İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

tescilli script yayınlayanalra karşı yapılabıelcekler

dazlakcom

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sunucuda bulunan sıtelerımın scriptlerı çalınmış,
ancak şoyle bir olay var bundan uzun surte once elmasgunes ın tescıl ettırdığını duymuş ve bunun akabınınde sitemın asp kodlarının tamamını word pad e dokerek noterden tescıl ettırmıştım ,
tescil de şunalr yazmakda,
bıtenın kodları ve içeriği, site çerisinde yayılanan sıteye ait ozel materyallerın veya sayfanın tamamı hiç bir sitede veya başka bir yayıncılık anlayışı ıle; demo tanıtım amaçlı veya tamamen kodların sahıbı bulunan ************* tarafı ıle bır sozleşme ımzalanmaksızın yayınlanamaz yayınlandığı takdırde odların sahıbı olan kişi her turlu yasal ve hukıkı haklarını arayabılır... gibi bir yazı var,
yayınlanan sıtelere ne yapmam gerekıyor ?
Onncelıkle 24 saat içerisinde sılmelerı için yazımı yollamalıyım : hukukı yolara başvurduğumda bıze ıletılmemıştır denılebılmesı için,
konu hakkıdna bılgısı olan arkadaşalr esaj atarlarsa sevınırım..
Saygılar

M

messmedia

Misafir
abi oradan 1 satır siler yine yasalardan kurtulur ayrıca kodları bilirkişi de dahil göremezler ki, bence tescil olayı web işlerinde zor, hiç değilse türkiye için.

F

fenerli

Misafir
noterde yaptığın işlem geçersiz, eğer bir logo için olsa idi kısmen faydalı olurdu, teknik bir konuyu noter onaylayamaz, zaten tüm dünyada yazılım patentlenmesi ile ilgili bir sorun var, avrupada 2 senedir yazılım için bir kayıtlanma standartı üzerinde çalışılıyor. Bu aylarda bir sonucada varılmak üzere.

M

mfk_1868

Misafir
suanki olay gecmiş fakat ilerisi için eger koruma elde etmek istiyosan ioncube veya zend encoder la sadece senin serverinda calısacak sekilde encode edebilirsin. kesin cozumdur.

symbiantech

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mfk_1868' Alıntı:
suanki olay gecmiş fakat ilerisi için eger koruma elde etmek istiyosan ioncube veya zend encoder la sadece senin serverinda calısacak sekilde encode edebilirsin. kesin cozumdur.

site asp arkadaslar ioncube veya zend encoder php için yanlış bilgi vermeyelim.

C

cappytoi

Misafir
script yazarken en güvenlisi arkaplanda bunların lisansını onaylayan bir program. mesela harddiskin seri numarasına göre lisans verildiğini duymuştum (web için geçerli değil) denemedim bakmadım ama sadece harddiskin bulunduğu makinede çalışıyormuş. Buna benzer yöntemler geliştirilebilir. Ne kadar kullanıcıya kolaylık sağlanmayacağı göz önünde bulundurulsada programlarınızın lisanssız kullanılmasını istemiyorsanız bu tip yöntemler kullanılabilir. Gelecek aylarda böyle bir çalışma yapmayı düşünüyorum tabi zamanım olursa ;)

P

PHP Warner

Misafir
Şifreleme en ideal çözüm, Türkiyede hukuk yavaş işler. Ayrıca bu konuyla ilgili bir kanun maddesi de bildiğim kadarı ile yok.

burakmert

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
symbiantech' Alıntı:
site asp arkadaslar ioncube veya zend encoder php için yanlış bilgi vermeyelim.
öner. yapan arkadaş müneccim değil yanlış bilgi almayalım..
,

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5