İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Telifsiz Mp3 ler

HolyBoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
selamlar
öncelikle bi kaç sorum var aklımda takılan
şimdi ben online şarkı dinlenen bilcek yani download etme yok
program vs yok direk siteden hiçbirşey indirmeden şarkı ismine tıklayıp dinlecek bir mp3 player koycam siteye

birkaç sorum olcak

1-) Yabancı şarkıları koyarsam müyap yine domain banlatma gibi bir şeyler yapabilirmi? Yabancı şarkıların ne gibi telif problemleri getirebilir bana

2-) Müyapa üye olmayan sanatçıların mp3 lerini dinletirirsem sorun olurmu?

3-) telif hakkı olmayan ücretsiz mp3ler varmı? bunlar hangileri nerelerden bulabilirim?? bunları dinletirsem bir problem olurmu?

cevaplar için teşekürler

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Telif hakkı olmayan şarkılar var; Bandrolsüz şarkılar.
Bandrolsüz şarkılar yayınlamanda sorun olmaz sanırım.

İllegal hale getirmessen sorun olmaz.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
MP3 illegal birşey değil. Sadece bir ses formatıdır. Bunu illegal yapan, yasal olmayan amaçlara hizmet ettirmenizdir. Yani pazardan bıçak alıpta insan öldürmek gibi birşey.

Yerli-Yabancı olayı değil konu aslında. Yasal olmayan birşey yapıyorsunuz. Müyap olmasa Süyap diye birşey kapatmalı zaten bu tarz siteleri.

Yapıyorsunuz derken genel konuştum, Yanlış anlama :)

HolyBoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
işte telif hakkıyla başımız derde girmesin yani birşeyi yapmadan önce araştırmak lazım

peki telifsiz mp3 ler hangileri bunları nereden bulabilirim ve telifin olup olmadığını nasıl anlarım?

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
HolyBoY' Alıntı:
işte telif hakkıyla başımız derde girmesin yani birşeyi yapmadan önce araştırmak lazım

peki telifsiz mp3 ler hangileri bunları nereden bulabilirim ve telifin olup olmadığını nasıl anlarım?
Genelde tanınmamış kişilerin şarkıları falan öyle olur ama bunun sana pek faydası olmaz sanırım.

bedavaonline

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
HolyBoY' Alıntı:

Mü-Yap üyesi olmayan yapımcı bir şirket bulursan, o şirket altından albüm çıkaranların albümlerini yayınlayabilirsin.Hem o sanatçılar içinde güzel bir tanıtım yapmış olursun.

DoLLy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bedavaonline' Alıntı:
Mü-Yap üyesi olmayan yapımcı bir şirket bulursan, o şirket altından albüm çıkaranların albümlerini yayınlayabilirsin.Hem o sanatçılar içinde güzel bir tanıtım yapmış olursun.

Açıkcası bence yanlış bir genelleme; çünkü Mü-Yap her ne kadar Türkiye'deki müzik sektörünün önemli bir kısmını kontrolünde tutsada, internette kendi mp3lerini aramasından ötürü bu kadar nam saldı. Siz tutupda diğer bir firmanın şarkıcısına ait parçayı koyduğunuzda bunun %100 telifsiz olduğunu nereden bilebilirsiniz ki? O firmanında yarın kafasına esip, internetteki parçalarına engel koydurmayacağını kim tahahhüt ediyor?
Çünkü sözü, besteyi yapanlar noterden kendilerine ait olduğunu tasdik ettiriyorlar. Böylelikle yarın herhangi bir çalınma durumu söz konusu olursa itiraz hakları olsun diye.

Sizde eğer yasal birşey istiyorsanız öyle telifsiz mp3 diye ortalıkta aramaktansa, telifsiz bile olsa firmadan yazılı izniniz olmadan koymanız sizi riske atmaktan başka birşeyi ifade etmiyor.

dorm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
müyapa bağlı olan şarkıcıları görebileceğimiz bi yer var mı?

I

iyiyiz

Misafir
Telifsiz mp3 diye bir sey olacagini sanmiyorum olsa bile mahalli türkücülerin piyasaya sürdükleri türkü kasetleri olur,bunlari zaten yayinlasaniz ne olur yayinlamasiniz ne olur.Müyap üyesi olmayan tüm sanatcilar yada plak sirketleride telifli albüm piyasaya sürerler,onlarin mp3 lerini koyarsaniz yine basiniz belaya girer,illa müyap diye tutturmayin.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5