İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Temiz Lig icin Elele...

{{DELIKANLIM}}

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
selam tum futbol severlere bir besiktasli olarak bugun telegol seyretim her nekadar dogru yada yalansa cok utandirici bisey seyretim ya en sonunda fenerbahce de girdi sike icinde zaten hep herkes vardida kimse konusmuyordu yada konusmak istemiyordu. Kendi kendime dusunuyorum acaba gercekler ciksa fenerbahceye juventuse verildigi cezayi verirlermi? Veya eskide okadar olaylar oldu cezalar verilirmi onlar ortaya cikarmi bu olaylardan sonra neler olcak nasil olcak? O konusani kesin yasatmazlar hele aziz yildirimin adi gecerse, adida diktatorluge cikmissa vay adamin haline vay fenerin haline :)
Ne olacak bu sene turkiye ligine kim nerdeydi nereye geldi kim nerdeydi nereye dustu (tum takimlara söyluyom)
dogru konusani dokuz köyden kovarlarmis, yalan söyleyenin dostu olunmazmis vay halime ben simdi neyi söylecem...

Yarindan sonra cok seylerin olcagi kesin hadi hayirlisi bakalim neler cikacak neler olcak bekleyip görecez... Temiz lig icin elele saygilarimla...

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
konuyu biraz açıklarmısınız..?

tvde neler konuşuldu.. televizyon kullanılmıyan bir yerde yaşıyorum...

{{DELIKANLIM}}

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aziz Yıldırım’a şok suçlama

Beklenen itirafçı ortaya çıktı... Star TV’ye konuşan ve uzun yıllardır Sarı-Lacivertli camianın içinde olduğunu söyleyen Cihan Oskay adlı kişi, 2000-01 sezonundaki Samsun-Fener maçı için Aziz Yıldırım’ın isteğiyle şike organizasyonu yaptığını öne sürdü...

Maximum Kart ile peşin fiyatına 8 taksit
Bu açıklamaları yapmam artık olaya dayanamamamdan ötürüdür. 5 yıldır kâbus görüyorum. Çünkü artık yeter dedim. Çok iyi bir Fenerbahçeliyim, bu işi Fenerbahçe için yaptığımı düşünüyordum ancak insanların artık ihtiraslarına ve emellerine başka insanların sırtına binerek ulaştığının farkına vardım. Sonra bir mendil gibi kullanıp seni çöpe atıyorlar. Futboldan da zevk almamaya başlayınca, bu konuyu itiraf etmek zorunda kaldım...

Aziz Bey, takımı şampiyon yapmak istiyordu. Çünkü Galatasaray mutlu sona ulaşırsa, 5. kez şampiyon olacaktı. Bunu önlemek için her şeyi sağlama almak niyetindeydi. Beni telefonla aradı ve Samsunspor maçında bir şeyler yapmamız gerektiğini söyledi. Beni aradı, çünkü kulübe yakın birisi olarak bana çok güveniyordu...

Ben Orduspor’un eski başkanlarından Mustafa Çebi’yi aradım. Mustafa Bey, Fenerbahçe kongre üyesidir. Önce oğlu Tamer, ardından da kendisiyle görüştüm. Kendisi bana ‘Ordu’da başkan iken oyuncusu olan Yücel Uyar’la bu işi çözebileceklerini’ söyledi. Samsunspor Teknik Direktörü Yücel Uyar’la iyi ilişkiler içinde olduğunu belirtip, bu konuda Fenerbahçe’ye yardımcı olabileceğini bildirdi.

Aziz Yıldırım, kulübe ait şirketten Mustafa Çebi’ye uçak bileti aldırıp Samsun’a gönderdi. Mustafa Bey, Yücel Uyar’ın babasının ofisinde buluşmuş. Yücel Bey’e “Fenerbahçe’nin kazanması lazım. Buradan şampiyon dönmek zorunda” demiş. Yücel Uyar da “Zaten Fener iyi bir takım. Normalde de kazanır” diye konuşmuş. Mustafa Bey çıkışmış: “Bu işin garanti olmasını istiyoruz.”

Yücel Uyar, “Vallahi ben takımı motive etmeyeceğim. Takımın üç önemli oyuncusu var. İlhan ve Ali Akdeniz’in aklı transferde. Gerekirse Tümer’i de oyundan erken alırım. İçeride de üç önemli adamım var. Bunlar gerekeni yapar” dedi. Aziz Başkan takımın kamp yapmamasını da istemiş, Yücel Uyar bunu da kabul etti. Ayrıca 5 haftadır sakat olan Ertuğrul’un oynamamasını da istemiş, ancak Yücel Uyar onun fazla etkili olamayacağını söyleyerek oynatmış.

Ben bizzat görmedim ama diğer takımların da bu işi boş bırakmadıklarını hatta Bülent Ünder ve Tanju Çolak’ın da bir takım çalışmalar içine girdiklerini öğrendim. Bizzat Bülent Ünder’i görmedim ama Tanju maçtaydı onu gördüm. Yani şunu demek istiyorum; hiçbir kulüp, hiçbir şeyi boş bırakmıyor.

Önce Mustafa Çebi, cebindeki 840 milyonu Yücel Uyar’ın babasına verdi. Ardından ben Aziz Yıldırım’ın Altunizade’deki ofisine giderek bizzat kendisinden 150 bin doları aldım ve karayolu ile Mustafa Çebi’ye ulaştırdım. Benim daha sonra İstanbul’a dönmemi istediler ancak Samsun’da yaprak oynasa, Mustafa Bey bizi sürekli arayarak bilgi veriyordu.

Daha sonra Başkan Aziz Yıldırım beni yine ofisine çağırdı ve buradaki Galatasaray - Trabzonspor maçı için Oktay Derelioğlu ile görüşmemi istedi. Ben, Başkan’a “Buna gerek yok, biz Samsun’da zaten olayı bitirdik” dedim, “Hayır. Sen burada kal ve Oktay ile Trabzon işini sağlama al” cevabını verdi.

Oktay’ı aradım ve Galatasaray maçında beraberlik veya 1 farklı yenilgilerde 250 bin dolar alacaklarını ilettim. O beni geri aradı ve dedi ki: “Olmaz Abi, 300 bin isteriz” dedi. Başkan’a iletince, Aziz Bey “Hayır, 250 bin yeter. Peşinat yok. Maç bitsin, parayı hak etsinler, ödemeyi o zaman yapın” diye konuştu. Oktay sonunda 250 bin doları kabul etti.

Başkan’ın Altunizade’deki ofisinden 150 bin doları aldım ve Başkan bana “100 bin doları da kulübün muhasebe müdürü Tamer Yelkovan’dan alacaksın” dedi. Tamer Bey’den parayı aldım ve Trabzonspor’un o dönem kamp yaptığı otele gittim. Oktay arka kapıdan girmemi istedi ve onun odasına gidip parayı gösterdim. Diğer oyuncular da odaya birer birer gelip, olaya onay verdiler. Sergen 50 bin dolar istemiş, hayır dedik. Zaten bu yüzden de oynamadı. Galatasaray farklı kazandığı için 250 bin doları yeniden Tamer Bey’e teslim ettim.

Bu arada Başkan da bu olayların ortasında beni aradı. Sinan Engin, Aziz Yıldırım’ı aramış ve şunları söylemiş: “Başkan sizden Trabzonspor kampına kimse gitmemiş. Tamer Tuna beni aradı. Sakın meydanı boş bırakmayın. Gidecek bir şey varsa ben götürürüm” demiş.
Ben Başkan’a söyledim, “Merak etmeyin, ben dünden beri buradayım. Olayın içindeyim.” Tamer’i aradım, o da “Sinan Abi aradı, ama transfer olacağım için kimsenin gelmediğini söyledim” ifadesini kullandı.

Bu arada Samsun’da başka şeyler oluyor. Mustafa Çebi, Başkan Aziz Yıldırım’a “Başkan 150 bin dolara daha ihtiyaç var” diyor. Başkan da “Cihan Bey’e söyle, İstanbul’a döndüğümüzde hallederiz” diyor. İstanbul’a döndüğümüzde ben, Başkan’a “Söz vermişsiniz, 150 bin dolar daha verecekmişsiniz” diye soruyorum, o bana “Ne 150 bin doları yaa” diye karşılık verdi.
Mustafa Bey bu olaya çok üzüldü. Benim restorana geldi. Ben de “Benim param olsa öderim” dedim, ne yapabilirdim ki...

Başkan Aziz Yıldırım ile maçlardan 1 saat önce konuştuk. Bana “Hayırlı uğurlu olsun, orada havalar nasıl” dedi... Ben de “İyi” dedim. Sonunda maçı Fenerbahçe kazandı. Trabzon 4-0 kaybetti ve Fenerbahçe şampiyon oldu. Trabzon’a gidecek para kurtuldu. Sabah Başkan geldi öpüştük, “Emaneti teslim ettim” dedim ve zaten daha sonra Başkan’la fazla konuşamadık, buralara uğramaz oldu...

Size detay da vermek istiyorum çünkü herkes bilsin. Fenerbahçe’ye ilk golü atan Ali Akdeniz, daha sonra bana geldiğinde ben ona “Bize niye gol attın?” diye sorduğumda, “Abi baktım, Lazetiç üzerime geliyor. Ayağımı kıracak, topa vurdum ve top tıngır mıngır kaleye gitti ve Rüştü öne çıktğı için gol oldu” yanıtını verdi.

Şimdi aslında ben de bunları anlatmadan önce biraz tedirgin oldum.
Bu nedenle 2-3 ay önce özellikle Oktay Derelioğlu ve bu olaylarda adı geçen kişilerle telefonda görüşüp, konuşmaları kayıt ettim. Çünkü biliyordum ki, anlattıklarıma kimse inanmayacaktı, herkes her şeyi yalanlayacaktı...

..Ve Yıldırım konuşuyor
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın yaşanan gelişmeler üzerine yarın bir basın toplantısı düzenleyeceği öğrenildi. Yıldırım’ın, “Bu tür olayların, bu tür belgelerin her federasyon seçimi öncesi ortaya çıkması çok ilginç. Bu konuda yasal olan tüm hakkımızı kullanacağız” dediği, yarın da detaylı bir açıklama yapacağı kaydedildi.

{{DELIKANLIM}}

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bencede bakalim ne olcak ortaya cikacak biseyler ama ne bilmiyom ben sunu gördum biseyler var ve uzerine gidilirse cikar bisey cunku adi gecen kisiler cok degisik konusuyorlardi telde kendileri savunmak icin baya laflar söylediler. Ayrica olayin bir kötu tarafi herkes adami deli sanip yada deli söyleyip deli oldugunu söyleyip millete tanitmak istediler halbuki adam koskoca aziz yildirimla is yapmis :) kimse inanmiyordu soktaydi olay fenerbahce oldugu icin konuyu baska yere cekiyorlardi herkes acaba gercekler cikarsa fenerbahceyi ikinci lige dusururlermi?

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
olayda 2 taraf var.Birincisi olayları anlatan itirafçı, diğer tarafta aziz yıldırım.Sanırm kendisi çarşamba günü ( yarın ) bir açıklama yapacakmış.Bence iki tarafıda dinlemeden karar vermek, yargısız infaz yapmaktır.Fenerbahçeliyim ama bunu takım tuttuğum için yazmıyorum.

{{DELIKANLIM}}

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aziz yildirimi herkes bekliyor zaten bide konusa oda yalanlicak zaten her nekadar olay dogru olsada kimse dogrudur demez her nekadar yalan söylese bile. Bence olay en kisa zamanda aciga cikmali yoksa olay cok karisacak...

pascha

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
olay açığa çıksa bile, fenerbahce suçlu olsa bile zannetmiyorum ki ağır bir ceza verilsin..

Cafo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
olayda 2 taraf var.Birincisi olayları anlatan itirafçı, diğer tarafta aziz yıldırım.Sanırm kendisi çarşamba günü ( yarın ) bir açıklama yapacakmış.Bence iki tarafıda dinlemeden karar vermek, yargısız infaz yapmaktır.Fenerbahçeliyim ama bunu takım tuttuğum için yazmıyorum.

Olayda 2 taraf var doğru.

Fakat birincisi olayları anlatan o zavallı nonoş kılıklı adam değil.

O sadece bir maşa. Asıl o maşayı kimler tutuyor o önemli

Hem biz (Fenerbahçe) samsun'a para yollamışız.
Neden ?
Bize yenilsinler diye.
Kime yollamışız ?
Ali Akdeniz'e

Ali Akdeniz o maçta bizi neredeyse şampiyonluktan eden golü atmıştır ve 1-0 geriye düştüğümüz maçı 3-1 almışızdır.

Şimdi soruyorum.

Siz bir takımın size şike yapması yada maçı kaybetmeniz için para vermesine rağmen gider o takıma gol atarmısınız ?

Ve o maçta Tümer olsun İlhan Mansız olsun, benim ilk kez dikkatimi çekmişlerdi(ki aynı sezonun sonunda Besiktas'a gittiler) Kim bunlar demiştim kendi kendime. O kadar hırslı oynamışlardı yani. Dün gibi hatırlıyorum 1-0'dan 3-1 e dönen bu maçı.

Oysa bu maç bir yanda dururken, Serhat Ulueren denen herif neden 8-0 Zalad faciasını, neden Samsun'u 3-1 yendiğimiz maç ile aynı saatlerde oynanan ve sadece ilk yarısı 4-0 biten Galatasaray-Trabzonspor maçını ve neden aynı maçtan sonra yapılan şu açıklamayı araştırma gereği duymazlar ?

Maçtan sonraki demeç TS kaptanı Hami'den geliyor.

Hami : İyi bir sezon geçti. Galatasaray'ın şampiyon olmasını isterdik ama olmadı.

Bunlarıda araştırın şerefsiz basın. Bunlarıda yazın.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
sakin ol be kardeşim. fb forumu mu burası? herkes işine gelmediğine şerefsiz der mi?
hukuk devreye girer varsa yanlış cezasını yapanlar çeker.

Cafo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
O kadar yazılan yazılardan sadece bir şerefsiz kelimesini cımbızla çekip bulduğunuz için sizi tebrik ediyorum.

İnsanların hayatta manevi değerleri vardır pigeon. Manevi değerlere çamur atıldığında insan çileden çıkar.

Hangi takımı tuttuğunu bilmiyorum (bilmemekle beraber buna saygı da duyuyorum) fakat benim takımıma olan sevgimin seninkinden fazla olmasının sonucu ortaya çıkan bir kelimedir o, ve inan ki çok masum kalmıştır.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
ben gs liyim. ama tüm takımların şike yaptığına - bir kerede olsa yaptığına aklı başında herkes gibi düşünüyorum. sen de düşün bu kadar tepki gösterme bence.

başlık açan arkadaş da inandığı için 'şerefsizler' şike yapmış derse hoş karşılar mısınız?
demek istediğim buydu, öyle her kelime herzaman kullanılmamalıdır.

Cafo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bende hiçbir takımın sütten çıkmış ak kaşık olduğuna inanmıyorum. Benim tepkim sadece tek taraflı yayın yapmaya çalışan basına.

Cihan Oskay denen adam bu iddialar ile Star'a geldiğinde, Serhat demiş mi ki acaba, "Dur kardesim sen bunları böyle böyle diyosun ama bakalım Fenerbahçe yönetimi ne diyecek ?"

Diyemez. Cünkü o da maşayı tutanlardan birisi.

{{DELIKANLIM}}

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bende hiçbir takımın sütten çıkmış ak kaşık olduğuna inanmıyorum. Benim tepkim sadece tek taraflı yayın yapmaya çalışan basına.

Cihan Oskay denen adam bu iddialar ile Star'a geldiğinde, Serhat demiş mi ki acaba, "Dur kardesim sen bunları böyle böyle diyosun ama bakalım Fenerbahçe yönetimi ne diyecek ?"

Diyemez. Cünkü o da maşayı tutanlardan birisi.

ne alakasi var ya telegol bildim bileli biseyler cikariyor su serhat kendi adima hic sevmiyom ama yinede yaptiklari is cikardikleri gerceklere saygi duyorum en son bunu cikardilar. federasyon eger kuvetliyse gereken yapar yapmicaksa yapan cikar ve kim ceza alcaksa verir sunu beklemedim aziz yildirimin aciklamalari direkt federasyona laf atmasi iyice olay buyudu ve bence olay cikmadan önce tahkim kurulu ceza vercek vermeside gerek...
Juventus nasil ceza aldiysa egerki fenerbahce veya x takim sike yapmisa ayni cezayida cekmeli. Mesela 1987 de gs malatyasporun futbolcularina para vermis oda telegolde vardi ve 2003 de futbolcular onayladi ama ceza alan kim? hic biri bu olayda aynisi olcak. Böyle oldugu surece turkiye ligi biyere varamaz kendi kendimizi kandirip durcaz avrupada biyere gelemicez...

saygilarimla...

blink

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Telefon kayıtlarında futbolculardan mustafa cebi denilen kişi ve oktayın kayınçosuna kadar sürekli verilen falso yu nasıl değerlendiriyorsun Cafo?..
Cihan oskay, mustafa cebi, futbolcular + kayınçonun pis bi tezgahı sanırım. ? :)

Cafo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@Delikanlım

Senin söylediğim şikeler kontrol edilsin maçlar temize cıksın muhabbetini Aziz Yıldırım 10 yıldır söylüyor zaten. Fenerbahçe'nin son 10 yılındaki tüm maçlar tek tek incelensin. Hepsinin hesabını vermeye hazırım diye kendisi söylüyor. Aynı fikirdeyiz yani merak etme :)

@blink

Benim bişeyi değerlendirmeme gerek yok. Cünkü adı geçen şahıslar gerek Telegol'e canlı bağlantı yaparak, gerekse medyada bütün iddiaları yalanlıyorlar.

Dönemin futbolcusu şimdiki Kayserispor TD'si olan Ertuğrul içlerinde en güvendiğim, en sağlam karakterlisi olarak bile bunu yalanladıktan sonra bişey demek düşmez bence kimseye.

Parayı verdiği iddia edilen taraf parayı vermediğini söylüyor. Aldığı söylenen tarafta öyle bir para olmadığını iddia ediyor. FB yönetim kurulunun basın toplantısı düzenlediği akşam Lig TV'de 00-01 dönemindeki Fenerbahçe-Samsunspor maçı vardı. İzleyenler nasıl bir şike olduğunu söyleyebilirse sevinirim. Neresinde şike yapılmış acaba.

blink

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
2 maçıda hatırlıyorum. aktif olarak şike yapılmadığını sadece maçları seyrederek anladım zaten.
Oktay bize 2 gol atamadı, bırak şikeyi şike olmaması için elinden geleni yapmış.
Samsun zaten varını yoğunun ortaya koydu, FB 3 puan önde 3 gol averaj ile önde samsunu zaten yener şampiyon olurdu biz istersek trabzona 4 değil 44 atalım.

Ben şike olduğunu sanmıyorum ama teşebbüs olduğuna çok iyi inanıyorum, ama aziz yıldırım ama başka biri, belkide tek başına bu Cihan Oskay o dönem öyle birşey yapmış telefon da bir allahın kulu yalanlamadı zaten.. Hepsi "ahh abi ne kötü şeydi ya keşke yapmasaydık, yok oktayın salaklığı falan" cafo hepsini izledik gördük abi zaten. sonra telegole çıkıp tabii yalanlıcaklar, suçunu kabul eden ne zaman gözükmüş ki? yalanlamak kadar kolay bişey varken çıkıp da evet yaptım diyecek karakter de olsalar o vakit zaten böyle bir teşebbüsü herkese söylerlerdi.

sonuç olarak benim kararım bi şike teşebbüsü yapılmıştır, sadece fener değil her takımın böyle ufak olsun büyük olsun pislikleri olduğunu biliyorum.. türk futbolu pislik içinde hepimiz biliyoruz arkadaşlar..

şikeye teşebbüs vardır ama fenerbahçe o sezon bileğinin hakkıyla şampiyon olmuştur diye düşünüyorum, ya da en azından eğer son maça kadar o şekilde geldilerse şampiyonlukta haklarıymış zaten..

{{DELIKANLIM}}

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ya zaten kim cikar dogru derdi dogru olsa bile hic kimse demez demeside beklemeyin. Suan tek care dogrulari cikmasi icin beklemeliyiz. Aziz Yildirim nezaman sikisinca biseyler atiyor ortaya adamin ismi cikmis diktatöre kimse karisirmi adama :) gs 1:0 yendi merdiven olayi bilmem daha ne olayi bu sike olayi ciksin diyor cunku kendiside yapmis ve belliki vicdani rahat degil hem kendisi hemde yapanlar cezayi alsin diye diyor ayrica biliyorki turkiyede biseyler ortaya cikmiyor diye öyle diyor demesi kolay yapmasi zor. Kufurleri durdurtalim diyordu onuda basaramadi sonunda fenerbahce taraftari kötu gunde küfür etti... Demeki bu turkiye liginde biseyler duzelmez böyle gelmis böyle gidecek....

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5