İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Ticareti Canlandırmak için Neler Yapılmalı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Person

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
10
önce ticareti canlandıralım, ticaretin yeteri olmadığı yerde dolandırıcılara önlem almak biraz boş iş şuanda

Bu kısmına katılıyorum..

Ticareti geliştirmek içinde script ve domain alanlarının geniş olması gerekir, tek başlıklı konulardada ticareti geliştirmek cok zor. Örnegin ; domain kısmı.

Gecen gün herkesin kendi konusunu düzenleyebilecegini görmüş hoşuma gitmişti, ama şimdi bakıyorum actıgın konuya anca bir kac saat içinde degişebiliyorsun sanırım.. Birdahada düzenleme şansı yok.

Ticaret düşünen biri konusunu düzenleyemesse cok zor ticaret konusu acar.

EN ÖNEMLİ KONU; Kendi konularımı düzenleyebilmeliyim, güvenmeyen alıntıyla cevap verir. Yada tedbirini alır.

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benim zamanında iyinet e tavsiye ettiğim bir sistem vardı moderatör bölümündeki mesajlarımı aratıp bulabilirsin sanırsam.. özel mesaj yollayamıyorum malum kutu ..

ticaretim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Valla faydalı makaleler paylaşırsan ozaman hit artar. Gerçek makale olcak özgün.Bunları nerden bulurum diyorsan onuda artık sen bul.
Bu arada logo iğrenç olmuş.********çok beğenmiş nesini beğendiyseler.

Person

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
10
Valla faydalı makaleler paylaşırsan ozaman hit artar. Gerçek makale olcak özgün.Bunları nerden bulurum diyorsan onuda artık sen bul.
Bu arada logo iğrenç olmuş.Yalakalar çok beğenmiş nesini beğendiyseler.

Yalakalık işinden iyi anlıyorsunuz sanırım..

Fuchs

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar, foumu aldığımdan beri baya bi geliştirdiğimi umuyorum. Anasayfada imleme sitesi hazır olduktan sonra da ister istemez online sayımız artacak zaten. Fakat forumu daha da canlandırmak için ticaret üzerine düşülmesi gerekiyor farkındayım.

Sizce ticaret canlanması için neler yapılmalı?

Oncelikle hayirli olsun diyorum. Insallah siteyi guzel yerlere getirirsiniz.

Person

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
10
Yazdıklarını okursan beğenmediğim şeyleri çekinmeden söledim.

"Önemli olan üsluptur" bende cekinmeden size cevap verdim sizin tarzınızla dikkat ederseniz.

Hoşuna gitmeyen birşeyi eleştirmek herkesin en dogal hakkı ama karsıdakine hakaret içerirse onunda size hakaret edecegi hakkı dogar, buda uzar gider hoş olmaz..

Antibiyotiq

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Direk üyelik devam ediyormu hala yoksa davetiye sistemi aktif mi?

Bence bu durumda ticareti hızlandırmak foruma zarar verebilir.Şuanda önüne gelen üye oldu... Dolandırıcılar ve piyasayı bilmeyen kişiler saçma sapan konular açıyor.

Satış bölümünde hitsiz sıradan bir siteyi 10.000 tl ye satmaya çalışanlar var şu anda :)

neoorog

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
Ticaret ünvanı yaratılabilir. Bu ünvanı alabilmek için, kimlik fotokopisi, cep telefonu vb. iletişim bilgileri önceden iyinet yönetimine iletilir. Doğruluğu teyit edildikten sonra kişiye bu ünvan verilir. İleride olası bir sorun doğarsa eğer ilgili yasal makamların isteği üzerine kişilerin bilgileri teslim edilir. Uzun vadede güven yaratabilmek adına iyi olabilir tabii daha çok düşünülüp oturtulması gerekiyor. Neticede internette yapılan ticarette en önemli faktör, güvendir.
Bu işleme R10'da karşıydım fakat artık gerekli olduğunu düşünüyorum.

Savunduğum tez: "En başından en sonunu hazırlamak daha iyidir."
Sonunu düşünen kahraman olamaz. :p Dediğin doğru hocam en baştan herşeye bir önlem alınmalıdır. Delik büyüdükçe yama tutması zor olur.

trgy hocam eğer ki güvenirseniz ben ticaret ünvanı işleminde size yardımcı olabilirim. Mesele yardımcı olabilecek birilerini bulmak değil zaten, mesele senin önerilere karşı tutumundur. Yardımcı olacak birisini illa ki bulabilirsin. ;)

DsL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ticareti kimlik, tc kimlik no vs. ile canlandıracağını düşünenler yanılıyor. Webmaster sitelerinde ticarette %50 pazar payı absürt var kimse getiripte burada bilgilerini vermez kim kime niye güvensin ki ? iyinet babamın oğlu mu ? Yarın öbürgün yönetimden birinin kazık atmıyacağı ne malum ?

ayrıca absürt olmasa bile saçma buraya kimlik fotolarını gönderen 15 ten fazla kişi çıkmaz.

T

trgy

Misafir
Direk üyelik devam ediyormu hala yoksa davetiye sistemi aktif mi?

Bence bu durumda ticareti hızlandırmak foruma zarar verebilir.Şuanda önüne gelen üye oldu... Dolandırıcılar ve piyasayı bilmeyen kişiler saçma sapan konular açıyor.

Satış bölümünde hitsiz sıradan bir siteyi 10.000 tl ye satmaya çalışanlar var şu anda :)

10.000 TL'ye sitesini satabilir ona karışamayız. Emeğine 10.000 TL biçmiştir.

neoorog

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
DSL : TC Kimlik numarası önerisi ticaret geliştirir fakat alıp başını götürmez. ;) Bu yöntemle ticaretin tavan yapmasını beklemiyoruz zaten. Diğer sitelerde dolandırılma ihtimali varken neden burada güvenli alışveriş yapmasın ki arkadaşlar. :rolleyes:

Antibiyotiq : Burada fiyatı biz veya yönetim belirlemiyor. Herkes kendi emeğine göre kendi kafasına göre fiyat belirliyor. Seni zorlayan yok heralde 10.000 TL'ye site alman için. Yarın senin 500 TL'lik sitene 1000 TL fiyat çekersen yönetim sana da karışmayacak merak etme. :)

Antibiyotiq

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
DSL : TC Kimlik numarası önerisi ticaret geliştirir fakat alıp başını götürmez. ;) Bu yöntemle ticaretin tavan yapmasını beklemiyoruz zaten. Diğer sitelerde dolandırılma ihtimali varken neden burada güvenli alışveriş yapmasın ki arkadaşlar. :rolleyes:

Antibiyotiq : Burada fiyatı biz veya yönetim belirlemiyor. Herkes kendi emeğine göre kendi kafasına göre fiyat belirliyor. Seni zorlayan yok heralde 10.000 TL'ye site alman için. Yarın senin 500 TL'lik sitene 1000 TL fiyat çekersen yönetim sana da karışmayacak merak etme. :)

Hacım mevzu o değil siteye bakarsan zaten 20 tl en fazla eder. Bu tür konular forumu kirletiyor.Eğer yeni üye alımı yapılıp herkes kafasına göre böyle konu açıyorsa ve bu siteyi kimse satın almayacaksa ticareti nasıl canlandırmayı planlıyorlar :)

neoorog

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
Antibiyotiq : Hiç kimse konusuna teklif vermez ve konusu arada kaynar gider hocam. Ticaretin canlanması için öncelikle biraz kalabalık bir hal almamız gerekmekte. Az kişiyle bu iş olmaz. Bildiğim kadarıyla davetiyeli üyelik aktif şu anda. Demek ki o kişileri buraya biz üye yapıyoruz. :) Suç biz de galiba. :rolleyes:

T

trgy

Misafir
Antibiyotiq : Hiç kimse konusuna teklif vermez ve konusu arada kaynar gider hocam. Ticaretin canlanması için öncelikle biraz kalabalık bir hal almamız gerekmekte. Az kişiyle bu iş olmaz. Bildiğim kadarıyla davetiyeli üyelik aktif şu anda. Demek ki o kişileri buraya biz üye yapıyoruz. :) Suç biz de galiba. :rolleyes:

Davetiyeli üyelik kapalı.

raincu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
öne sürülen ticaret ünvanı fikri makul gibi duruyor, ama bu bilgileri saklayacak derleyecek kişi veya kişilerin herkes tarafından güvenilirliği sabit olmalı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi