İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Terminal Server

Uzak444

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Selam Kendi Bilgisayarıma Windows Standart Edition kurdum bunu terminal server yapmak istiyorum yani 15 kişi aynı anda remote desktop'a bağlanınca erişim hatası vermesin istiyorum nasıl yapılır bilgisi olan varmı acaba

L

LifeNIC~

Misafir
15 kişiye ayrı hesaplar mı açacaksın yoksa hepsi Administrator olarakmı erişim sağlayacak?

Ve PC'nin konfigürasyonu nedir eklersen ilgilenmeye çalışırım.

Uzak444

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bazı kişilere guest bazı kişilere admin yetkisi vereceğim normal server kurulumunda 3 kişi en fazla online olabiliyor remote desktopta 3 den sonraki girişler için hata veriyor bunu aşmaya çalışıyorum

makinam p4 3.0 1 gb ram

L

LifeNIC~

Misafir
Malesef daha fazlası için bir çözüm bulamadım,
hala araştırıyorum. Bulduğumda post'u update edeceğim.

Makroturk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
windows terminal server

Selam Kendi Bilgisayarıma Windows Standart Edition kurdum bunu terminal server yapmak istiyorum yani 15 kişi aynı anda remote desktop'a bağlanınca erişim hatası vermesin istiyorum nasıl yapılır bilgisi olan varmı acaba

windows sistemleri terminal server yaparak uzerinde remote desktop oturumu olusturabilmen icin lisanslama yapman gerekli ozetle solemek gerekirse her windows isletim sisteminin uzerinde acilabilcek default oturum sayisi belirlidir.bu sayi win 2000 de 5 iken win xp pro da 10 dur. bu degerleri artirabilmek icin disket olarak verilen client lisanslardan almalisin ve terminal server olarak yukledigin iskletim sistemine patch etmelisin bu sayede 15 kisi ayni anda makinan uzerinde oturum acabilecek tabi remote olarak dusunme sadece MAP olan terminallerde client hesabindan yer sonucta login oluyor ve bagli kaliyor... disketleri internette bulman cok zor uzun zaman arastirdim ve 1-2 tane bulmustum smallbussiness 2000 icin... eger amacin file server olusturmaksa bence linux uzerinde samba en uygun cozum.. iyi calismalar dilerim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5