İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Telif Hakki (Festival)

merakli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaslar cok merak ettigim bir mevzu var...

Benim bir web sitem var paylasim sitesi gibi kisiler istedikleri konuyu acip diger uyelere bilgi verebiliyolar. Video ve resimde yukliyebiliyolar. Benim uyelerimden bir tanesi gecenlerde olan bir konsere gitmis ve bu konserde sanatcinin yeni cikacak albumunden bir sarkiyi video kayiti yapmis cep telefonundan, goruntu kalitesi pek iyi diil fakat ses %75 gibi malum ayakta konser.

Genel bir internette gezdim ve baktim bu videodan baska yok. Simdi bu video telif hakkina girer ve basim (site sahibi) olarak belaya girermi?

Bilgi verirseniz cok memnun olurum.

Tesekkurler

Gizlen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tabikide telif hakkına girer. Sonuçta illegal yollardan kaydetmiş ve sen internette yayınlayacaksın.

eRCie

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
kullanıcı ise adminin başı belaya girmez sanırım ama tam bir bilgim yok

{{DELIKANLIM}}

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bence youtubeye eklerse o kisi sende ordan link alirsan girmez cunku youtubede okadar cok yasak seyler varki kimse hic orali olmuyor. Adamlar dizi siteleri acmislar 10 dk sonra seyrede biliyon kimse bunlara bisey demiyor sarkilarami diyecekler, sunu yaparlar sana uyari atarlar cikar diye ama youtubeden cikaramazlar. Bide sunu diyim berdan mardini son albumu cikmis duydum arama yaptim album tanitimi bulmadim ama bitane sarkisi youtubede yada googlede ararken doluydu sonra cikti ama cikana kadar sarkiyi herkes dinledi duyurtu ve albumede acaba nekadar ilgi duyuldu cok merak ediyorum.

merakli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben halen karar verebilmis degilim...illegal olarak cektigimi pek soyliyemem en on sirada duruydum ve butun gorevliler beni gordu. Bir conser degildi festivaldi bilmem ne kadar farkeder ama cok karisik bir durum ne kadar kotu tam bir cevabin olmamasi

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
ben halen karar verebilmis degilim...illegal olarak cektigimi pek soyliyemem en on sirada duruydum ve butun gorevliler beni gordu. Bir conser degildi festivaldi bilmem ne kadar farkeder ama cok karisik bir durum ne kadar kotu tam bir cevabin olmamasi

Bence sen kendini sağlama al arkadaşım 10 daklık görüntü için geleceğini riske atma mahkemelerde insanlara onu bunu anlatmaya çalışma

dizinci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu konuda hukuk forumlarinda daha detayli bilgi bulabilirsiniz ama benim tavsiyem videoyu direkt yayinlamayin. Basiniz agriyabilir.

Bir de bir arkadas admin olarak birsey olmaz dedi ama sitenizin iceriginden siz sorumlusunuz. Ister tek tek mesajlari kontrol eder öyle yayinlar ister yayinlanmasini kontrol etmeden birakirsiniz ama her halükarda icerikten siz sorumlusunuz.

Yok her mesaji kontrol mu edeyim sunu mu yapayim isin hukuk boyutunda size bir avantaj saglamaz. Bu dünya genelinde böyledir. Ister kabul eder ona göre davranir ister isinizi sansa birakip öyle devam edersiniz.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5