İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

THY Uçağı Amsterdam'da düştü

cakirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Türk Hava Yollarına ait bir uçak, Hollanda'nın Amsterdam kentinde Schiphol havaalanına inerken düştü.

Tekirdağ isimli uçak, havaalanına iniş sırasında 3 parçaya ayrıldı.

thy_ucak.jpg

Türk Hava Yollarına ait bir uçak, Hollanda'nın Amsterdam kentinde Schiphol havaalanına inerken yere çakıldı.

- 135 yolcusu ve 8 mürettebatı bulunan uçağın iniş sırasında 3 parçaya ayrıldığı bildirildi.

- Herhangi bir infilak ya da yangın durumu söz konusu değil...

- Olay yerine çok sayıda ambulans sevk edildi.

- İlk gelen bilgilere göre ağır yaralılar var.

- Düşen Tekirdağ adlı uçağı bugün saat 08.22'de İstanbul'dan kalktığı öğrenildi. Düşen uçak TK 1951 sefer sayılı Boeing 737-800 tipi Tekirdağ uçağı...

- Görgü tanıkları, A-9 otoyolunun hemen yanında bulunan havaalanının pistine ulaşamadan yere çakılan uçağın ikiye ayrıldığını, bazı yolcuların uçaktan ayrıldığını belirtti.

- Samanyolu Haber TV'ye bağlanan CİHAN Hollanda muhabiri Basri Doğan yolcu yakınlarından birinin "uçağımız düştü, durumumuz kötü hemen buraya gel" diyerek uçağın çakıldığı havaalanı yakınlarına kendisini çağırdığını anlattı.

- Olay yerindeki DHA muhabiri Fatih Özyar, boş bir alana düşen uçağın uçağın 3'e ayrıldığını, yolcuların uçaktan inmeye devam ettiğini anlattı.

- Kazadan 50'nin üzerinde kurtulan olduğu belirtiliyor.

Sport

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
biraz önce haberlerde ölü olmadığı söylendi. umarım olmazda

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Allah sabır versin yakınlarına, bekleyenlerine!...
İnşallah uçağın düşüş sebebi kötü bir şey değildir...

X

Xman

Misafir
Şu an 10 ölü 50 den fazla yaralı var, uçak düştüğü anda ölenler olmuş ve fotoları bile çekilmiş ama bizim devletimizin yönetim kurulu başkanı ve genel müdür olarak atadığı odunlar birlikte televizyona çıkıp ölü yok ölü yok diye bas bas bağırdılar. Bizi kimler yönetiyor görün.

Batux

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Şu an 10 ölü 50 den fazla yaralı var, uçak düştüğü anda ölenler olmuş ve fotoları bile çekilmiş ama bizim devletimizin yönetim kurulu başkanı ve genel müdür olarak atadığı odunlar birlikte televizyona çıkıp ölü yok ölü yok diye bas bas bağırdılar. Bizi kimler yönetiyor görün.

şaşkın bunların hepsi.
ölenlere Allahtan rahmet yakınlarına sabır dilerim

emin_hask

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benim aldığım son habere göre ,10 kişi hayatını kaybetti, 25'i ağır 50 yaralı var...
Buda düşen uçaktan bir kaç görüntü ;
ed4c38062ab18efcd5619464ca8d45cb38cd9e7e

LiveImages%5CFoto%20Haber%5CHollanda%20THY%20u%C3%A7a%C4%9F%C4%B1%5C001.jpg

LiveImages%5CFoto%20Haber%5CHollanda%20THY%20u%C3%A7a%C4%9F%C4%B1%5C002.jpg

LiveImages%5CFoto%20Haber%5CHollanda%20THY%20u%C3%A7a%C4%9F%C4%B1%5C003.jpg

LiveImages%5CFoto%20Haber%5CHollanda%20THY%20u%C3%A7a%C4%9F%C4%B1%5CR25141959.jpg

4.jpg

LiveImages%5CFoto%20Haber%5CHollanda%20THY%20u%C3%A7a%C4%9F%C4%B1%5CR25142347.jpg

LiveImages%5CFoto%20Haber%5CHollanda%20THY%20u%C3%A7a%C4%9F%C4%B1%5CR25131018.jpg

Yakınlarının başları sağolsun.

ceycey45

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
çok kötü bi durum allah ölenlerin ailesine sabır versin

emin_hask

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
çok kötü bi durum allah ölenlerin ailesine sabır versin
Bugün radyo programında amsterdam'dan bir kişi katıldı;
Uçağın düştüğü tarlanın yanında otoyol olduğunu söyledi.Geçenlerin araba hareket halindeyken hayretle izlediklerini fakat durmadıklarını yayaların ise normal bir biçimde yürüyüşlerine devam ettiklerini söyledi.Biz türkler olsaydık herkez oraya hücum ederdi kimisi iyi niyetinden kimisi düşen yaralıların cüzdanlarını vs. almak için.
Fakat yerli halkın yaptığı açıklama ;
Bu bizim işimiz değil, güvenlik ve sağlık yetkilerinin yapabileceği birşey.
Artık anlayın siz ;)

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
acaba oradakilerin olay yerine gitmemesin nedeni, güvenlik ve sağlık yetkililerin olay yerine erkenden gideceğini yani olaya kısa sürede, en iyi şekilde müdahale edebileceklerini düşündükleri için olabilir mi ?

Birçok etken buna neden olabilir. Otoyolda kalmaları trafiği etkileyeceği için ulaşması gerekenlerin olay yerine gitmelerini güçleştirmemek için olabileceği gibi bulundukları yerden olay yerine geçememeleri de olabilir. Çünkü ora galiba tel örgüler ile kapatılmış bir alan. Hiç bir insanın bu kadar duygusuz olabileceğini düşünemiyorum. İstisnalar hariç..

Olay organizasyonda bitiyor galiba, işini bilen kişilerin görevde olmaları ve her şeyi önceden planlayarak her an hazır olda beklemek...

Bizde ne yazıkki bunun olduğunu pek söylemeyeceğim. Çünkü herkesin bildiği bir gerçek var ki bu tarz kazalarda sonuçlar (Ölüm, yaralı vs...) genelde hemen gelmez. Epey bir zaman sonra bu bilgiler netleşir. Bu bir gerçektir. Buna rağmen biz olayın hemen ardından ucuz atlattık, ölen yok vs... gibi söylemler, en yetkili ( ! ) kişiler tarafından açıklandı. Bu sıralarda başbakanlıktan başsağlığı mesajı geldi...

Ben ne yazıkki buna bir anlam vermedim.

Allah ölenlerin yakınlarına sabır versin...

Sport

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
bir belgeselde izlemiştim.

Amerikan otoyol polisi yaptığı işleri anlatyordu.

Kaza konusunda "Kazazede kan kaybetmiyorsa veya araç yanmıyorsa müdahale etmem diyordu."

bu işi gelecek ekibe bırakırım diyordu.

ama şöylede bir not vardı: New york ta 911 in en uzun sürede ulaşabildiği nokta 11 dk mesafede imiş. :D adamlar buna görede planlamışlar ACİL yardım alt yapısını.

Ambulansın güzergahında tüm Trafik ışıklarını Ambulansın gidişine göre YEŞİL yapan bir sistemde tanıttılar.

unutulmamalıki kazazede ye yapılan YANLIŞ ilk müdahale onu kurtarırken öldürmeye yada sakat bırakmaya yolaçabiliyor.

...::LorD::...

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
allah ölenlerin yakınlarına sabır versin neden hala belli değil ama thy'nin ilgisini beğendim hemen yolcu yakınlarını toplayıp amsterdam'a götürdü vizesi ve pasaportu olmayanları bile. umarım daha fazla can kaybı olmaz.

bu uçakların seyahat esnasında düştüklerini görmedim hepsi ya inişte ya kalkışta oluyor inişler ve kalkışlar için bir çözüm getirmeleri gerek

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Bir programda duymuştum, ama kimin ne şekilde yaptığını tam olarak hatırlayamıyorum. O yüzden vereceğim bilgi eksik olabilir.

Bir uçak firması idi sanıyorum, bu düşmeleri engellemek veya uçağı minimum yavaşlıkta yere indirmek için çok ciddi çalışmalar yapıyorlarmış. Yanlış hatırlamıyorsam birnevi paraşüt gibi birşeyler üzerinde çalışıyorlarmış. Böylece havada sorun yaşayan uçağı yumuşak bir iniş ile yere indirmek üzerinde çalışıyorlar. Ama tabi bu çalışmalar ne kadar olumlu sonuç verir verse bile en yakın hangi tarihde uçaklarda kullanılır orası biraz muallakta.

draga

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
en çok insana koyan şu;

öğle saatlerinde sıca sıcağına yayına girdi TRT. Ben TRT 2 den izliyordum. TRT'nin yaptığı yayında "hiç bir yaralı olmadığını duyurması ve Pilotların hiç birinin burnu bile kanamadan kurtulduğu" söylendi. Bugün baktım ki gazeteye 3 tane pilot ölmüş. Ayıptır, yazıktır günahtır. Madem elindeki bilgiler net bilgi değil niye söylüyorsun. İnsanlarımız orada ölmüş trt hiç birinin burnu bile kanamadı diyor. TRT'ye içimden ne geliyorsa saydım böyle yayın olmaz....................

emin_hask

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
acaba oradakilerin olay yerine gitmemesin nedeni, güvenlik ve sağlık yetkililerin olay yerine erkenden gideceğini yani olaya kısa sürede, en iyi şekilde müdahale edebileceklerini düşündükleri için olabilir mi ?

Birçok etken buna neden olabilir. Otoyolda kalmaları trafiği etkileyeceği için ulaşması gerekenlerin olay yerine gitmelerini güçleştirmemek için olabileceği gibi bulundukları yerden olay yerine geçememeleri de olabilir. Çünkü ora galiba tel örgüler ile kapatılmış bir alan. Hiç bir insanın bu kadar duygusuz olabileceğini düşünemiyorum. İstisnalar hariç..

Olay organizasyonda bitiyor galiba, işini bilen kişilerin görevde olmaları ve her şeyi önceden planlayarak her an hazır olda beklemek...

Bizde ne yazıkki bunun olduğunu pek söylemeyeceğim. Çünkü herkesin bildiği bir gerçek var ki bu tarz kazalarda sonuçlar (Ölüm, yaralı vs...) genelde hemen gelmez. Epey bir zaman sonra bu bilgiler netleşir. Bu bir gerçektir. Buna rağmen biz olayın hemen ardından ucuz atlattık, ölen yok vs... gibi söylemler, en yetkili ( ! ) kişiler tarafından açıklandı. Bu sıralarda başbakanlıktan başsağlığı mesajı geldi...

Ben ne yazıkki buna bir anlam vermedim.

Allah ölenlerin yakınlarına sabır versin...
Ben sana radyo programındaki konuşmaları not ettim.Oluruna olmazına yorum yaparak burada tartışamam kusura bakma.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
@emin_hask Bu yazımdan size karşı olumsuz bir görüş bildirdiğimi nasıl çıkardınız anlayamadım. Galiba ortada bir yanlış anlama var !

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi