Terlemeyi Azaltmak İçin Bitkisel Çözümler

Msnr

0
İyinet Üyesi
Katılım
13 Şubat 2016
Mesajlar
396
Reaction score
0
Konum
Elazığ
Vücudumuzun sıcaklığa karşı olarak tepkilerinden birisi olan terleme, ısıyı sabitler ve cildin de nemlenmesini sağlar. Ter bezi problemleri nedeninden dolayı bazı kişilerde aşırı terleme sorunları da görülmekte. Genital bölge ve koltuk altında bulunan ter bezleri genelde kötü kokulu sıvıları da beraberinde getirir. Bitkisel yöntemlerden faydalanarak, aşırı terleme ve kötü kokuların önüne geçmeniz de mümkün. İşte sizler için araştırdığım bazı bitkisel yöntemler…

asiri-terleme.jpg


Terleme İçin Rezene Çözümü

5 gram bir rezeneyi 1 bardak su içerisinde 5 dakika boyunca kaynatın ve taze olarak için. Haftada 3 defa bu karışımı içerek terlemenin önemli bir ölçüde azalmasını da sağlamanız mümkün.

Terleme İçin Elma Ve Bal Çözümü

Bal ve sirkeyi ılık bir suda karıştırın ve günde 2 defa sabah ile akşam olmak sureti ile için. Ellerde ve ayaklarda meydana gelen terlemeleri bir nevi giderecektir.

Terleme İçin Limon Ve Kabartma Tozu Çözümü

Kabartma tozu ile yarım limon suyunu karıştırarak hamur kıvamını tutturun. Elde edeceğiniz karışımı koltuk altınıza sürerek 10 dakika bekledikten sonra, temizleyin. Haftada 3 defa bunu düzenli olarak gerçekleştirdiğiniz zaman, koltuk altınızda oluşan kötü kokular ile titremeyi bir nevi engelleyecektir.

Avuç İçi Terlemesi İçin Doğal Tedavi

1 leğenin içerisine tuz ilave ederek tuzlu su yapın ve içerisine 1 yemek kaşığı kuru nane, 1 adet limon kabuğu ve 2 yemek kaşığı da bebek pudrası atarak hepsini birden karıştırın. Karıştırdıktan sonra ellerinizi bu karışıma sokarak 20 dakika bir süre içerisinde bekletin. Günde 2 defa bunu tekrarlayarak, avuç içerisinde olan terlemeyi azaltabilirsiniz.

Kaynak
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Elektronik Sigara
pubg mobile uc
Üst