İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

tek sitemi çok sitemi

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tek site yapıp üzerinde yoğunlaşmak alt site yapılabilecek içerikleri sitenin alt bölümleri halinde yapmak mı uygun olur yoksa her aalt içerik için site yapmak mı.

yani mynet gibi içinde arkadaşlık kısmı da barındıran bir yapı mı? Yoksa arkadaşlık kısmı için ayrı site oyun için ayrı site vs şekli mi uygun olur.

saygılar...

db.gen.tr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tek site yap üzerine yoğunlaş kullanıcı biraz alışsın sana iyice kemik yapı oluşturduğun zaman dilediğin siteyi yap uğraşabileceğine inanıyorsan...
(Sana öyle diyorumda benimkisi önüne geçemediğim üretme sevgisi :))

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
zor ve güzel bir soru..

her içerik için farklı site yapılmalı elbette içerikler çok farklılıklar göstermiyorlarsa.
bunun yanında her site içeriği ile ziyaretçiyi de doyurmalı.
dediğiniz yapıda portalları genel olarak sevmiyorum ben..
önce düşündüğünüz içerikte yoğunlaşarak başlayıp, uygun olduğunu ve zamanı geldiğini düşünürseniz eklemeler yapmak daha doğru ve kolay olabilir.
x içeriğinde ilk sayfada çıkabileceğinizi düşünmüyorsanız ilgili içerik üzerine site açmak yerine uygunsa eğer alt kategori olarak yapabilirsiniz.
google, yahoo vs. örnekleri üzerine de çok yazılar yazıldı, yazılıyor.
google bir arama motorudur sayfasına arkadaşlık, oyun vs. eklediği an biter. kendi içinde videoyu dev google bile tutturamadı!
bunun hayırlı olmayacağını düşünenler çoğunlukta olsa da
o yüzden youtubea o kadar para ödeniyor.
http://www.resimvideo.com/index.php?action=showpic&cat=40&pic=2761

H

hengame

Misafir
vala çok site yapayım her siteden adsense kazanırım diordum artık karak verdim tek site üzerinden yoğunlaşacam bence tek site

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Bencede tek siteye yoğunlaşmak o konuda en iyisi olmaya çalışmak her zaman daha iyidir.
Bu yıl 10 dan fazla domaini düşürdüm. Zamanı geldiğinde bir o kadar daha düşüreeceğim.

riseofthemachines

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bence çok site açıp tutana daha fazla odaklanılabilir.
Sepet yontemi vardır borsa vs ilgilenenler bilir :p 100 yumurtanın 100 ünüde aynı sepete koymaktansa dağıtmak iiidir der bu yonteme inanlar :p 100 liranızın 20 si ni dolara 20 sini euroya 20 sini faize .....bu şekilde risk dağılmış olur :))
ve tek site ile 100 hit almaktansa 10 site ile bun almak isterdim ...herhangi birine birşey olsada 0 lanmam ...tabi herkesin fikri farklı :DD

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Zaman?
Çok zamanım var? ---> Tek site yapayım
Kısa zamanda adsense ile köşeyi döneyim? ---> Çok site yapıp hepsinden kazanmaya bakayım...

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Aslında öyle :p baktığımda bi dünya site açmışım zamanına göre bakıyorum kimisinden açtığım ilk günü 10-15 dolar arası kazanmaya başlamışım demekki diyorum kıza zamanda para kazanmak için taktik budur, ama ilerisini düşünüyorum bilmem kaçtane site olmuş hepsinin yok optimizasyonu, yok googleda rakipleri bitmiyor o zamanda tek sitede yoğunlaşıp kaliteli bir site yapasım geliyor... Tabi bu iş zaman işi başka birşey değil keşke çok zamanımız ve destekleyenlerimiz olsada bizde dünya çapında büyük siteler açabilsek...

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
benim üzerinde yoğunlaştığım projede böyle...2-3 site yapacaktım. Hatta bunlarla ilgili bi dünyada domain aldım ama sonunda tekte karar kıldım çünkü boş ziyaretçi istemiyorum ben...zaten belli bir konunun portalı olacak doğal olarakta istatistiklere baktığımda 1-5min. arası çıkan ziyaretçi beni hep rahatsız etmiştir. Ya da google ın istat. lerindeki yeni ziyaretçilerin çok fazla alan kaplaması...şimdi olmasın, 6 ay sonra olmasın, belki 2 yıl sonra olsun ama illa kazandıracaktır...nesine para harcıyorum ki kazanmakta ısrarcı oliyim. bi hosting parası var, onuda 5-6 tanıdık reseller sayesinde ödüyor zaten ;)
bana kalırsa sende öyle yap...google da bir konu arıyorum. Genelde forumların indexleri çıkıyor ama bakıyorum yarısı ya domainpark olmuş yada external error veriyor...eh bunlarda muhtemelen hemen kazınıyım zekasıyla yapılanlar olsa gerek...açıkçası çok hit almak için reklama para vereceğine hostinge vs yatır daha mantıklı...elbet birgün kazanırsın çünkü ;)...önemli olan kalıcı olabilmektir

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Şöyle bir örnek verebilirim.
Diyelimki kendinize bir hedef seçtiniz. Örnek olarak şarkı sözleri.
Şarkı sözlerinde Türkiye"nin en iyisi ve en büyüğü olmak istiyorsunuz. Çalıştınız uğraştınız sadece bu siteye emekler verdiniz. Ve istediğiniz oldu. Şarkı sözleri denildiğinde akıllara sadece sizin siteniz geliyorsa ve bu işte en iyi sizseniz. Sizce böyle birşeyi gerçekleştirdiğinizde kazancınız ne kadar olabilir.

Mesela bir kafeye gittiniz. Yan masalar şarkı sözleri arıyorlar ve sizin sitenizde mutlaka olacağını bu işi en iyi yapanın sizin siteniz olduğunu söylüyor. Bence bu keyif kazancınız az olsa bile mutlu etmeye yeter. :)

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
bence tek ve kaliteli site ama isderseniz birkactanede yapabilirsiniz :p

BabaPanter

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Mynet,iyinet vs genel kapsamlı domaininiz yoksa farklı siteler açmak bence daha mantıklı.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Aslında öyle :p baktığımda bi dünya site açmışım zamanına göre bakıyorum kimisinden açtığım ilk günü 10-15 dolar arası kazanmaya başlamışım demekki diyorum kıza zamanda para kazanmak için taktik budur, ama ilerisini düşünüyorum bilmem kaçtane site olmuş hepsinin yok optimizasyonu, yok googleda rakipleri bitmiyor o zamanda tek sitede yoğunlaşıp kaliteli bir site yapasım geliyor... Tabi bu iş zaman işi başka birşey değil keşke çok zamanımız ve destekleyenlerimiz olsada bizde dünya çapında büyük siteler açabilsek...

açtığın ilk gün nasıl o kdar hit gelebiliyor?

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
farklı siteler açarak hiç bişi olmayacaktır buna eminim...bugün ağzımız sulanarak orkut.com, facebook.com, youtube.com gibi sitelere bakıyoruz. bunların türk örnekleride var bu kadar başarılı olmasalarda...tek neden olarak tek işte yoğunlaşmak oldugunu düşünüyorum...çünkü diğer türlü bir nevi spamcı gibi oluyor...hit düşmeye başlayınca haber ekle, söz ekle, fake üye yap, forumlara yalandan yazı yaz vs. gibi daha fazla zaman harcıyoruz...
bir çok foruma bakıyorum adminler herkesten fazla konusuyor :)...sebebide bu işte...bir nevi konsluk yapıyolar muhabbete...eee 4 tane sitende forum olsa o site nasıl ilerleyecek...hepsinemi yetişicen? rakipler ajax kullanmaya başlıyor, tasarım değiştiriyor, farklı kategoriler ekliyor ama sen hala muhabbettesin...yok seo, yok bannerlara neden tıklamadılar, yok link sitelerine ekliyim. ay dur page rank lara bakıyim..olmadi backlink kontrol et...vs..vs...
tabi bu anlattıklarım şarkı sözü yayınlamakla, makale yayınlamakla, ark. sitesi kurmakla falan olacak bişi diil...bir portal için konuşuyorum...çünkü 4 siten var diyelim...heribiri günlük 1000 er tekil sahibi...bunları bir araya bir portalda toplasan domain hitin 4000 olacak + makale güncelleme yapmadıysan sadece makale içeriği olan sitene boot bir süre sonra uğramaz olacak...ancak portal olursa forumada yazılsa, haberde eklesen, şarkı sözüde eklesen boot yine hepsine bakacak ;)...hem dibine kadar index olacak, hemde boot la akraba olucaksın

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba,
işimiz webmasterlık yada internet hizmetleri ise tabiki gelişen teknoloji ile yeni projelere adım atmak yeni projeler ise yeni siteler demek oluyor benim tanidigim başarılı arkadaşların minumun 3 ile 5 arası sitesi var.

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Doğru konular , Doğru Beslenme , Doğru ilki , Kalite = istesigin kadar site
bir nevi bakabilecegin kadar çocuğun olmalı :)

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hersite için harcanan standart bir emek var domaini hostingi ve bazı arkadaşlarımızın dediği gibi seo vs gibi birde sitenin teknik işleri
Eğer tek site ile çalışılırsa bu emekler teke düşecek.
Diğer taraftan çoklu sitede risk bölünmesi diyen arkadaşımızın dediği de aklıma gelmişti oda çok haklı.
E acaba arayı bulup ne tek nede 10 larca site yani 2-3 bilemedin 4-5 tane site sanırım ideali.
Diğer taraftan sanırım ben google tipi ibr yapıyı çok ideal görüyorum yani iki sitem varsa kesinlikle aynı üyelik sistemini kullanmalı.En azından ikisinin ziyaretçileri birleşir iki sitemiz olduğunun bir artısını da yaşarız.

saygılar..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5