerek,wallpaper-archive.com/.net domainlerini aldım ve bu domainleri birbirine linklicem. Bu sitede tek sayfa olcak. O sayfa içerisinde Giriş linki ile 3desktop.net adresine gircek. Link değişimleri, keywords,backlinks vs. çalışmaları o sayfa üzerinden yapılcak.Böyle bir çalışma ile google.com "wallpaper" aramasında üst sıralara çıkması'nın şansı nedir? Sizce böyle mi yapmalıyım, yoksa 3desktop.net'de ki tasarımı biraz değiştirip o siteye mi atmalıyım? Umarım derdimi anlatabilmişimdir :)

Sizce ne yapmalıyım?

Phantasm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
senaryomuz şu:
sen bir öğrencisin ve wallpaperlar üzerine dönem ödevini yetiştireceksin. google'a giriyorsun wallpaper diye aratıp en üstteki sonuçları alıp çıkıyorsun.

bunun yerine
öğrenciyi karşına alıyorsun. öğrenci seninle röportaj yapıyor.
wallpaper nedir?
neden wallpaper deniliyor?
wallpaper kaç türdür?
nerelerde kullanılır?
genelde hangi çözünürlülükte bulunur?
dünya'nın en güvenilir wallpaper arşivleri nelerdir?
kendi wallpaperımı nasıl yaparım?
ticari sürümleri var mıdır?

bu soruları en iyi ingilizce ile cevapla 3 aya 1. sıradasın.
tabii css ve html de çok iyi olması lazım.
kendi özgün sorularını da yaratabilirsin...
imzan gibi bu iş; bilgi güçtür.

Phantasm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
unutmadan. sorulara özgün cevaplar verirken, en iyi anlaşılabilen ingilizceyi kullan. imlaya dikkat et. metin içeirsinde gereksiz link kullanma.

eğer bir yere link vereceksen, başka kaynaklar falan gibi.
external links diye ağır puntolu bir tablonun altına at linkleri.

bir rapor edâsıyla...
google analystics'i sayfana dahil etmeyi unutma.
http://www.google.com/analytics/

bAdlove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
senaryomuz şu:

sadece bu cevaplarla birinci sırada olmak biraz kehanet gibi geldi bana.

war

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Konu dışı belki ama birşey sormak istiyorum. Googlede herhangi bir kelimede kaçıncı sırada çıktığımızı nasıl anlarız ?

desoLate

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Konu dışı belki ama birşey sormak istiyorum. Googlede herhangi bir kelimede kaçıncı sırada çıktığımızı nasıl anlarız ?

http://www.googlerankings.com/index.php

Şu sitede görebilirsin. API Key istiyor kullanım için, eğer yoksa nasıl alacağın da sitede anlatılıyor. Konu dışına çıkmazsak sevinirim.

--

Phantasm, iyi güzel söylüyosun da, böyle bir siteyle üst sıralara çıkmak cidden kehanet gibi. Google'ın tüm mantığına ters gözüküyor. Hiç enchore text vs olmadan, olmaz bence. Sanırım, 3desktop.net üzerine çalışmak yerine wallpaper-archive.com üzerine "wallpaper" kelimesi üzerinde çalışmak daha mantıklı, en azından domainin'in içinde de kelime geçiyor. Yükselme şansı daha fazla gibi. Başka fikri olan var mı ? :)

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Aslında bu arkadaşın söylediğini yapan bir webmasterin google konusunda başarısız olmak gibi bir durumu söz konusu bile olamaz birkaçda dizine falan ekledimi sitesini olay bitmiştir :)

senaryomuz şu:
sen bir öğrencisin ve wallpaperlar üzerine dönem ödevini yetiştireceksin. google'a giriyorsun wallpaper diye aratıp en üstteki sonuçları alıp çıkıyorsun.

bunun yerine
öğrenciyi karşına alıyorsun. öğrenci seninle röportaj yapıyor.
wallpaper nedir?
neden wallpaper deniliyor?
wallpaper kaç türdür?
nerelerde kullanılır?
genelde hangi çözünürlülükte bulunur?
dünya'nın en güvenilir wallpaper arşivleri nelerdir?
kendi wallpaperımı nasıl yaparım?
ticari sürümleri var mıdır?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5