İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Template sisteme sayfa eklemek

hakimi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
linki /page-news olarak verdimmi açılıyor ancak aynı sayfada mysql dan veri çekmek için page-read_more?id=49 şeklinde yazınca veriyi çekmiyor. yardımcı olursanız sevinirim.

hakimi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaslar scripte SEO kullanılmaktadır. normal şartlarda script çalışıyor. yani index.php?id=49 yaptığımda çalışıyor. ancak. başka bir scripte monte ediyorum. news.php oluyor page-news . Bu durumdada mysql dan çekilen verilerin ayrıntılarını okumak için üzerlerine tıkladığımızda. (read_more.php?id=49 normalde çalışan) page-read_more?id=49 çalışmıyor.
Arkadaşın verdiği gibi /?id=49 dediğimde de hata alıyorum.

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
htaccess e şu satırı eklemen gerekiyor..

RewriteEngine On
RewriteRule ^page-read_more(.*)$ read_more.php?id=$1 [NC]

dener misin

hakimi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
istediğini yaptım. ancak verileri okumuyor. yani read_page full satırını göstermiyor.

<?
//Select the comments from the database
$result = mysql_query("SELECT * from news WHERE id='$id'" );
//run the loop
while($r=mysql_fetch_array($result))
{
$time=$r["time"];
$id=$r["id"];
$name=$r["name"];
$full=$r["full"];
?>
<div align="center"><br>
<table border="1" style="border-collapse: collapse" width="98%" cellpadding="0" bordercolor="#C0C0C0" height="44">
<tr>
<td width="140" height="38" valign="top" bgcolor="#EEEEEE"><p align="center">
<? echo "<a href=\"page-read_more?id=".$r['id']."\">".$r['message']."</a>"; ?>
</td>
<td width="477" valign="top"><? echo"$full"; ?><br> </td>
</tr>
</table>
</div>
<? }
mysql_close();
?>
bu kodlar. read_more daki.

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
aslında mantıken seo uyguluyorsa page-read_more?id=555 diye almaması lazım hiç bir manası kalmıyor çünkü.

page-read_more-555.html vb. bi şekilde çağırması gerekir.. sorun php kodundan değil sanırım urlden id i alamadığı için..

hakimi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet diğer sayfaların url si dediğin gibi ancak bu bölüm htaccess te bu şekilde verilmiş ve çalışıyor. Ancak sorun read_more?id=50 gibi url lerin mysqla gidip gitmediği çünkü sasyfa açılıyor. ancak veri gelmiyor. sanırım id=50 kısmı mysql a iletilemiyor.

hakimi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yazdım ama olmadı :( tüm verileri alabiliyorum. yani sayfa tüm mysql u okuyor. ancak page-news ten linkle gelip istediğim veriyi seçemiyorum yani ?id=50 gibi olunca olmuyor.

hakimi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu arada phpmyadmin kafayı yedi her bir yere tıkladığımda şifre istiyor. nasıl halledebilirim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5