İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Telekom a karşı çare 2007de ayrıca 2007 de..

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba yakında zamanda protesto bölümüne telekom hakkında bir mesaj yazmıştım o sıkıntı daha üzerimdeyken iyi bir haber aldım ve paylaşmak itedim.
1.Telekom dan büyük Telekomünikasyon Kurulu var .Bu Telekomun yakasında.Ben tamamen dediğim dedik durumunda olduğunu sanıyordum eminim birçoğumuz böyle biliyordu.
2.2007 sonu yada 2008 de Telekoma birkaç rakip sabit telefon hizmet sağlayıcısı gelecekmiş.(Sanırım ve umarım bunların ADSL hizmetleri de olacaktır.)
3."Telekomun ADSL hızını artırmasını istedik onunda bu yönlerde çalışmaları var."
DR.Tayfun Acarer Telekominikasyon Kurulu Baş.

Ek olarak Başkan şunları söyledi:
-Elektronik imza geliyor ve ıslak imza yerine kullanımı yaygınlaşacak.Bu işi TUBİTAK ve birkaç özel şirket aldı.
Demekki devlet dairelerinde imzayla yapılabilecek bir çok işi bilgisayar başından yapabilecez.
-Telekom şehir içini şehirler arası ile eşitlediği tarife MArtta kullanıma başlayacak.
-ip tv de 2007 nin ikinci yarısında hayata geçebilecek.

Ben bu haberler içerisinde en çok Telekoma rakiplerin olacak olmasına vede Telekomünikasyon Kurulu diye bir denetleme mekanizmasının TTelekom üzerinde elinin olmasına sevindim.Sıkıntılarımız olunca bu kurula internetten iletebilecez.
Saygılar..

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
umarım biran önce gelir.Adamlar korkuyoo böyle bişey olursa müşterilerinin %80 inin kaybedicekler hatta daha fazlasını. Ohh olsun hiçç geleceği düşünmediler.... daha beter olsunlar hatta batsınlar (tek tesselli yeni gellcek olanlarında telekom gibi olmamaları)

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
böyle bir teselli için telekomun batmasını istememen lazım:D yoksa gelen tekel olur.Rekabet olsun ;)

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
gelen gideni aratmasın

telekom en nefret ettiğim kurum. ama umarım yerine gelecek olan veya yeni rakipleri şimdikini aratmaz sonradan. burası türkiye..

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
olabilir tabi.Ancak önemli olan bir rakibi olması nasıl olsa telekom karşısında tutunabilmek için kesin çoooooooook iyi bir sermayeyle ve tecrübeyle girecektir.Kafa kafaya verip "şu fiyattan aşağı inmeyelim ağa" demezlerse ( ki demeleri suç sanırım ) her halukarda rakibi bize yarayacaktır.
Ben çok umutluyum.Yani büyük bir firma gelip telekoma beraber çalışalım demez pek.Telekomun durumumnu bile bile gelenin durumu iyidir ve piyasayı kapmak için gelecektir.Bakalım bakalım :) hayırlısı bundan kötü olmazyız inş.

P

PoSeiDoN

Misafir
Gelsinler harbiden, en pahalı internet bizde en yavaş internette bizde, yeter artık bu kadar yeter cidden, telekom u ilk bırakan ben olurum yeter ki gelecek olanlar internet hızı yüksek olsun ve de dünya standartların ücretleri olsun.
herkes hakettiği hizmetin karşılığını görsün.

lovemove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
smile adsl telekomdan daha kötü bir durumda. yani sonuçta aynı yerden alınıyor. 2. elden alıyorsunuz.. bizim arkadaş var smile adsl de çalışan yok böyle bir duyarsızlık..

db.gen.tr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
smile adsl dediğiniz'de telekom fark yok alt yapı telekom yani...
GSM kadar büyük pazar payı sezinleseydi şirketler şimdiye çoktan tekelden kurtulmuştuk...

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
gsm 3. devreye girecek yakında geniş bant acaba bizim internet ihtiyacımız için ne derece bir alternatif olabilir. ???

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba,
%500 kazanmak istegi ile yola devam edildikçe ve bizde buna eyvallah dedigimiz sürece aynı yerde sayarız.

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bizim tekel durumunda yapacak fazla birşeyimizde yok açıkçası ama rakipleride çıksın bakalım gene bunlar çaermiz olmazsa bakalım neler olur.Yavaş yavaş ev telefonlarını GSM ler kaptırıyor telekom şimdi kozu adsl o tekelden kurtulsun yeter bence..

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bizim tekel durumunda yapacak fazla birşeyimizde yok açıkçası ama rakipleride çıksın bakalım gene bunlar çaermiz olmazsa bakalım neler olur.Yavaş yavaş ev telefonlarını GSM ler kaptırıyor telekom şimdi kozu adsl o tekelden kurtulsun yeter bence..

Merhaba,
Rekabet yollarını kapatıyorlar yapacak fazla birşey bırakmıyorlar.

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
NAsıl kapatıyorlarki.Şuan rakipleri yok zaten ama gelecek olanlar mecburen büyük firma olacak diyor telekomünikasyon kurulu başk. iki büyük firma gelir hatlara yerleşirse .Aralarında anlaşmadıkça , ki daha önce de demiştim bu suç zannedersem, aralarında rekabet olacak buda bize yarayacaktır.

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Türkmucit,
peki telekomun altyapısını kullanmadan nasıl internet dağıtacaklar?
yada telekomun altyapısını kullanırlarsa nasıl telekomdan ucuz olacak?
yani tekele doğru gidiliyor yine.

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yok sanırım telekom altyapıya sahip değil işletme hakkına sahip belki şimdi o sahipliği paylaşmak zorunda kalır.Yani bu smile adsl gibi suyunun suyu değil.Yani röportajda söylendiğinden anladığım bu.Zira "efendim telekom karşısında nasıl varlık gösterecekler" gibi birşey sordu sunucu Başkan ; "onlar tabiki buna göre büyük firmalar olacaktır" manasında konuştu.
Aksi durumda dediğiniz gibi Tekel devam eder ve böyle firmaların girmesinin hiçbir manası olmaz onlarda bundan bişey kazanamaz.

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
1 - Telekom 2007 adsl yılı olacak. Hızlar artırılacak demişti zaten.
2 - Bildiğim kadarıyla telekomu satın alan şirket telekominikasyon olayının tekelini 2014 yılına kadar aldı. Yani 2014 e kadar telekoma rakip gelemez diye biliyorum..

Sonuç : Adsl için umutlanabilirsiniz.. Fazlası için boşuna umutlanmayın.

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Telekomünikasyon Kurulu Başkanı engeç 2008 de 2-3 rakip çıkacak dedi.

hdturkiye

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Böyle giderse rakip şirketler mümkün değil.Telekominikasyon kurumu sözde düzenleyici bir kurulken TT nin yalakalığını yapıyor.Hatta anlaşmış bile olabilirler.2008 de gelecek olan WiMax'i bekliyorum eğer ondada adam gibi fiyatlar ve adam gibi hizmet verilmezse tüm türk internet kullanıcılarına geçmiş olsun diyorum.TT nin başındakiler bizi sömürdükçe sömürecek.Gerçi ben her internet gidişinde analarına malum dileklerimi iletiyorum ama...
Bu uydu internet şirketlerinide anlayamıyorum.TT ye karşı çok büyük bir nefret varken hala bunu değenlendirmiyorlar.Şimdilik kârlarından kısıpta adam gibi internet hizmetini insanların alabileceği fiyatlarda verseler idda ediyorum adsl kullanıcılarının yarısını kendileri alır.Ama nerdeee ülkedeki tüm şirketler sadece kendini ve bugünü düşünüyor.Yarını düşünen yokki.ÖNGÖRÜ yokki !! Müşteriyi ne kadar kazıklarsam kârdır.Ama hiç düşünmüyorlar alternatifin çıktığında müşterilerin bi daha senin yüzüne bakmayacaklar.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5