İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Telekomünikasyon İletişim Başkanlığına Botnet

X

Xman

Misafir
Belçika vb.. ülkelerden pkk lılar ne saldırılar yapıyor, adamların ne korkusu olacakki. Ama bi halt beceremiyorlar...

X

Xman

Misafir
Konuya mevzu sitelere yapılan saldırılarda yurt dışı kaynaklıdır tahminimce, Tr de yerleşik kişilerin buna cesaret edebileceğini sanmıyorum.

Z.YÜKSEL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
Saldırıyı hakediyor tib, saçma saçma verdiği youtube kararıyla biz o kadar para bayılalım kendi makinalarımızdan oynatalım sen gel yine 40 ip daha banla verilen paranın yarısından fazlası zaten yine boşa gitti uğraşılan emek cabası umarım düşünürlerde bazı şeyleri anlarlar.

X

Xman

Misafir
Valla benim konuyla olan tek ilgim bu konumdaki sitelerin böyle bir saldırının altında ezilip medya ya kapak olması. Onun dışında google dan vergi alınması, tib in saldırıyı haketmesi vs.. bunlar umurumda bile değil ;)

Z.YÜKSEL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
Valla benim konuyla olan tek ilgim bu konumdaki sitelerin böyle bir saldırının altında ezilip medya ya kapak olması. Onun dışında google dan vergi alınması, tib in saldırıyı haketmesi vs.. bunlar umurumda bile değil ;)

Umrumda değil diyorsun ama bu sitelerin kapak olmasından bir nevi hoşnut değilsin, bende diyorum ki sana bu siteler neden kapak oluyor önce onu düşünün yani kimse kafasına göre saldırı yapmıyor elbet o kişilerin canı acıyorki o kişiler ondan saldırıyor;)

X

Xman

Misafir
Evet devlet sitelerinin bu tür saldırılar altında ezilmesinden rahatsızım, ancak bu kurumlar senin bahsettiğin konuları düzeltse dahi saldırı almaya her zaman devam edecektir, milyonlarca site sahibi var illaki birilerinin memnun olmayacağı kararlar verilecek ve birileri yine saldıracaktır. Bu tür kurumların sitelerinin saldırı sonucu kapanması ve konuda yazdığı gibide bir index yemesi utanç verici bir durumdur.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
ya xmancim başkanım, zaten maksat güvenilir bir internet için değil, yandaş internet istendiğinden olduğundan oluyor bunlar , değil mi? , !

İmzanda Atatürk sitesi var, sorun Atatürk'e hakaret eden sitelere erişilememe ve sen yandaşlıktan bahsediyorsun. Sence de kendi söylediklerinde tutarsızlık yokmu?

netster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
24
İmzanda Atatürk sitesi var, sorun Atatürk'e hakaret eden sitelere erişilememe ve sen yandaşlıktan bahsediyorsun. Sence de kendi söylediklerinde tutarsızlık yokmu?

Sonuçta o site sadece Türkiye'de engellendi. Bütün dünya ülkeleri o videoları yine görüyor.

Mesela şunu düşün ,

Sen bana küfür ediyorsun beni en çok seven arkadaşım da diğer arkadaşlarımın kulaklarını kapatıyor ama çevredeki herkes yine senin bana ettiğin küfürleri duyuyor. Sence mantıklı mı? Burada mağdur kalan ne sensin ne de ben. Tek mağdur o kulakları kapatılmış arkadaşlarım.

Hugo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
Netster'in değindiği nokta çok önemli ve birçok kişinin yasaklara karşı çıkmasının nedeni de böyledir diye düşünüyorum. En azından benim için böyle.

Ortada bir suç varsa ceza bu şekilde olmamalıdır diyorum.

cadobay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Youtube kapandı. basbakan dahi yasagı dinlemeyerek, ben giriyorum sizde girin dedi.
bizim halkta yt açılsın açılsın diye tutturdu.Yt açılsın ne bu saçmalık gibi yorumları cok okudum bazı saçma forumlarda.
facebookta atatürke yapılan hareket dine yapılınca. bir anda kapatılsın kapatılsın demeye basladı herkes. saçmalıktır bu bence.

bence böyle şeyler kapatılmamalı. kapatılınca ne kazanıcaz ki biz. açsınlarda "iki çift laf" edelim. ya da direk içeriği kaldırtsınlar. böyle hiçbir yere varamayız.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Benim söylediğim yasak ile ilgili bir konu değil. Yasak konusunda elbette benimde hatalı olunan noktalar diye düşündüklerim mevcut. Ancak yaptırım uygulanması kesinlikle gerekli. Öyle yada böyle.

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
güleyim mi ağlayım mı bilmiyorum, ama ben korkuyorum

sadece yasaklayan zihniyetten değil, yasaksız yaşayamayan bir topluma dönüştüğümüzü gördüğümden, korkuyorum.

Hugo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
güleyim mi ağlayım mı bilmiyorum, ama ben korkuyorum

sadece yasaklayan zihniyetten değil, yasaksız yaşayamayan bir topluma dönüştüğümüzü gördüğümden, korkuyorum.

Bu bağlamda çok iyi bir tespitim var benim.

Ne zamandı hatırlamıyorum gerçi buda o kadar önemli değil. Bir yasak getiriliyor ve bunun üzerine vatandaşlara sorular soruluyor. Bu sorular içinde " bu yasağın evinizde de uygulanmasını istermiydiniz, nasıl bulurdunuz " gibi bir soru. Verilen cevapların çoğu evet olabilir, hayır olmasın şeklinde idi... Ama şu şekilde cevap veren kişi sayısı oldukça az çıkıyor. "Benim evime nasıl karışırlar" ...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi