İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

TEleport ve benzeri programları nasıl engelleriz?

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
teleort ve buna benzer programlar nasıl engelleniyor?...yani bir scriptmi kullanmak gerekli acaba?? Bu konudaki bilgi sahipleri fikir paylaşırsa sevinirim

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
eyvallah saol emeğin ancak benim site asp. Zaten sonundada arkadaşın biri sormuş konuda bitmiş :(

G

gibigibiyim

Misafir
Kesmekes hakli rbots ilede olur

robots.txt in varsa icine asagidaki yazdikalrimi koysa robots yoksada yarat bir txt dosyasi ve yine asagidakileri yaz.

User-agent: *
Disallow: /xxxx.asp
User-agent: Teleport
Disallow: /xxxx.asp
User-agent: TeleportPro
Disallow: /

isine yarayacktir sanirim.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu tip programları bildiğim kadarıyla engelleyemiyorsunuz. eğer kişi "User-agent" kısmını değiştirirse (yani teleport yerine dsadsa yazarsa) robots.txt etkisiz kalır. uzun bir süre önce araştırmıştım bu konuyu çözüm yolu bulamamıştım. eğer o günden sonra bir yolunu bulmadılarsa bir çözümü yok.

D

duyurbeni.com

Misafir
onu engellemin tek bir yolu var mysql yolu ile yazıları ve uzantıları databaseden cagıtmak www.templatesbox.com incelerseniz download link uzantılarını bulamazsınız bu tarz bişey işte.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5