İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Terörist Başı Murat Karayılan'ın Yakalandığı legalpara Ediliyor.

Mohti

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
TRT’ Haber, bölücü terör örgütünün terörist elebaşlarından Murat Karayılan’ın İran tarafında yakalandığını iddia ediyor.

Türkiye ve İran kaynakları tarafından henüz bu haber doğrulanmadı.

MURAT KARAYILAN KİMDİR?

1954 Birecik doğumlu olan Murat Karayılan, PKK Terör Örgütüne 1979′da katıldı. Kod adı Cemal. Şu anda örgütün lideri. Yüksekokul makine bölümü mezunu olan Karayılan, uzun süre Şanlıurfa civarlarında faaliyet gösterdikten sonra 12 Eylül’de Suriye’ye kaçmıştı.

Kaynak : Gündem Medya

zubar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
evet yakalndı iran bize verecek karşılığında suriye iç ilerine karışma askeri müdaheleye karşı çık diyecek.

akabinde adına kürt sorunu denilen gerçekte güneydoğuda özerk bir bölge oluşturma faailiyetlerine girişilecek.denilecekki pkk bitti. gerçekten de bitmiş gibi hiç eylem olmayacak bir süre sonra. son zamanlarda çok artan pkk olayları da bu tezgahın ilk adımıydı. abd + akp + cemaat yakında kürt devletini kuracak saidi kürdinin vasiyeti gerçekleşecek

webkare

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
evet yakalndı iran bize verecek karşılığında suriye iç ilerine karışma askeri müdaheleye karşı çık diyecek.

akabinde adına kürt sorunu denilen gerçekte güneydoğuda özerk bir bölge oluşturma faailiyetlerine girişilecek.denilecekki pkk bitti. gerçekten de bitmiş gibi hiç eylem olmayacak bir süre sonra. son zamanlarda çok artan pkk olayları da bu tezgahın ilk adımıydı. abd + akp + cemaat yakında kürt devletini kuracak saidi kürdinin vasiyeti gerçekleşecek

Vay be ne gğzel komplo teorileri üretmişsin sen öyle ? Adam konu açmış terörle ilgili işi yine AKP'ye yıkmışsınız. Nasıl insansınız siz bilmiyorumki !

xgitarx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
hepsi maşa yakalansa ne olacak ki, yerine başkasını koyarlar. hem yakalamak çok mu zor sanıyorsunuz?

T

themaniac

Misafir
on zamanlarda çok artan pkk olayları da bu tezgahın ilk adımıydı. abd + akp + cemaat yakında kürt devletini kuracak saidi kürdinin vasiyeti gerçekleşecek

Yaa Allah askina cahilliginde bu kadari olmaz. Ben Cemaat'tenim Nur cemaatinin yurtdisindaki okullarinda ogretmenim. Agzimi bozduracaksin simdi. senin gibi orumcek zihinlilerin yapamadigini bu cemaat yapmistir. Dunyanin herseyinde turk okullarini acmistir. Ben Ulkucu bir insan olarak bu cemaate sadece gonlumu degil hayatimi da verdim.
ABD AKP Cemaat diyorsun.
ABD: Hocaefendi ilk gittigi vakit kendisine vize vermeyen, vize bitimine dogru sinir disi edilmek istenen. ABD'ye acilan mahkemeler sonucu, kendisinin yazidigi kitaplar ve actigi okullar sebebiyle yazar, dusunur vb grubu insanlara verilen vize turu ile kalmasina zorla musaade alinan ulke.
AKP: Ben bu yasima geldim ve kac tane secim gordum. AKP'ye 1 oy dahi verdiysem namerdim. senin o kurt diyerek kucumsemeye calistigin Said Nursi Hazretlerinden ilk ogrendigim ders, "Euzubillahiminesseytani vessiyaseti" yani Seytan'dan ve Siyaset'ten Allah'a siginirim.
Hazreti Ustad siyaset ile bu milletin imanini kurtaramayacagini anladiktan sonra bireylerle ilgilenmis, tek tek insanlari egitmistir. bende suanda onun yaptigini yapiyor, tek tek ogrenci yetistiriyorum. Hee sen ve senin gibilerin aklina simdi su gelmistir, bunlar orda bir ton para aliyorlardir. Ben 2 sene once Tayland'da ders vermeye basladigimda 500TL para aliyordum aylik. Kaldigim evin kirasida 350TL idi. diger turk arkadaslarimla kalmasaydim evin kirasini odeyemeyegim icin, 150TL'ye barakalar vardi, orada kalacaktim.
BIZ BU CILEYE NEDEN KATLANIYORUZ?
iste bunu sen ve senin gibiler anlayamazlar. Biz burada Allah demek icin variz. Birileri musluman olmus olmamis o bizi ilgilendirmez, o Allah'in bilecegi is. Ben burada en guzel musluman ogretmen olmakla yukumluyum. Ne senin sandigin gibi cebe para indirmeler oluyor ne birsey.
Hatta mumkun olsa o verilen parayi dahi almak istemiyorum ama gecimim icin gerekiyor mecburen. hee belki mecbursundur diyorsan sunu diyeyim sana. Istanbul/Maslak'ta AKD'de yani bir dil kursunda stajimi yaptim ve oranin sahibi stajim bitmeden bana baslangic olarak 2500tl para teklif etti ve ben yok dedim. ve buraya donup 500tl maasa geldim. Senin sanirim aklinin yetmeyecegi birsey bu. AMA BIZ BUNA ALLAH'A IMAN DIYORUZ

Ramazan vakti beni sinirlendirdin yemin ederim. Allah seni ve senin gibileri islah eylesin.

AL BURADAN HAZRETI USTAD'IN HAYATINI AZ IZLE DE BIRSEYLER OGREN
http://www.diziizler.org/hur-adam-izle

EmiR34

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
68
themaniac bu aralar çok uzun yazıyon he gözlerim bozuluyo yapma böyle.:D:tili

BarışBey

1
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
51
Teröristlerin biri yakalansa yerine 10 terörist geliyor.Biliyorsunuz ki kürtler 3 çocukla yetinmeyip bir futbol takımı oluşturuyorlar :tili

T

themaniac

Misafir
hocam orasi oyle. ama bu tarz konusmalarda ne dedigimize dikkat etmek gerekir

TURK VE KURT KARDESTIR bunu unutmamak lazim. bu iki milletin birbirine dusmesi de kimseye fayda getirmez (Turk dusmanlari haric)

xgitarx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
Yaa Allah askina cahilliginde bu kadari olmaz. Ben Cemaat'tenim Nur cemaatinin yurtdisindaki okullarinda ogretmenim. Agzimi bozduracaksin simdi. senin gibi orumcek zihinlilerin yapamadigini bu cemaat yapmistir. Dunyanin herseyinde turk okullarini acmistir. Ben Ulkucu bir insan olarak bu cemaate sadece gonlumu degil hayatimi da verdim.
ABD AKP Cemaat diyorsun.
ABD: Hocaefendi ilk gittigi vakit kendisine vize vermeyen, vize bitimine dogru sinir disi edilmek istenen. ABD'ye acilan mahkemeler sonucu, kendisinin yazidigi kitaplar ve actigi okullar sebebiyle yazar, dusunur vb grubu insanlara verilen vize turu ile kalmasina zorla musaade alinan ulke.
AKP: Ben bu yasima geldim ve kac tane secim gordum. AKP'ye 1 oy dahi verdiysem namerdim. senin o kurt diyerek kucumsemeye calistigin Said Nursi Hazretlerinden ilk ogrendigim ders, "Euzubillahiminesseytani vessiyaseti" yani Seytan'dan ve Siyaset'ten Allah'a siginirim.
Hazreti Ustad siyaset ile bu milletin imanini kurtaramayacagini anladiktan sonra bireylerle ilgilenmis, tek tek insanlari egitmistir. bende suanda onun yaptigini yapiyor, tek tek ogrenci yetistiriyorum. Hee sen ve senin gibilerin aklina simdi su gelmistir, bunlar orda bir ton para aliyorlardir. Ben 2 sene once Tayland'da ders vermeye basladigimda 500TL para aliyordum aylik. Kaldigim evin kirasida 350TL idi. diger turk arkadaslarimla kalmasaydim evin kirasini odeyemeyegim icin, 150TL'ye barakalar vardi, orada kalacaktim.
BIZ BU CILEYE NEDEN KATLANIYORUZ?
iste bunu sen ve senin gibiler anlayamazlar. Biz burada Allah demek icin variz. Birileri musluman olmus olmamis o bizi ilgilendirmez, o Allah'in bilecegi is. Ben burada en guzel musluman ogretmen olmakla yukumluyum. Ne senin sandigin gibi cebe para indirmeler oluyor ne birsey.
Hatta mumkun olsa o verilen parayi dahi almak istemiyorum ama gecimim icin gerekiyor mecburen. hee belki mecbursundur diyorsan sunu diyeyim sana. Istanbul/Maslak'ta AKD'de yani bir dil kursunda stajimi yaptim ve oranin sahibi stajim bitmeden bana baslangic olarak 2500tl para teklif etti ve ben yok dedim. ve buraya donup 500tl maasa geldim. Senin sanirim aklinin yetmeyecegi birsey bu. AMA BIZ BUNA ALLAH'A IMAN DIYORUZ

Ramazan vakti beni sinirlendirdin yemin ederim. Allah seni ve senin gibileri islah eylesin.

AL BURADAN HAZRETI USTAD'IN HAYATINI AZ IZLE DE BIRSEYLER OGREN
http://www.diziizler.org/hur-adam-izle

benim de bu gruplara dahil birçok iyi arkadaşım dostum var, zaman zaman da ortamlarında bulundum, herkesin dini inancı felsefesi kendine göredir, buna kimse karışamaz, fakat islam'da bu tip cemaatleşmeye karşı olduğumu ifade etmek istiyorum. hem peygamberimiz döneminde böyle bir cemaatleşme var mıydı ki? bunun cevabını verebilir misiniz?

bugün bu gruplara dahil olmayan hiçbir kimse kamuda hakettiği yere gelemiyor, bu gruplardaysanız uçarak istediğiniz şeyi oluyorsunuz, konuyu çok fazla açmak istemiyorum, bu yüzden bunu kısaca geçiyorum.

bu grupların yardım ettiği kişilerde hep kendi içlerinde olan kişiler, hatta ihtiyacı olmayan kişiler, fakat dışarıdan 1 kişiye yardım ettiklerini görmedim bu nasıl bir felsefedir?

T

themaniac

Misafir
benim de bu gruplara dahil birçok iyi arkadaşım dostum var, zaman zaman da ortamlarında bulundum, herkesin dini inancı felsefesi kendine göredir, buna kimse karışamaz, fakat islam'da bu tip cemaatleşmeye karşı olduğumu ifade etmek istiyorum. hem peygamberimiz döneminde böyle bir cemaatleşme var mıydı ki? bunun cevabını verebilir misiniz?

bugün bu gruplara dahil olmayan hiçbir kimse kamuda hakettiği yere gelemiyor, bu gruplardaysanız uçarak istediğiniz şeyi oluyorsunuz, konuyu çok fazla açmak istemiyorum, bu yüzden bunu kısaca geçiyorum.

bu grupların yardım ettiği kişilerde hep kendi içlerinde olan kişiler, hatta ihtiyacı olmayan kişiler, fakat dışarıdan 1 kişiye yardım ettiklerini görmedim bu nasıl bir felsefedir?

Hocam sana bir kac ayet gostereyim:

وَالَّذينَ اسْتَجَابُوا لِرَبِّهِمْ وَاَقَامُوا الصَّلوةَ وَاَمْرُهُمْ شُورى بَيْنَهُمْ وَمِمَّا رَزَقْنَاهُمْ يُنْفِقُونَ

Şûra/ 38. Yine onlar, Rablerinin davetine icabet ederler ve namazı kılarlar. Onların işleri, aralarında danışma (istişare) iledir. Kendilerine verdiğimiz rızıktan da harcarlar.

وَيَوْمَ نَحْشُرُ مِنْ كُلِّ اُمَّةٍ فَوْجًا مِمَّنْ يُكَذِّبُ بِايَاتِنَا فَهُمْ يُوزَعُونَ

Neml / 83. O gün, her ümmet içinden âyetlerimizi yalan sayanlardan bir cemaat toplarız da onlar toplu olarak (hesap yerine) sevkedilirler.

يَوْمَ نَدْعُوا كُلَّ اُنَاسٍ بِاِمَامِهِمْ فَمَنْ اُوتِىَ كِتَابَهُ بِيَمينِه فَاُولئِكَ يَقْرَؤُنَ كِتَابَهُمْ وَلَا يُظْلَمُونَ فَتيلًا

İsra / 71. Her insan topluluğunu önderleri ile birlikte çağıracağımız o günde kimlerin amel defteri sağından verilirse, onlar, en küçük bir haksızlığa uğramamış olarak amel defterlerini okuyacaklar.

Ayrica cemaatler ile ilgili hadislerde vardir:
عن حذيفة بن اليمان يقول قال رسول الله صلى الله عليه وسلم

: يكون دعاة على أبواب جهنم . من أجابهم إليها قذفوه فيها ) قلت يا رسول الله صفهم لنا . قال ( هم قوم من جلدتنا يتكلمون بألسنتنا ) قلت فما تأمروني إن أدركني ذلك ؟ قال ( فالزم جماعة المسلمن وإمامهم . فإن لم يكن لهم جماعة ولا إمام فأعتزل تلك الفرق كلها . ولو أن تعض بأصل شجرة حتى يدركك الموت وأنت كذلك )
رواه ابن ماجة صحيح و روي المسلم وابو داود واحمد

Tercümesi:

Huzeyfe (ra)den peygamberimizin şöyle dediği rivayet edilmiştir:
“(Ahir zamanda) cehennem kapılarına davet eden davetçiler olacak, kim onlara icabet ederse onu cehenneme atarlar.” Dedim ki : “Ya Resulallah onları bize tavsif et.” Buyurdular ki “Onlar öyle kimselerdir ki, (cildleri) bizim cildimizdendir ve bizim dilimizle konuşurlar.” Ben "Ya Resulallah! Ben buna erişirsem bana (o zamanda) ne yapmamı emredersin.”dedim. o da “Müslümanların imamına ve cemaatine yapış. Eğer müslümanların bir cemaatı ve imamı yoksa bütün fırkalardan uzaklaş, (açlıktan) bir ağacın kökünü ısırma derecesine gelsen bile (onların içine girme.) ölüm gelinceye kadar böyle devam et.” Buyurdu.

(İbn Mace sahih olarak rivayet etmiştir. Hadisi değişik lafızlarla Müslim, Ebu Davud ve Ahmed de rivayet etmiştir)

إثنان خير من واحد وثلاثة خير من اثنين وأربعة خير من ثلاثة فعليكم بالجماعة فإن يد الله على الجماعة ولم يجمع الله عز وجل أمتي إلا على هدى واعلموا أن كل شاطن هوى في النار

(كر عن البحتري ابن عبيد عن أبيه عن أبي هريرة)

Tercümesi:

Ebu Hureyre (ra)den peygamberimizin şöyle dediği rivayet edilmiştir:
“İki kişi bir kişiden hayırlıdır. Üç kişi iki kişiden hayırlıdır. Dört kişi üç kişiden hayırlıdır. Cemaat olmanız gerekir. Muhakkak ki, Allahın (yardım) eli cemaatle beraberdir. Allah azze ve celle ümmetimi ancak hidayet üzere cem eder, toplar. Bilin ki, cemaatten uzak duran her kişi ateşe düşer.

Kenzül Ummal.c.1. Hn.1025

yani sanirim bu kadari bu cemaat meselesinin anlasilmasina ve dinimizde bunun guzel ve ulvi bir yeri oldugunu anlatmaya yetmistir

Ayrica her zaman icin her cemaatte iyi insanlar oldugu gibi o cemaati kendi cikarlari icin kullananlarda cikabilir. Ancak ben ve benim gibi bu cemaatin icinde canla basla calisan yuzlerce arkadasim ve abilerim hicbirimizin bu cemaatten bir cikarimiz yok. zaten biz buradan birseyler almak icin degil, bir seyler vermek icin bu cemaatteyiz.

O yuzden hangi cemaat olursa olsun, gozunuze ilisen bazi munferit hadiseleri goz onune alip, butun olusum ondan ibaretmis gibi konusursaniz eger butun cemaatteki insanlardan helallik istemeniz gerekir. Ki bunu yapabilmeniz de mumkun olmadigi icin ahirette cok zorluk cekersiniz.

Bazi arkadaslarimizin cemaatleri kotuleme yazilari ayni su ornege benzer:
bir insan bir sinek kanadini gozunun onune tutar ve gozu onundeki sinek kanadini cok buyuk gorur ve ondan baskada birsey goremez. bu ayni ona benzer

dusunun ki bir daga bakiyorsunuz, koskocaman heybetli. sonra bir sinek gelir gozunuzun onune butun dagin goruntusunu kapatabilir. Siz eger o sinegin o dag'dan buyuk oldugunu dusunuyorsaniz. diyecek hicbirsey yok

T

themaniac

Misafir
ben anlamıyorum zaten adam terorist başı yaklandı diye haber yazmış. aslı varmı yokmu belli değil ama millet onu bırakmış yok cemaat bilmem ne diye konuşuyor.

Heralde her yer terorist dolsa ama cemaatten bir kişi bile kalmasa bazıları ÇOK MEMNUN OLACAK

webkare

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
Yok themaniac bu insanların çoğu sadece ortalığı karıştırmak için varlar. Adam bi konu açıyor altına cemaat+AKP diye yorum atanlar bana göre PKK provaktörlerinden farksızdır. Onlarda ortalığı karıştırıyor bunlarda. İnsan gibi yaşamak bu tarz insanlara çok geliyor. Onların yaşama şekillerinin farklı olması lazım. Sözüm burdaki tek bir kişiyedir. Diğerleri lütfen üstüne alınmasın. Bu konuda da banlancaksam siyaset yapıyosun diye umrumda değil açıkçası.

T

themaniac

Misafir
sende haklisin hocam. Acaba merak ediyorum, Afrika'da acliktan olen insanlari bu kadar kafalarina taksalardi, her yerde lafi onlara cekseler insanlari onlara yardima yoneltmeye calissalar belki bu cabalari bir ise yarardi. gunes balcikla sivanmaz misali bunlar bazen siyaseti, bazen dini yada mezhepleri islerin icine katarak birseylere ulasmaya calisiyor, bazen ortaligi karistirmaya, bazen insanlarin zihinlerini bulandirmaya calisiyorlar.
Yaa Hocaefendi'yi butun dunya anlamaya calisiyor, onun adina bir suru universitede profesorler vb yazilar yaziyor binlerce insan okuyor, kafa yoruyor. Ama bizimkiler hala anlamak icin 1saniyelerini bile vermiyorlar. Kimi der Hocaefendi CIA ajani, biri der FBI, oburu der KGB. Sanki bunlarin hepsi bir ulkenin seyi. Biri der hocaefendi seriat devleti kuracak, oburu der hocaefendi misyoner hristiyan. Yaa akil var mantik var, gercek 1'dir insanlar bunca yalan atiyorsa demekki bu yalandir. Bunu anlamayana laf anlatmak abesle istigal etmektir webkare kardesim.

ALLAH AKIL FIKIR VERE

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
hiç haberlerde çıkmadı, gazetelerde de net bir haber yok, pkk yalanlamış zaten haberi, roj kanalı açıklama yapacakmış

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5