İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

tercüme edecek arkadaş varmı

bytuncay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bi domainim için teklifte bulundular bende 2500 $ fiyat çektim bun karşılık aşağıdaki maili gönderdiler bunu tercüme edecek bi arkadaş varmı ?

gelen mail

2,500 USD. Ok.

Do you sell the name only without web site? I'm interested in the name so web site is not so important.

Do you have an appraisal certificate for your domain name?

Domain name is an investment for me. In other words I'm going to sell your name later and make a profit. If I overpay I won't be able to make a profit in the future. It's very important for you and me to know the current market value of your domain.

Of course, we must be sure that you are engaging a reputable appraisal company. I heard many appraisal companies often made inaccurate appraisals. I will only accept appraisals from independent sources I trust.
I heard some appraisal companies often made inaccurate appraisals. So I will only accept appraisals from independent sources I
To avoid mistakes I asked domain experts about reputable appraisal companies in a forum
http://domaintalk.ourplace.com/Archive/93048.htm
Just check this posting.

If the appraisal comes higher you can adjust your asking price accordingly. I also hope you can give me 10% - 15% discount of the appraised value.

After I get an appraisal from you we'll continue our negotiations.

How do you prefer to get paid: www.escrow.com, www.PayPal.com check or wire?

Hope we can come to an agreement fast.

Looking forward to your reply.

Merlin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
:D
Forumda bunu bir arat. Kac yüz kisiye gelir bu mail. Appraisal satmak icin bir düzmece

webrlis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
sna appraisal satmaya çalışıyomuş gibi geldi bana çünkü söylediğin fiyata hemen tamam olur demiş. sonrada emin olmak için appraisal yaptırmanı istemiş. bence sen appraisal yaptırır yaptırmaz ortadan kaybolacaktır.
sanki bu maili ben daha öncede görmüştüm. forumda i arasana sanki bikaç kişiye daha aynı maili atmışlardı

bytuncay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bende kuşkulandım zaten :) ama ingilizcede olmayınca insan ne hallere düşüyor

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Appraisal Yaptırmak nedir? "değer biçme " değil mi? e domaine değer biçse ne olur biçmese ne olur onu anlayamadım. sonuçta domain, sahibinde

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
translate yapıcaktım yapıyordumda,,fakat bu mail (trick) kandırma maili ,,
domain app. parası almak için yapıyorlar..bence domaini almaya niyetleri yok
kolay gelsin

bi domainim için teklifte bulundular bende 2500 $ fiyat çektim bun karşılık aşağıdaki maili gönderdiler bunu tercüme edecek bi arkadaş varmı ?

gelen mail

2,500 USD. Ok.

Do you sell the name only without web site? I'm interested in the name so web site is not so important.---sadece domaini istiyor
Do you have an appraisal certificate for your domain name? domain değerlendirme sertifikası varmı demiş
Domain name is an investment for me. In other words I'm going to sell your name later and make a profit.

If I overpay I won't be able to make a profit in the future. It's very important for you and me to know the current market value of your domain.

Of course, we must be sure that you are engaging a reputable appraisal company. I heard many appraisal companies often made inaccurate appraisals. I will only accept appraisals from independent sources I trust.
I heard some appraisal companies often made inaccurate appraisals. So I will only accept appraisals from independent sources I
To avoid mistakes I asked domain experts about reputable appraisal companies in a forum
http://domaintalk.ourplace.com/Archive/93048.htm
Just check this posting.

If the appraisal comes higher you can adjust your asking price accordingly. I also hope you can give me 10% - 15% discount of the appraised value.

After I get an appraisal from you we'll continue our negotiations.

How do you prefer to get paid: www.escrow.com, www.PayPal.com check or wire?

Hope we can come to an agreement fast.

Looking forward to your reply.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
2,500 USD. Peki.

Siz, web sitesisiz adı yalnızca satar mısınız? Ben, ada karşı ilgiliyim bu yüzden web sitesi, çok önemli değildir.

Sizin, bilgi alanı adınızı için bir değer biçme sertifikanız var mı?

Bilgi alanı adı, benim için bir yatırımdır. Yani ben, ve yapı bir kârı ad sonraki satacağım. Ben, eğer ben fazla ödersemin, bir kâr ileridesini yapan yapabilen olmam. O, bilgi alanınızın akım piyasa değerisini bilmem için sizin için çok önemli ve bendir.

Elbette , biz, sizin, saygın bir değer biçme şirketini meşgul ediyor olduğunuz emin olmalıyız. Ben, yanlış değer biçmeleri yapılan çok değer biçme şirketlerini sık sık işittim. Ben, benim, güvendiğim bağımsız kimse kaynaklarından değer biçmeleri yalnızca kabul edeceğim.
Ben, yanlış değer biçmeleri yapılan bazı değer biçme şirketlerini sık sık işittim.

Bu yüzden ben, bir toplantı <httpta saygın değer biçme şirketleri hakkında bilgi alanı uzmanı sorulan bağımsız kimse kaynakları bennden değer biçmeleri yanlışlar benden kaçınmak için yalnızca kabul ederim: //domaintalk. [ ourplace ]. Com/arşiv/93048.
[ htm> ] Sadece kontrol bu postalama.

Eğer değer biçme daha yüksekten gelirse siz, sorma ücretinizi bu nedenle ayarlayabilirsiniz. Ben hatta, 10%ı bana veren sizi ümit ederim- Değer bicilmiş değerin 15% indirimi.

Siz biz ben bir değer biçmeyi aldıktan sonra, müzakerelerimize devam edeceksiniz.

Siz, ödenen almanı nasıl tercih edersiniz: [ www ]. [ escrow ]. [ com ] <http: //www. [ escrow ]. [ com> ] , [ www ]. PayPal. [ com ] <http: //www. PayPal. [ com> ] Kontrol veya tel?

Bizim, hızlı bir anlaşmaya gelebildiğimiz, ümit edin.

webrlis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Appraisal Yaptırmak nedir? "değer biçme " değil mi? e domaine değer biçse ne olur biçmese ne olur onu anlayamadım. sonuçta domain, sahibinde

Bazı Appraisal şirketleri domain uzmanları tarafından senin domaninin fiyatı belirleniyor. bu şirketlerde hizmetlerinin karşılığı olarak senden bi miktar ücret talep ediyor.

arkadaşa gönderilen mailde bu şirketlerden birinden geliyodur adamı kandırıp Appraisal satmaya çalışıyolar

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
hımm yani " gel senin domainine fiyat biçelim. sonra satın alayım. ama önce şu kadar fiyat biçme parası öde bakalım " diyor. kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez diyenler ise bu parayı bayılıyor..sonra ara da bul bulabilirsen.

ilginç bir yöntem valla. daha neler göreceğiz bakalım

Macos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aynı sey banada geldi sonra aynen sunu söyledim adama

"benim sitemi almak istiyorsan önce türkçe konusmayı ve yazmayı öğreneceksin ondan sonrada 5000 doları paypal hesabıma geçireceksin"

yaklasık 2 hafta oldu adamdan hala ses yok galiba türkçe kursuna basladı :)

bytuncay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
:) macos sende amma kazıkcıymışın
bu mail bana dün geldi önce anlamadım sonra bir kaç arkadaşım fiyat vermemi söledi bende denileni yaptım. ama bana mail pek ciddi gelmedi ki yabancı birisi neden türkçe bir domainle ilgilensin diye düşündüm yorumlarınız için teşekkür ederim

Macos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Adama hala cevap vermedi kesin fransızdır
bizi boykot ediyordur... turk olduğumu öğrenince :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5