İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Telekomda müjde asıl simdi geldi bakmadan gecmeyin

mk++

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
+repleri unutmayın dostlar

Türk Telekom, toptan ADSL fiyatlarını indirdi

Daha ucuza daha hızlı internet

4 Mbps hızda limitsiz internet

Türk Telekom daha ucuza çok daha hızlı internetin yolunu açtı. Telekomünikasyon Kurumu’nun onayladığı yeni tariflere göre toptan ADSL ve veri akış erişimi tarifelerinde yüzde 45’e varan oranlarda indirime gidildi. İnternet servis sağlayıcı şirketlerin maliyetlerini önemli oranlarda düşüren bu adım ile internet daha ucuz hale geldi.

Yapılan ADSL tarife değişikliği ile;

* Limitsiz Toptan Tarifede, 512 Kbps’de % 38, 1 Mbps’de % 44, 2 Mbps’de % 45,
* Veri Akış Erişimi Tarifelerinde, 512 Kbps’de % 40, 1 Mbps’de % 43, 2 Mbps’de % 36 oranlarında indirime gidildi.

2 YENİ HIZ SEÇENEĞİ

Yeni toptan ADSL tarifeleri ile internetteki büyük ucuzlamanın yanında maksimum hızda iki kat artış oldu.

* Tarife paketlerine 4 Mbps limitsiz ve 2 Mbps 6G limitli olmak üzere 2 yeni seçenek eklendi.
* 256 Kbps hız seçeneği yürürlükten kaldırılmış, minimum hız 512 Kbps’ye yükseltildi.

SEKTÖRE REKABET DESTEĞİ

Türk Telekom, ADSL toptan satış indirimlerinin yanı sıra Veri Akış Erişiminde de limitli tarife uygulamasına geçti. Böylece, sektörde faaliyet gösteren internet servis sağlayıcı şirketlere hizmetlerini çeşitlendirme ve daha ucuza maletme olanağı sağlanmış oldu.

Yeni toptan ADSL ve veri akış erişimi tarifeleri konusunda Türk Telekom Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Dr. Paul Doany şöyle konuştu:

“Telekomünikasyon Kurumu’nun onayladığı yeni tarifeler ile internet servis sağlayıcısı şirketlerin müşterilerine indirim yapabilmesinin önünü açtık. Tüm bu şirketlerin kendi fiyatlarını açıklayarak indirimleri fiyatlarına yansıtacağını umuyoruz. Böylece sektördeki rekabeti destekleme ve pazarı büyütme konusunda çok önemli bir adımı atmış oluyoruz.”

http://www.turktelekom.com.tr/webtech/default.asp?sayfa_id=577

Dostsever

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sanırım bu 15 ytl ye verilen hizmetin mahkemelik oluşuyla alakalı.Neticede standart bir fiat tarifesi oluşturmaya çalışıyorlar.Hayırlısı olsun.Avrupanın en pahalı internet erişimine sahip ülkesiyiz.Artık normal ve kabul edilebilir bir fiata çekilmesi gerekmekte...

Zanza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Daha önceden acılan konularda da yazmıştım sadece biraz sabır bu yeni tarifeler ile birlikte Türkiye'de de internet makul rakamlara çok yaklaşıyor. Umarım birkaç seneye 4mbt sınırsız bağlantıyı aylık 50 YTL'ye alır hale gelebiliriz.

dombalak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
evet bu indirimler son kullanıcıya direkt yansımıyor şu anda

ama ortada rekabet oluşacağı için superonline smiladsl gibi kurumlar çok daha ucuza yeni tarife çıkaracaklardır diye bekliyorum

bende gidip ttnetten 24 ay taahhütlü 29 ytl den adsl bağlattım

ah kafam ahhhh

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
evet bu indirimler son kullanıcıya direkt yansımıyor şu anda ama ortada rekabet oluşacağı için superonline smiladsl gibi kurumlar çok daha ucuza yeni tarife çıkaracaklardır diye bekliyorum
bende gidip ttnetten 24 ay taahhütlü 29 ytl den adsl bağlattım
ah kafam ahhhh

Bende bunu bekliyordum işte, bildiğiniz gibi TTNET in söz vermiş olduğu indirimler olacaktı, son büyük indirimini yapmadan öncede piyasayı nasıl daha fazla kazıklarım derdine düştü ve uzun süre anlaşmalı ve düşük hızda hizmet vermek koşuluyla insanlara(son büyük kapmanyadan önce) cazip gelecek kampanyalar çıkardı, büyük bir başarı sağladığınında hepimiz farkındayız. Akıllıca bir davranıştı tabi.. Milletimize yaramadı o ayrı konu..

Cagatay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1mbps 6gb sınırlı adsl kullanıyorum bu pakette de mi olacak indirim aceba? ve nekadar olacak bilgisi olan var mı. yeni faturada gelmiş zaten :p

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Bu indirim bayiler için. SmileADSL zarar etmesin diye Doğan Telekom'un baskısıyla yaptırılmış indirim.. İndirim falan yok son kullanıcıya...

mk++

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Buda son kullanıcılar için
Turk Telekomun toptan fiyatlarda indirime gitmesiyle birlikte ilk indirim TTNET den geldi.

1024/256 - 49 YTL

2048/512 - 69 YTL

4096/1024 - 89 YTL

Bağlantı ücreti 29 Ytl

Resmi Site: :::... TTNet A.Ş. ...:::

Detaylı açıklamaların bulunduğu haber: TTNet, bazı ADSL tarifelerinde indirim yaptı

"TTNet müşterilerinin indirimli ücretleri 1 Ağustos 2007 tarihinden itibaren geçerli olacağı belirtilen açıklamada, yeni tarifeler ile paketler arası geçişlerin ise 6 Ağustos 2007 tarihinde otomatik olarak gerçekleştirileceği, 256, 512 kilobit ve 1 megabit limitsiz bağlantıların 4 kat hızlanacağı, 256 kilobit müşterilerinin 1 megabit limitsiz tarifeye, 512 kilobit müşterilerinin 2 megabit limitsiz tarifeye ve 1 megabit limitsiz müşterilerin 4 megabit limitsiz tarifeye transfer olacağı kaydedildi.

Açıklamada, 2 megabit limitsiz müşterilerin de 4 megabit limitsiz tarifeye taşınacağı, aynı şekilde 1 megabit hızında 9 gigabyte limitli paketin yine 1 megabit limitsiz pakete otomatik şekilde transfer olacağı bildirildi."

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
peki 3 gb limitli adsl nasıl olcak herhangibir bilgisi olan varmı

Dostsever

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet ya.Habire limitsiz tarifelerden bahsediyorsunuz.3gb limitli 1024 lük bağlantılarda indirim ne kadar olacak?Ya da olacak mı?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5